Jak zrozumieć kobietę? 5 praktycznych porad 

Nad odpowiedzią na pytanie jak zrozumieć kobietę z pewnością codziennie głowi się wielu mężczyzn. Czy rzeczywiście różni nas tak wiele? Może brak zrozumienia wynika z braku chęci poznania przyczyn danego zachowania u kobiet, a może faktycznie kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa i nie mają szans na dogadanie się?

Udając się do księgarni, na półkach możemy znaleźć wiele pozycji pomocnych w zrozumieniu kobiet. Między innymi wśród nich znajdują się takie egzemplarze jak „instrukcja obsługi kobiety”, „tylko dla mężczyzn”, czy „sztuka kobiecości”. W poniższym artykule zebrane zostały najważniejsze porady, dzięki który odpowiesz na pytanie jak dbać o wasze wzajemne zrozumienie, a może nawet jak uratować związek?  

1. Zapewnij jej poczucie bezpieczeństwa

Kobieta ceni sobie w związku wsparcie i stabilność. Jeśli będzie pewna Ciebie i waszej relacji, to łatwiej będzie jej przychodziło dzielenie się z tobą najskrytszymi myślami i obawami. 

Wzajemne zaufanie, szczerość i otwarte dialogi będą miały na pewno dobry wpływ na rozwój relacji, a mężczyzna, którego partnerka nie wstydzi się wyrażać własnych myśli, z pewnością rzadziej będzie się zastanawiał, jak zrozumieć kobiety

Poczucie bezpieczeństwa zapewniać można na wiele sposobów, na pewno istotne jest zwracanie uwagi na gorsze samopoczucie partnerki, zadawanie pytań o miniony dzień, poświęcenie czasu na wysłuchanie historii.

Małe gesty, niespodziewane codziennie komplementy też na pewno nie zaszkodzą. Wszystkie te rzeczy powinny pozytywnie wpłynąć na otwartość kobiety. 

2. Zadawaj pytania

Nie ma niczego złego w zadawaniu pytań. Ludzie nie umieją czytać w myślach, a domyślanie się i zgadywanie, o co chodzi partnerce, może spowodować więcej szkód, niż korzyści. 

Jeśli nie masz pewności, czego aktualnie potrzebuje kobieta, możesz ją zapytać. „Wyglądasz na naprawdę zdenerwowaną, chciałabyś porozmawiać?”. Takie proste i niewinne pytanie z pewnością będzie dobrym początkiem rozmowy, dzięki której zrozumiesz, co się stało i czego od Ciebie oczekuje. 

Jeśli wciąż się zastanawiasz czy wiesz, jak zrozumieć dziewczynę, to nie ma lepszej rady niż zadawanie jej pytań wprost. Pamiętaj, że wiele sytuacji wygląda inaczej z różnych perspektyw coś, co dla Ciebie było nic nieznaczącą sytuacją, ją mogło porządnie wzburzyć. 

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Nie dowiesz się co myśli druga strona, jeśli będziesz unikał zadawania pytań i wybierał milczenie. 

3. Kiedy nie znaczy tak, a tak znaczy nie

Z pewnością każdy usłyszał w życiu chociaż raz żarty z szyfrowanych wiadomości kobiet. Zadawanie pytań jest dobrym posunięciem, ale co, jeśli odpowiedzi nie są jasne? 

Nie zawsze partnerka ma ochotę mówić wprost o swoich potrzebach, zwłaszcza jeśli w jej głowie są to rzeczy, na które sam powinieneś wpaść, lub sam ich chcieć. Dobrym przykładem jest kupowanie kwiatów bez okazji. Kobiety nie chcą wprost prosić swoich partnerów o to, a jednak wiele z nich jest rozczarowanych, jeśli takich nie dostają.

Dlatego istotne jest, żeby nie skupiać się tylko na słowach, ale też gestach i małych znakach. Wiele kobiet, zamiast poprosić o kwiaty, opowie swojemu partnerowi historie koleżanki, która takie kwiaty dostaje, albo skomplementują wystawę mijanej kwieciarni. 

Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, jak ją zrozumieć, to musisz skupiać się na wszystkich kanałach komunikacji. Nie tylko na słowach, ale też na gestach i znaczących spojrzeniach. 

4. Szanuj emocje

Istnieją kobiety bardziej emocjonalne i mniej. Nawet jeśli twoja partnerka na co dzień nie daje się ponieść wybuchom gniewu, ani płaczu to z pewnością odczuwa wiele emocji. W chwilach dla nas trudnych łatwo jest zapomnieć o rozsądku i logicznym myśleniu. Podczas kłótni zdarza się powiedzieć przesadnie wyolbrzymione słowa lub całe frazy. 

Dzieje się tak zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet. Jeśli twoją partnerkę zasmuciło coś w pracy, to z dużym prawdopodobieństwem będzie odczuwała tę emocję jeszcze przez jakiś czas, będąc już w domu. Przekonywanie jej, żeby sobie odpuściła, olała to, albo „nie przynosiła problemów z pracy do domu” z pewnością jej nie pomoże, a brak wsparcia może ją zasmucić jeszcze bardziej. 

Zamiast tego uszanuj jej nastrój, spróbuj rozmowy, a jeśli to nic nie da, to nie wymagaj od niej zmiany postawy. Czasami trzeba po prostu zaakceptować emocje i okazać wsparcie bez zastanawiania się jak wpłynąć na jej zmianę postawy. 

5. Pamiętaj o jej indywidualności

Każda kobieta jest inna i nie da się napisać kompletnego przewodnika, który będzie zawierał szczegółowe porady w kwestii zachowania w każdej sytuacji. 

Niektóre nie lubią ciętych kwiatów i zamiast nich wolałyby otrzymać słodycze w formie niespodzianki. Inne natomiast nie przepadają za niespodziankami i najbardziej ucieszą się ze wspólnego dobrze zaplanowanego dnia. 

Jedynym sposobem, by tak naprawdę zrozumieć kobietę, jest obserwacja i skupianie uwagi na partnerce, słuchanie tego co mówi i odkrywanie, jaka tak naprawdę jest. Uszczęśliwianie kobiety to pamiętanie o jej indywidualnych cechach i preferencjach. 

Wszystkie punkty zawarte w artykule są dość neutralne i po przeczytaniu nikt nie powinien mieć wątpliwości jak zrozumieć kobietę. Oprócz tego stosowanie się do powyższych rad z pewnością wpłynie na jakość związku i może sprawi, że będzie bardziej udany. 

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
4.9/5 - (38 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *