Spacer z niemowlakiem – co zabrać?

Przeważnie większość mam, na pierwszy spacer z niemowlakiem zabiera ze sobą zbyt wiele rzeczy. Mamy, które boją się, że czegoś zabraknie im na świeżym powietrzu, pakują do torby wiele kompletnie nieprzydatnych akcesoriów. Dlatego też poniżej stworzono listę niezbędnych rzeczy, które każda mama powinna mieć zawsze przy sobie. Bez względu na to, czy mama z maluchem wybiera się na spacer, do sklepu, czy na krótką wycieczkę poza miasto powinna mieć w torbie od wózka kilka niezbędnych akcesoriów dla swoich pociech. Co to takiego? Odpowiedź poniżej.

Pieluszki

Pieluszki zawsze warto mieć pod ręką. Mogą to być pieluchy tetrowe, bambusowe, muślinowe lub zwykłe bawełniane. Tak naprawdę to, z czego wykonywane są pieluszki dla dziecka nie ma aż tak dużego znaczenia. Pieluszka jest niezbędna, gdy chcę się położyć malucha do przewinięcia, gdy mu się uleje, lub gdy chce się on przytulić do miękkiego materiału przy zasypianiu.

Wiele mam używa pieluszki dziecięcej bardzo długo w różnych okolicznościach i kompletnie nie wyobraża sobie bez nich życia. Warto wspomnieć, że pieluszki tetrowe są tanie (kosztują raptem kilka złotych za sztukę), więc warto mieć pod ręka zawsze minimum kilka sztuk na wiele różnych niespodziewanych sytuacji.

Dlaczego warto kupić smoczek uspokajający?

Jeżeli chodzi o smoczek uspokajający, to w tej kwestii jest wiele odrębnych zdań. Niektóre mamy chcą, by ich pociechy już od pierwszych dni życia uczyły się korzystać ze smoczka. Inne mamy z kolei uważają, iż smoczek jest kompletnie niepotrzebny, więc nawet idąc do szpitala nie zaopatrują się w ten gadżet. Trzeba jednak przyznać, że smoczek uspokajający w wielu sytuacjach zdziała naprawdę cuda.

Przede wszystkim warto go mieć pod ręką na spacerze, u lekarza lub w sklepie. Jest on również niezbędny, gdy dziecko trudno uspokoić lub gdy ciężko mu zasnąć. Jaki smoczek wybrać? Tutaj rodzice mają olbrzymi wybór. Można postawić na smoczki lateksowe, silikonowe lub kauczukowe. Można wybrać smoczek uspokajający lub smoczek ortodontyczny (wszystko w zależności od potrzeb malucha).

Jeśli mamy wątpliwości co do modelu smoczka, warto poprosić o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu w profesjonalnym sklepie dla niemowląt. Szeroki wybór smoczków dostępny jest w sklepie abc-bobasa.pl.

Kocyk niemowlęcy i śpiworek

Wiele mam kocyk niemowlęcy zabiera już ze sobą do szpitala. W pierwszych dniach życia noworodka warto zadbać, by było mu naprawdę ciepło i komfortowo. Miękki, przytulny i wykonany z naturalnych materiałów kocyk przyda się nie tylko w szpitalu, ale również w domu, gdy dziecko śpi w swoim łóżeczku, a także podczas spacerów. Co ciekawe ulubiony kocyk towarzyszy dzieciom często przez całe ich życie. warto więc wybrać odpowiedni, dobrze wykonany model, który będzie stworzony z naturalnych, dobrych jakościowo materiałów.

Podobnie wygląda sytuacja ze śpiworkiem. Jest on niezastąpiony szczególnie zimą. Podczas chłodniejszych dni, warto wyposażyć wózek w idealnie dopasowany do niego, ciepły śpiworek. W związku z tym, iż jest to drogi zakup rodzice powinni wybrać śpiworek, który będzie odpowiedni zarówno do gondoli, jak i do spacerówki. W sklepach z takim asortymentem , bez problemu znajdzie się ciepły, komfortowy i elegancki śpiworek dostosowany do maluchów.

Grzechotki

Wielu rodziców chce, by ich maluchy już od pierwszych dni były otoczone przeróżnymi, kolorowymi zabawkami. Mimo iż dzieci tak naprawdę w pierwszych dniach życia nie zwracają uwagi na jakiekolwiek otaczające ich rzeczy, warto zadbać o to, by obok nich znajdowały się solidne, gustowne i dobrze wykonane grzechotki. Tak naprawdę najodpowiedniejsze będą te, które zostały wykonane z naturalnych materiałów. Grzechotki drewniane to strzał w dziesiątkę, gdyż są lekkie i bezpieczne dla maluszków.

Producenci takich akcesoriów zadbali o to, by grzechotki miały nie tylko doskonały kształt, ale również właściwe kolory. Maluszki przeważnie zwracają uwagę na początku na takie kolory jak: czerń, biel i czerwień, więc inwestycja w tego typu zabawki będzie zdecydowanie najlepsza. Oprócz grzechotek, warto kupić maluchowi piękną maskotkę, która zawsze będzie mu towarzyszyła (np.: przy zasypianiu, w wózeczku, czy bujaczku). Może to być niewielka, miła w dotyku przytulanka ze sklepu z zabawkami.

5/5 - (2 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *