Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn? Czemu nie

Codzienna pielęgnacja w przypadku panów jest nieco inna niż w odniesieniu do kobiet, ale także powinna zawierać profilaktykę przeciw zmarszczkom. Na co warto zwrócić uwagę i jakie kosmetyki wybrać? Czy mężczyźni powinni używać kremów na zmarszczki?

Zmarszczki u mężczyzn

Zmarszczki to problem estetyczny, który dotyczy również mężczyzn. Zmarszczki pojawiają się u nich później niż u kobiet, bo dopiero koło 30 roku życia, ale potem proces starzenia się skóry jest bardziej dynamiczny. Tak naprawdę okolice 30 roku życia to odpowiedni moment u mężczyzn, aby sięgnąć po tego rodzaju krem.

Jakie aspekty stylu życia mogą wpływać na szybsze pojawianie się zmarszczek i pogłębianie się bruzd? Są to oczywiście wszelkiego rodzaju używki, zła dieta, a przede wszystkim brak ochrony przed słońcem i deficyt dobrej pielęgnacji.

W tym wszystkim należy szczególną uwagę zwrócić na ochronę przed słońcem, które jest głównym czynnikiem powodującym starzenie się skóry. Dlatego przed każdym wyjściem na zewnątrz należy używać kremu z filtrami UV. Ta zasada dotyczy osób w każdym wieku i każdej płci. Słońce przyśpiesza procesy starzenia się skóry w dużym stopniu i ważne jest, aby chronić skórę przed promieniowaniem UV. 

Jakich składników szukać w kremach anti-age?

Aktywny krem przeciw zmarszczkom i nawilżający powinien zawierać składniki aktywne lub takie, które mają udowodnione działanie. Przede wszystkim jest są to kofeina, ekstrakty roślinne, oleje naturalnego pochodzenia, kolagen, witamina E i C, retinol, a także kwas hialuronowy.

Nie ma w tym nic dziwnego, że panowie sięgają po takiego rodzaju kremy. To samo dotyczy skóry pod oczami, która jest podatna na zmarszczki tak samo jak u kobiet i cieńsza niż na całej twarzy. Kremy pod oczy z kwasem hialuronowym, kofeiną, witaminą E i olejkami to ważny element codziennej pielęgnacji.

Każdorazowo należy dokładnie czytać etykiety kremów, aby wybrać te najlepsze. Lepiej jest wybrać jeden krem o mocniejszym działaniu i zawierający kilka aktywnych składników.

Poznaj działanie wybranych składników kremów anti-age

Wspomniany kwas hialuronowy to cenna i bezpieczna substancja, która pozwala osiągnąć szybkie efekty i daje głębokie nawilżenie, a także napina skórę i wypełnia drobne zmarszczki. Jako cząsteczka higroskopijna, przyciąga wodę i zatrzymuje ją na dłużej w skórze.

Nieco mocniejszy jest retinol, który zapobiega powstaniu nowych zmarszczek i wygładza te już istniejące. Poza tym stymuluje powstawanie nowych komórek skóry i odblokowuje pory. Warto wspomnieć także o ceramidach, które odmładzają skórę, są budulcem skóry i odbudowują barierę lipidową.

Poza tym mają właściwości regenerujące i chronią skórę przed utratą wody. Czy wiesz jaki wybrać krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn? Przede wszystkim ze składnikami aktywnymi i substancjami naturalnego pochodzenia, który zawiera również filtry UV. Dzięki temu, nie trzeba używać osobnego kremu, tylko jednego kosmetyku. Jest to bardzo wygodne i sprawia, że na pewno nie zapomni się o aplikacji filtrów UV. 

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *