Jak odzyskać żonę? 4 niezbędne kroki

Przechodzicie kryzys w małżeństwie, a Ty wciąż kochasz ją i zastanawiasz się jak odzyskać żonę? W tym artykule przedstawię Ci 4 niezbędne kroki do odzyskania, które pomogą Ci odbudować wasz związek od podstaw.

Większość mężczyzn myśli, że to koniec, nie ma już szans na odzyskanie i trzeba się poradzić z porażką. Tymczasem ja udowodnię Ci, że wasz aktualny kryzys wcale nie musi oznaczać końca i pokażę Ci, jak odzyskać żonę która odeszła.

Pamiętaj, że samo przeczytanie artykułu na niewiele się zda. Jeśli naprawdę chcesz odzyskać żonę, to trzeba działać zgodnie z tymi krokami, które tutaj przedstawiłem i dążyć do celu.

Pamiętaj również, by nie działać pod wpływem emocji, bo możesz jeszcze bardziej zaostrzyć waszą sytuację. A jeśli już popełniłeś ten błąd i pod wpływem emocji zrobiłeś coś, czego teraz żałujesz – nie martw się, ponieważ masz jeszcze szansę, by to naprawić.

Jeśli żona z Tobą zerwała, to polecam również sprawdzić mój artykuł uzupełniający, który opisuje jak odzyskać dziewczynę, która zerwała. Koniecznie zapoznaj się z nim zaraz po przeczytaniu obecnego artykułu.

jak odzyskać żonę 4 kroki

Jak odzyskać żonę? 4 niezbędne kroki

Jeżeli naprawdę chcesz odzyskać żonę, to koniecznie zapoznaj się z czteroma niezbędnymi krokami, które pozwolą Ci wrócić do niej. Kroki te opisałem w wielkim skrócie, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, by zwiększyć szansę na odzyskanie – zapoznaj się z artykułem jak odzyskać dziewczynę, który moim zdaniem jest warty przeczytania.

Krok 1. Przygotuj strategię odzyskania

Nie siedź bezczynnie i nie pozwól, aby Twoja żona znalazła sobie innego partnera. Ciągłe użalanie się nad sobą i szukanie wymówek nie wróży Ci świetlanej przyszłości z Twoją żoną. Tutaj trzeba działać, dlatego zmotywuj się i przygotuj strategię odzyskania.

Strategia odzyskania to nic innego jak wcześniej obmyślony plan, który pozwoli Ci odzyskać ją i przestać zastanawiać się jak odzyskać żonę. Na początek, odpowiedz sobie na pytania, które zadam Ci poniżej.

  • Jaki był powód waszego rozstania?,
  • Z czyjej winy rozstaliście się? (obiektywnie),
  • Czy jesteś gotów na zmianę swoich nawyków, aby ją odzyskać?,

To podstawowe pytania, na które koniecznie musisz znaleźć odpowiedź. Szczególnie istotny jest ostatni punkt, który mówi o tym, czy jesteś realnie w stanie zmienić się dla swojej żony? Pamiętaj, że rozstania nie biorą się znikąd.

Prawdopodobnie nie dogadywaliście się, coś jej w Tobie nie pasowało lub kłóciliście się ciągle z tego samego powodu. Zastanów się, co to było i odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteś w stanie to zmienić?

Najczęstszymi powodami rozstań mogą być:

  • Problem z alkoholem,
  • Problemy finansowe,
  • Częste wyjazdy do pracy,
  • Rutyna i brak namiętności,
  • Zdrada,

I teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy realnie możesz zmienić siebie, swoje nawyki i naprawić to, co was podzieliło? To konieczne, jeśli chcesz wrócić do ex.

Pamiętaj, że nie uda Ci się jej odzyskać, jeśli nic się nie zmieni w Twoim zachowaniu, lub Twoja zmiana będzie krótkoterminowa (np. zmieniłeś się na potrzeby jej odzyskania, a po tygodniu wszystko znowu jest po staremu).

Krok 2. Dowiedz się, jakich facetów lubi Twoja ex

Z pewnością dobrze znasz swoją żonę. Wiesz jakich facetów ona lubi i jakie cechy lubi w mężczyznach. Więc wypisz na kartce wszystkie cechy, które przyjdą Ci do głowy i pomyśl o tym, czy jesteś w stanie zmienić się na tyle, by wprowadzić wszystkie (lub większość) tych cech w swoje życie.

Nie szukaj ograniczeń, wymówek. Po prostu stań się dla niej idealnym partnerem, kimś o kogo ona będzie walczyć i z kim będzie miała silną potrzebę bycia w związku.

Jeśli ona lubi facetów z dobrą sylwetką: pójdź do dietetyka i zapisz się na siłownię. To nie będzie wiele Cię kosztowało, a może przynieść o wiele więcej pozytywnych skutków, niżeli tylko odzyskanie żony. Wpłynie to również pozytywnie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Jeśli ona lubi facetów romantycznych, spróbuj stać się nieco bardziej romantyczny, przygotuj romantyczne spotkanie, na które zaprosisz ją i zobacz, jak ona na to zareaguje. Jeśli nie masz pomysłów na aranżację takiego spotkania, sięgnij po poradę do wyszukiwarki Google.

Musisz wiedzieć, że samo nic się nic nie zrobi. Musisz realnie zmienić się i stać się dla niej wyzwaniem. Dlatego nie czekaj dłużej i nie szukaj wymówek, tylko działaj.

Krok 3. Zainicjuj kontakt

Kolejny krok po Twojej wielkiej odmianie będzie zainicjowanie kontaktu. To już odpowiedni czas, aby napisać lub zadzwonić do niej i spróbować nawiązać kontakt. Musisz być świadom, że nie zbudujesz związku bez fundamentów relacji.

jak odzyskać żonę zainicjuj kontakt

Dlatego tak ważne jest, abyś w początkowej fazie był w stanie zakolegować się z nią, na nowo ugruntować waszą znajomość i z czasem spędzać coraz więcej czasu, rozmawiać. Pokaż jej w okresie waszej „koleżeńskiej” znajomości, że się zmieniłeś i starasz.

Wprowadź swoje zmiany z kroku poprzedniego i udowodnij, że jesteś wartościowym facetem, którego ona będzie chciała zdobyć.

Krok 4. Jak odzyskać żonę? Zrób ostatni krok

Jeśli zbudowaliście już odpowiednie fundamenty do związku, czyli zaprzyjaźniliście się, spędzacie już wystarczająco dużo czasu i widzisz, że dobrze wam razem, to postaw kropkę nad „i” i zaproponuj wspólne zamieszkanie. Lub jeśli wciąż razem mieszkacie, zaproponuj związek i zobacz, jak ona na to zareaguje.

Niezależnie od tego czy się zgodzi, czy nie – pamiętaj, by nie działać pod wpływem emocji i nawet jeśli odmówi, nie dopytuj i nie rób żadnych scen. Nie bądź nerwowy, tylko poczekaj dłużej, aż wasza relacja będzie jeszcze stabilniejsza.

Być może ona wciąż będzie bała się, że Twoja zmiana jest krótkotrwała i realnie nie zmieniłeś swojego zachowania. Daj jej więcej czasu i spróbuj ponownie.

A jeśli mimo wszystko, potrzebujesz więcej porad i kompleksowej instrukcji odzyskania, która z pewnością zbliży Cię do niej, sprawdź mój poradnik w formie ebooka, który opisuje jak odzyskać ukochaną, jakich błędów unikać i krok po kroku przeprowadzi Cię przez odzyskanie.

4.6/5 - (22 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *