Buty na deskorolkę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Każda aktywność fizyczna wymaga odpowiedniego ekwipunku. Nawet te z pozoru proste sporty są często wymagające pod względem fizycznym, a także konieczne jest zakładanie odpowiednich ubrań czy obuwia. Nie inaczej sprawa wygląda z jazdą na deskorolce. W czasie odpychania się od podłoża, szczególnie obuwie jest narażone na szybkie uszkodzenie. Z tego powodu tak ważne jest dobranie go w odpowiedni sposób.

Równie ważne jest to, że jazda na deskorolce jest sportem, który wymaga sporo swobody, gdy chodzi o ubiór, więc nawet osoby, które nie jeżdżą profesjonalnie noszą ubrania charakterystyczne dla fanów tego sportu. Na jakie cechy obuwia należy zwrócić uwagę, aby nadawało się ono do jazdy deskorolką? Czy ważniejszy jest wygląd obuwia, czy też jego wartości użytkowe? Czy założenie zwykłego, sportowego obuwia zmniejsza bezpieczeństwo w czasie jazdy na deskorolce?

Wygląd obuwia czy jego właściwości, co jest ważniejsze?

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z jazdą na deskorolce lub też kontynuując uprawiany już sport, chce się wpasować w środowisko. Dotyczy to również odzieży i obuwia. Dlatego wiele początkujących osób wpada w pułapkę i zamiast zwracać uwagę na wartość użytkową butów, kieruje się ich wyglądem. Nawet najbardziej atrakcyjne obuwie, nie będzie wygodne, jeśli nie będzie dostosowane do potrzeb użytkownika, w tym wypadku do osoby, która chce jeździć na deskorolce.

Które cechy sprawiają, że buty są idealne do jazdy na deskorolce?

Przeglądając serwisy z obuwiem do skateboardingu, czyli jazdy na deskorolcr, bardzo łatwo zauważyć cechy, które łączą buty dostosowane do uprawiania tego sportu. Mają one płaskie podeszwy, z niezbyt głębokim bieżnikiem oraz w przeważającej części są one sznurowane. Pierwsza cecha wynika z techniki jazdy, a dokładniej z odbijania się nogami od podłoża. Buty takie mają również lepszą przyczepność na samej desce. Wiązanie zabezpiecza nogę przed wysunięciem się z buta, stabilizuje stopę i zmniejsza ryzyko wypadku i uszkodzenia delikatnych kości śródstopia oraz paliczków.

Gdzie kupić najlepsze buty, przystosowane do sportów deskorolkowych?

Buty do skateboardingu znaleźć można w największych sieciowych sklepach sportowych, jednak ich wybór jest wtedy zazwyczaj ograniczony. Lepiej przejrzeć serwisy internetowe, takie jak: https://nbsklep.pl/meskie/obuwie/numeric. Można w nich wybierać z wielu różnych modeli, a często również z niezbyt standardowych rozmiarów. Zakupy przez Internet to również możliwość odesłania obuwia, jeśli rozmiar będzie nietrafiony.

Czy korzystanie ze standardowego obuwia sportowego jest bezpieczne?

Na początku przygody z danym sportem nikt nie chce inwestować zbyt dużych środków na profesjonalny ekwipunek. W przypadku jazdy na deskorolce alternatywą dla drogich butów będą zwykłe sportowe sneakersy, pod warunkiem że będą one miały w miarę płaską podeszwę i będą dobrze leżeć na stopach. Jazda na deskorolce to przede wszystkim sport uliczny, dlatego, zanim pojawiły się profesjonalne firmy, był on uprawiany w dowolnym ekwipunku.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *