Co kobiety lubią w mężczyznach? 4 najlepsze cechy

Niejeden pan zastanawia się nad tym, co mógłby zrobić, zmienić w swoim wyglądzie albo zachowaniu, żeby bardziej podobać się płci przeciwnej. Zdecydowana większość kobiet jest pewna co do kilku poruszanych w tym artykule kwestii, które mogą w ich oczach podnieść atrakcyjność danego mężczyzny. O czym mowa? Przede wszystkim o uśmiechu, odważnym działaniu, dobrych manierach, poczuciu humoru i wrażliwości.

Piękny uśmiech i miłe usposobienie

Co z wyglądu zapamiętuje się po rozmowie z drugą osobą? Jak się okazuje, jest to przede wszystkim uśmiech. Staraj się uśmiechać jak najczęściej i dbaj o zęby, żeby śmiało pokazywać je w towarzystwie. Podstawą pielęgnacji zębów jest ich regularna higiena, kontrole stomatologiczne, a także w razie potrzeby leczenie ortodontyczne.

Jeśli masz krzywo ustawione zęby, nie wahaj się skorzystać z aparatu prostującego, który przyniesie trwałe efekty. Pod hasłem ortodonta Poznań w wyszukiwarce znajdziesz informacje na temat różnych rodzajów aparatów, w tym także estetycznych i całkowicie niewidocznych podczas noszenia.

piękny uśmiech

Piękny uśmiech może pomóc Ci wywierać pozytywne wrażenie na innych. Uśmiechając się, jesteś odbierany jako osoba pozytywnie nastawiona, uprzejma, otwarta, a nawet bardziej atrakcyjna. Pamiętaj jednak, że efekt ten uzyskasz tylko dzięki zadbanym zębom. Brak właściwej pielęgnacji i konsultacji lekarskiej może wpływać na rozwój kompleksów, za które odpowiada wada zgryzu a wygląd twarzy, również nieco zmieniający się pod wpływem ustawienia zębów, często tylko je wzmacnia.

Odwaga i umiejętność podejmowania decyzji

Odwaga, cecha często przypisywana mężczyznom, potrafi zrobić bardzo dobre wrażenie na kobietach. Oczywiście nie chodzi o żadnego rodzaju arogancję czy kłótliwość. Doceniana przez panie odwaga wiąże się z pewnością siebie, chęcią i siłą do obrony własnego zdania, a jednocześnie skromnością, umiejętnością radzenia sobie z krytyką i gotowością do ciągłego działania.

Umiejętność podejmowania decyzji uzupełnia się z wyżej wymienionymi cechami. Panowie, którzy potrafią wziąć sprawy w swoje ręce zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, zwykle są lepiej postrzegani w towarzystwie. Ważne, żeby wiedzieć, czego chce się od życia, mieć zapał do działania, a jednocześnie być gotowym ponieść ewentualne konsekwencje wiążące się z podjętymi wcześniej decyzjami.

odwaga i umiejętność podejmowania decyzji

Dobre maniery, ale i poczucie humoru

Wszyscy lubią od czasu do czasu spędzić czas w towarzystwie, w którym mogą czuć się całkowicie swobodnie. Warto jednak wiedzieć, kiedy można pozwolić sobie na swobodę, a kiedy czas pokazać dobre maniery.

Zdarza się, że gesty takie jak otwarcie drzwi albo ustąpienie miejsca imponują kobietom. Ważniejsze są jednak ogólne maniery wiążące się z odpowiednim zachowaniem w konkretnych okolicznościach. To one utwierdzają w przekonaniu, że danego mężczyznę można poznać z rodzicami czy przyjaciółmi albo że wyjście do placówki kultury jak teatr lub filharmonia w jego towarzystwie może być mile spędzonym czasem.

Tak, jak warto pamiętać o dobrych manierach, tak czasem dobrze jest nieco wrzucić na luz. Kiedy okoliczności na to pozwalają, kobiety doceniają poczucie humoru u mężczyzn. Ważne, żeby nie wiązało się ono z uszczypliwościami czy nieodpowiednimi żartami.

Męska wrażliwość i opiekuńczość

Panowie utożsamiani są z odwagą, siłą i niezłomnością, ale każdy człowiek ma także swoją wrażliwą stronę, której nie powinien się wstydzić. Mogłoby się wydawać, że okazanie swojej słabości przed płcią przeciwną negatywnie wpłynie na relację, a jednak bywa zupełnie odwrotnie. Panie doceniają mężczyzn, którzy nie wypierają swoich uczuć i nie wstydzą się ich okazywać.

Szczególnie dobre wrażenie na kobietach robi opiekuńczość wyrażana przez panów, którzy mają także swoją silną i odważną stronę. To cecha pożądana u partnera, która może się przełożyć na zaangażowanie w związek. Trudno o lepszy sposób na pokazanie, że zależy Ci na drugiej osobie, niż zapewniana na co dzień opieka i wsparcie.

3/5 - (2 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *