Dziewczyna potrzebuje czasu i nie chce związku. Jak to rozumieć i co zrobić?

Spotykacie się już od dłuższego czasu, świetnie się razem bawicie, kolacje, kino, spacery, jednak wciąż wasza relacja nie przechodzi na wyższy poziom. Ty jesteś już gotowy, pewny swoich uczuć, jednak dziewczyna potrzebuje czasu i mówi, że nie chce związku.

Wielokrotnie pewnie już słyszałeś rady: daj sobie czas, daj jej czas, z czasem to się ułoży itp. Czy rzeczywiście ten mityczny czas jest odpowiedzią na wszystkie problemy?

Czas nie równa się koniec

Po usłyszeniu, że dziewczyna potrzebuje czasu, z pewnością w twojej głowie powstało wiele czarnych scenariuszy. W jednym z nich zapewne ten czas nierealnie się wydłuża, oddala was od siebie i w rezultacie relacja się kończy, a wy znów jesteście dla siebie jak nieznajomi.

Nim pochłoną Cię w zupełności czarne wizje, to przypomnij sobie, że jak na razie rozgrywają się one tylko w twojej głowie. Jeszcze nic takiego się nie wydarzyło, a potrzeba zwolnienia tempa relacji, nie oznacza od razu chęci jej zakończenia.

Istnieje wiele różnych przyczyn, które składają się na taką decyzję dziewczyny i niekoniecznie musi to być wypalenie się waszej relacji. Najlepszym, co możesz zrobić w takiej sytuacji, jest przeprowadzenie szczerej rozmowy. Z niej powinieneś się dowiedzieć, dlaczego dziewczyna potrzebuje czasu.

Dlaczego ona potrzebuje czasu?

Jest to podstawowe pytanie, nad którym powinieneś się zastanowić. Najlepszą opcją, jak już było wcześniej wspomniane, jest szczera rozmowa z dziewczyną. Jednak w rzeczywistości nie zawsze się to udaje i wciąż istnieje ryzyko skłamania.

Każda relacja jest inna i powinieneś podchodzić do problemu indywidualnie. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie uraziłeś jej niczym lub nie zrobiłeś nic innego, co mogłoby ją wystarczyć. Uważnie obserwuj dziewczynę i wyciągaj wnioski.

Do czasu, aż nie będziesz pewny, co się zadziało między wami, przyjrzyjmy się najpopularniejszym powodom potrzeby „zwolnienia” i jak im zaradzić.

1. Tęskni za życiem singielki

Wasza relacja z czasem zaczęła być coraz bardziej angażująca. Zaczęliście spędzać ze sobą coraz więcej czasu, wspólne wieczory, kino, kolacja, wyjazdy w weekendy i wychodzenie do znajomych razem.

Wszystko jest piękne i kolorowe. Według Ciebie idziecie w dobrym kierunku, żeby stać się prawdziwą, zadeklarowaną parą.

Odkąd się spotykacie, przestała wychodzić z koleżankami do klubu, rzadziej ma czas na ploteczki, zniknął dreszczyk emocji, który odczuwała, przeglądając aplikacje randkowe, bo już z nich nie korzysta.

W tym przypadku dziewczyna potrzebuje czasu, żeby spędzić go ze znajomymi i samą sobą. Nie oznacza to, że jest z tobą nieszczęśliwa, czy też ma kogoś innego. Chce poczuć się znów niezależna.

Daj jej ten czas, nie naciskaj i nie irytuj się. Sam też możesz na tym skorzystać. Wyjdź z kolegami, graj w gry cały dzień, zrób coś dla siebie. Potraktuj ten czas jako zachowanie zdrowej równowagi w waszej relacji.

Dziewczyna mówi, że nie chce związku, bo związek kojarzy jej się z ograniczeniami. Pozwól jej czuć się wolną i niezależną też w relacji z tobą. Niech wie, że może robić to, na co ma ochotę, a ty nie ograniczasz jej ani nie kontrolujesz.

2. Naprawdę potrzebuje czasu

Nasz umysł ma tendencję do nadinterpretowania rzeczywistości i dopowiadania sobie wielu rzeczy. Czasami najprostsze, najbardziej banalne rozwiązania są tymi odpowiednimi. Sytuacja wcale nie musi być tak skomplikowana, jak wygląda w twojej głowie.

W życiu może mieć wiele zobowiązań i planów. Nauka, praca, siłownia, znajomi, problemy osobiste. Istnieje wiele powodów, które mogą ją odciągać od Ciebie i dziewczyna potrzebuje czasu, żeby się nimi zająć.

Poświęcanie czasu na spotykanie się z tobą, to w tej chwili dla niej za duża komplikacja. Jest zmęczona, przytłoczona i nie ma siły dokładać sobie kolejnego zobowiązania, jakim będzie związek z tobą.

Twoja partnerka mówiąc, że potrzebuje czasu, niekoniecznie chce definitywnie zakończyć tę znajomość. Nie zrobiłeś nic złego ani nie uraziłeś jej niczym.

Powiedzenie, że dziewczyna potrzebuje czasu, oznacza dokładnie to, że potrzebuje czasu. Czasu, dzięki któremu poukłada sobie w życiu inne sprawy i zrelaksuje się.

3. Już nie jest tobą zainteresowana

Jeśli dziewczyna mówi, że nie chce związku, to musisz przyjąć możliwość, że nie chce go z tobą. Jest to dość brutalna i smutna prawda.

Spędzanie czasu z osobą, względem której uczucia się wypaliły, nie jest komfortowe i nie jest przyjemne. Możliwe, że informując Cię o potrzebie czasu, ma nadzieję, że odczytasz sugestię i uda się łagodniej zakończyć waszą relację.

Prawdopodobnie już wcześniej mogłeś zauważyć jakieś zmiany w jej zachowaniu. Wasze kontakty nieco się ochłodziły, zastanawiałeś się, dlaczego dziewczyna unika pocałunku, często odmawiała spotkań, nawet dotyk twojej dłoni zaczął jej przeszkadzać, nie mówiąc już o seksie.

To z pewnością przykra wizja, ale na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Skoro widzisz zmiany w jej zachowaniu, to może uda Ci się znaleźć przyczynę co je spowodowało. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy chcesz wiedzieć jak odzyskać dziewczynę, czy odpuszczasz relację i postanawiasz o niej zapomnieć.

Na początku relacji z pewnością była tobą zainteresowana i uważała Cię za atrakcyjnego. Udało Ci się raz zdobyć jej serce, więc może uda się ponownie? Zastanów się, przez co mogła zmienić nastawienie i spróbuj naprawić błędy.

Jak sam widzisz, powodów chęci zwolnienia tempa, potrzeby czasu i niechęci do zadeklarowania się może być wiele. Każda relacja jest inna. Każda kobieta będzie też miała swoje powody do takiej decyzji.

Możliwe, że będą się one pokrywały się z tymi wymienionymi tutaj, ale rozważ też opcję, że mogą być zupełnie inne. Zwracaj uwagę na to co mówi i robi obiekt twoich westchnień, a z pewnością uda Ci się poznać przyczynę.

5/5 - (37 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *