Jak odzyskać faceta? Sprawdzone sposoby są na wyciągnięcie ręki!

Czasami w najmniej oczekiwanym momencie, przychodzi w naszym życiu taki czas, gdzie zaniedbujemy drugą osobę lub nawet nieumyślnie ją ranimy. Wówczas może dojść do zakończenia nawet długoletniej relacji. Jak odzyskać faceta, którego się zraniło? Czy jest możliwy powrót do dawnej relacji? Jakie kroki należy podjąć, aby odzyskać ukochanego? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule i z pewnością podejmiesz właściwe kroki, przybliżając się do tego, jak odzyskać faceta.

Bolesne rozstania zdarzają się niezwykle często. Mają oczywiście różne podłoża, przyczyny oraz powody. W końcu każda relacja jest inna, a także ludzie, którzy ją tworzą, mają zupełne różne zestawy cech charakteru. Nawet jeżeli wydawało się, że nic nie może stanąć na drodze Waszej wielkiej miłości, życie potrafi zaskakiwać i nigdy nie możemy być do końca pewni, jak potoczy się nasza relacja z drugą osobą.

Jak odzyskać faceta? Przeanalizuj sytuację i wyciągnij wnioski

Początkowo będziesz czuła rozpacz. Prawdopodobnie możesz zupełnie stracić ochotę na jakiekolwiek spotkania ze znajomymi czy wyjścia na imprezy. Niezależnie od tego, która ze stron postanowiła zakończyć związek – będzie to bolesne i trudne doświadczenie dla obojga.  

Taka sytuacja często przeżywana jest w podobny sposób jak żałoba po kimś bliskim. Wszystko dlatego, że doświadczamy straty osoby, z którą do tej pory byliśmy tak blisko. Musi minąć czas, abyśmy w pełni przeżyli związany z tym smutek i przepracowali go sami ze sobą.

Jednakże, kiedy upływa już pierwszy tydzień, później dwa – zaczynasz wracać do życia i jego codziennej rutyny. Z każdym dniem jest łatwiej, co pozwala Ci podejść do całej sprawy bez nadmiernych emocji i na chłodno.

To jest właśnie idealny czas na podjęcie próby przeanalizowania całej zaistniałej sytuacji. Najlepiej, abyś przygotowała kartkę i długopis. Zrób sobie ulubioną herbatę lub kawę i usiądź w pokoju. Chwilę wcześniej zastanów się jednak czy na pewno jesteś gotowa, aby wracać do tego tematu.

Spróbuj rozpocząć zadanie, a jeżeli nie uda Ci się za pierwszym razem – odłóż tę czynność i nie rób nic na siłę. Jeżeli jednak będziesz na tyle wytrwała, aby kontynuować, z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez cały proces analizy oraz podsumowania.

Postaraj się wypisać wszystkie możliwe przyczyny, które były powodem rozpadu Waszego związku. Pamiętaj, aby pisać wszystko, cokolwiek przyjdzie Ci na myśl. Wymień wszystkie rzeczy oraz zachowania, których Ty nie mogłaś znieść u swojego partnera.

Nie zapomnij o tych, o których on mówił, że przeszkadzają mu w Twoim zachowaniu. Spróbuj przywołać problemy, mogące zaważyć na ostatecznej decyzji o rozstaniu. Dokładne rozebranie na czynniki pierwsze całej sytuacji pozwoli Ci spojrzeć na nią z całkiem innej perspektywy.

Być może podczas takiej analizy dowiesz się, dlaczego On Cię zostawił? Lub zaczniesz zastanawiać się jak odzyskać faceta, którego się zraniło? Postaramy się odpowiedzieć na pojawiające się w Twojej głowie pytania i nie pozostawić bez wsparcia. Zatem do dzieła!

Powstań jak feniks z popiołów i zyskaj nową energię do działania

Najtrudniejsze jest właściwie już za Tobą. Nie tylko przepracowałaś ból i żal po rozstaniu, ale również stałaś się silniejsza, dzięki dogłębnemu przeanalizowaniu całej sytuacji. Wnioski, które wyciągnęłaś z tego doświadczenia to bezcenna lekcja i możesz być pewna, że jeszcze niejednokrotnie będziesz z niej czerpać.

Teraz czas, aby zadbać o swoje dobre samopoczucie i naprawdę powrócić do życia. Przede wszystkim skup się na sobie. To nie jest czas na zastanawianie się, co zrobić żeby facet zatęsknił. Zadbaj o swoje potrzeby, posłuchaj siebie i postaraj się odpowiedzieć na zachcianki, sygnalizowane Ci przez twój organizm.

Odpocznij i dbaj o regularny relaks. Jeżeli pracujesz lub studiujesz warto, abyś  nadrobiła powstałe w wyniku rozstania zaległości. Skup się na odpowiednim odżywianiu oraz suplementacji. Zakończenie relacji było dla całej Twojej psychiki oraz organizmu jak choroba, zatem możesz odczuć zmęczenie i osłabienie. Nie chcesz chyba kolejny raz się rozchorować, tym razem już naprawdę?

Może warto pomyśleć nad zapisaniem się na ciekawe zajęcia, rozwijające umiejętności? Taniec, malarstwo czy kurs makijażu. Wszystko, cokolwiek lubisz robić lub zawsze chciałaś spróbować, a nie miałaś na to czasu do tej pory.

Z pewnością zastanawiasz się teraz, jak odzyskać faceta robiąc te wszystkie rzeczy? Musisz wiedzieć, że mężczyzna, który widzi zadbaną i pewną siebie kobietę jest dużo łatwiejszy do zdobycia, niż w sytuacji, gdy ma przed sobą rozpłakaną i niepewną dziewczynkę, którą ponownie będzie musiał się zaopiekować. Stając się silniejsza, pokazujesz mu, że z każdej sytuacji potrafisz wyjść obronną ręką. A któż nie chciałby trzymać ze zwycięzcami? Sama przekonasz się, że przyciągniesz do siebie swojego byłego chłopaka w okamgnieniu.

Pokaż mu, że tęsknota może Was zbliżyć

Rozmyślasz często o Waszej relacji, wspominasz te piękne chwile, bo nikt nie przywołuje przecież tych, które były trudne lub nieprzyjemne. To zupełnie normalne i nie powinnaś mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.

Postaraj się jednak powstrzymać od przypominania swojemu byłemu mężczyźnie, który być może również musi przemyśleć zaistniałą między Wami sytuację. Nie pisz do niego, nawet jeżeli bardzo za nim tęsknisz. Najlepiej zrezygnuj również ze śledzenia jego social mediów, by non stop na niego nie wpadać. Będzie to również doskonała terapia dla Ciebie i z pewnością pozwoli oczyścić Ci głowę z niepotrzebnych myśli.

Pozwól mu zatęsknić i zrozumieć, jak wiele stracił, rozstając się z Tobą. Niech teraz on zastanawia się, dlaczego do niego nie piszesz. Rozmyśla nad tym, jak może wyglądać jego życie, jeżeli ponownie się z Tobą zwiąże. Zastanawiasz się kiedy facet zaczyna tęsknić? Sama przekonasz się, że stanie się to naprawdę szybko, mimo popularnego mitu, że faceci zaczynają tęsknić powyżej miesiąca od rozstania – jest to tylko mit. Jeśli jednak on pierwszy się nie odezwie… Po około dwóch lub trzech tygodniach możesz spróbować do niego napisać zwykłą wiadomość. Wystarczy „Cześć. Co tam u Ciebie słychać?”. Zobaczysz wówczas, jak klaruje się sytuacja pomiędzy Wami.

Jeżeli w ogóle nie otrzymasz odpowiedzi – cóż, w takim wypadku najlepiej, abyś nie podejmowała kolejnych prób kontaktu ze swoim byłym chłopakiem. Jeżeli jednak otrzymałaś odpowiedź, nie bądź nachalna. Nie proponuj od razu spotkania czy nawet randki. Staraj się utrzymywać pozytywny ton rozmowy, nie wychodząc z inicjatywami. Spróbuj również nie odpisywać zaraz po otrzymaniu wiadomości. Wszystkie próby podejmowane w  celu utrzymania dystansu, przybliżą Cię do tego, jak odzyskać faceta. Daj mu zatęsknić, a efekty przerosną Twoje oczekiwania.

Rywalka na horyzoncie, czyli jak odzyskać faceta, który ma już inną?

Zanim w ogóle rozpoczniesz starania o swojego faceta, musisz zadać sobie wiele pytań. Oczywiście z pewnością wykonałaś już konkretną analizę waszego związku, jednakże ta jedna kwestia może zaważyć na Twoich ostatecznych działaniach.

Pomyśl, czy w ogóle warto starać się odzyskać chłopaka, który ma już inną partnerkę u boku. Zastanów się nad tym, z czego wyniknęło tak szybkie wejście w relację z jego strony. Jeżeli szczerze ze sobą porozmawiasz, z pewnością dojdziesz do słusznych wniosków.

Uznając, że być może mężczyzna ten nie zasługiwał na Ciebie – zamykasz sprawę i już nigdy więcej nie zaprzątasz sobie głowy pytaniem: „Jak odzyskać faceta?”. W przypadku, gdy postanowiłaś, że inna kobieta jest jedynie próbą leczenia przez niego rozpaczy po związku z Tobą – możesz zacząć działać. Pamiętaj jednak, aby nie naprzykrzać się byłemu partnerowi i nie zatruwać mu życia nieustannymi wiadomościami czy telefonami.

Takie działanie może przynieść efekt odwrotny do spodziewanego. Skup się na sobie i postaraj się również znaleźć chłopaka, z którym będziesz widywana. Nie ograniczaj się i idź na całość. Oczywiście, jeżeli jest to zgodne z Tobą. Niech Twój były chłopak również zobaczy, że nie jest jedynym mężczyzną chodzącym po tej planecie.

Należy jednak pamiętać, by przy tym wszystkim nie ranić osób postronnych. Nie rozkochuj w sobie innego faceta, kiedy ma on tylko wzbudzić zazdrość w Twoim ex. Ponieważ przyczynisz się do tego, że będzie on po prostu borykał się z nieodwzajemnioną miłością, dlatego zdecydowanie uważaj na uczucia innych.

Nowa sympatia, która pojawi się w Twoim życiu, będzie dla byłego partnera zupełnym szokiem i być może spowoduje zazdrość. Nieustannie myśląc o Tobie i zastanawiając się, kim jest ten mężczyzna, nie będzie mógł przestać zastanawiać się, jak to byłoby znów być na miejscu tego szczęściarza. Jeżeli zauważysz, że były chłopak szuka z Tobą kontaktu – to znak, że plan się powiódł. Teraz możesz na spokojnie przejść do ponownego budowania nowego związku ze swoim ukochanym.

Twardy orzech do zgryzienia. Jak odzyskać upartego faceta?

Rozstanie w znacznym stopniu wpłynęło na Ciebie oraz na Twoją codzienność. Nie mniej jednak potrafiłaś sobie z nim dzielnie poradzić i podnieść się po porażce, by zdobywać kolejne cele. Po burzliwym rozstaniu przychodzi myśl, która podpowiada, aby spróbować ponownie wejść w relację ze swoim byłym partnerem. Pamiętaj, że musisz zdecydować sama, czy chcesz w ogóle funkcjonować w takiej relacji.

Po przeanalizowaniu sprawy i wykluczeniu ewentualnych rywalek z otoczenia byłego chłopaka trzeba zmierzyć się z jego charakterem. Oczywiście, jeżeli od zawsze był uległy i potrafiłaś szybko wpływać na jego decyzje – w zasadzie sprawa jest już rozwiązana i nie musisz więcej zastanawiać się jak odzyskać upartego faceta. Wystarczy kilka rozmów i być może znów będziecie mogli tworzyć szczęśliwą parę.

Jeżeli jednak oboje macie burzliwe i bardzo uparte charaktery, to prawdopodobnie czeka Cię niełatwa batalia o ponowne podbicie serca Twojego wybranka. Dla chcącego jednak nic trudnego, dlatego zaraz dowiesz się jak odzyskać faceta i znów cieszyć się szczęśliwym związkiem. Przede wszystkim musisz pokazać mu, że chcesz zmiany. Tak Twojej, jak i jego. Oboje musicie pracować nad swoimi charakterami.

Porozmawiajcie szczerze o swoich obawach i oczekiwaniach. Być może wówczas okaże się, że wyjaśnicie wszystkie leżące Wam na sercu sprawy i będziecie mogli na nowo rozpocząć relacje. Jednakże należy tu brać pod uwagę również sytuację, w której nie uda się ponownie wrócić do relacji. Nie warto na siłę zmuszać kogoś do miłości. Nawet jeżeli będzie to bolesne, być może lepiej wam będzie osobno. Czasami trzeba odpuścić, zamiast uparcie obstawać przy tym, jak odzyskać faceta.

Jak odzyskać faceta którego się zraniło

Nie wiesz, jak odzyskać faceta, którego się zraniło? Koniecznie czytaj dalej!

Mogło się zdarzyć również tak, ze mniej lub bardziej celowo to Ty popełniłaś błędy i zraniłaś swojego ukochanego. Zapoczątkowało to napiętą atmosferę między Wami i w ostateczności doprowadziło do rozstania.

Jest kilka zasad, którymi warto się wówczas kierować, aby rzeczywiście pojawiły się szansa na odzyskanie swojego byłego chłopaka. Oczywiście pierwszym krokiem do tego, jak odzyskać faceta w takiej sytuacji będą szczere przeprosiny. Postaraj się zrobić to raz, wyjaśniając swoje motywy działania oraz tłumacząc swój punkt widzenia. Ważne, abyś nie lekceważyła uczuć swojego byłego partnera.

Wyśmiewanie się z jego rozpaczy czy ignorowanie słów z pewnością nie pomoże Ci go odzyskać. Często kobiety w takich sytuacjach próbują robić z siebie ofiarę, co na pewno nie przynosi oczekiwanych skutków. Kłamstwo naprawdę tutaj nie jest wskazane. Już samo zranienie mężczyzny jest równoznaczne z utratą jego zaufania do Ciebie. Postaraj się powoli odbudować to zaufanie i okaż swoją skruchę. Działanie zgodne ze swoimi wartościami oraz z szacunkiem do drugiej osoby, będzie najlepszym, co możesz w takiej sytuacji zrobić.

5/5 - (248 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *