Jak szybko nauczyć się słówek z angielskiego?

Nieodłącznym elementem nauki języków jest przyswajanie słówek. Ich znajomość odgrywa kluczową rolę w nauce języka. Jednak jak uczyć się słówek szybko? W jaki sposób słówka są nauczane na kursach angielskiego? Wyjaśniamy!

Słówka i ich skojarzenia

Szybkie zapamiętanie słówka nie powinno stanowić większego problemu, jednak często jest ono zapamiętywane tylko na chwile.

Co zrobić, aby nauczyć się szybko i trwale? Jednym z najlepszych sposobów jest budowanie skojarzeń z uczonymi słowami. Zastanów się, z jakimi przedmiotami czy zjawiskami kojarzy się dane słowo.

Może jest bliskie jakimś kolorom? Jeszcze lepiej, jeśli znajdziesz ze słowem jakieś własne skojarzenia, w postaci swoich przeżyć. Jeśli słowa czy frazy zostaną nacechowane emocjami, o wiele lepiej je zapamiętasz.

Jest to naturalne zjawisko wynikające z budowy i pracy mózgu, w którym ośrodek pamięci znajduje się blisko ośrodka emocji.

Słowo jako część zdania

Jeśli wybierzemy się na kurs angielskiego w dobrej szkole, raczej nie mamy co się spodziewać nauki słówek w formie wykuwania całej ich listy. Taka metoda jest przestarzała ze względu na jej nieskuteczność.

Poprawna nauka to wplatanie słów czy fraz w zdania. Obudowanie słówka zdaniem to również forma budowy skojarzeń. Jednocześnie w ten sposób jeszcze lepiej rozumiemy, co dane słowo naprawdę znaczy.

W języku angielskim, jak i zresztą w każdym innym, jest wiele słów, które nie sposób wyjaśnić po polsku tylko jednym słowem, stanowiącym jego odpowiednik.

Dlatego nauka poprzez wplatanie słów w zdania jest najskuteczniejsza.

Jeśli chodzi o kurs angielskiego, zwykle jest on prowadzony w całości po angielsku. Oznacza to, że nikt nie tłumaczy nawet po polsku, co oznacza dane słowo.

Zadaniem kursanta jest zrozumieć znaczenie słowa poprzez użycie go w zdaniu. W przypadku, gdy to niemożliwe, nauczyciel wyjaśnia, co oznacza dane słowo, jednak robi to, używając jedynie języka angielskiego.

5/5 - (2 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *