Zachowanie żony po zdradzie, jakie są oznaki zdrady żony?

Zastanawiasz się, jak wygląda zachowanie żony po zdradzie i chcesz zweryfikować, czy żona Cię zdradziła? Trafiłeś na dobry artykuł. Dowiedz się, jakie są oznaki zdrady u żony i jak odzyskać dziewczynę, jeśli wasz związek wisi na włosku.

Zdrada małżeńska to jedna z najczęstszych przyczyn rozwodów. Dla jednych kryzys ten jest do przejścia, dla drugich niestety nie kończy się to tak dobrze i czasami najlepszy, długoletni związek potrafi się przez to rozpaść.

Niestety nie jest łatwo domyślić się, że nasza druga połówka nas zdradza. Zdradzająca żona często potrafi maskować swoje zachowanie i nie będziesz w stanie odkryć, że dzieje się między Wami coś niepokojącego.

Prawdopodobnie jesteś tu właśnie dlatego, że czujesz, że Twój związek ostatnio wisi nad przepaścią i chcesz poznać, jakie mogą być oznaki zdrady żony, by móc je dopasować do zachowania Twojej kobiety.

oznaki zdrady u żony

Przyczyny zdrady

Czasami w małżeństwie zaczyna się dziać coś niepokojącego. Zaczynają się myśli, czy żona mnie zdradza? Czy ma kogoś innego? Nie sposób uciec od takich dziwnych pytań, kiedy jasno widzimy, że coś jest nie tak, a w grę wchodzi niewierność żony. Dlaczego jednak dochodzi do takich sytuacji? Dlaczego odsetek zdrad rośnie? Przedstawię Ci kilka możliwych przyczyn.

 • Od dłuższego czasu nie było między Wami chemii,
 • Szwankowała wzajemna komunikacja,
 • Brakowało namiętności, intymności i współżycia,
 • Tylko jedna strona wyrażała chęć podtrzymywania lub naprawy związku,
 • Przegapiliście moment, kiedy zaczęło się między Wami psuć,
 • Sygnały kryzysu zostały zlekceważone. Np. mąż spędzał więcej czasu z kolegami/żona nie wracała czasami na noc do domu,

Zdrada w małżeństwie to tak naprawdę już wynik problemów, które pojawiły się wcześniej. To nie jest tak, że nie ma ona przyczyny. Trzeba się zastanowić jak ratować małżeństwo i działać natychmiast. Nawet jeśli któraś ze stron nie potrafi tego wprost przyznać, to powód na pewno siedzi gdzieś w sercu.

Jeśli przeoczyłeś któryś z wymienionych przeze mnie punktów, to niestety nie wróży to dobrze. Pamiętaj, że jeżeli Twoja żona Cię zdradziła, to jeżeli nie będziesz umieć jej wybaczyć, nie będziesz nawet dopuszczał do siebie takiej myśli, to nie ma mowy o ratowaniu Waszego małżeństwa.

Między Wami będzie rodziła się nienawiść, a to nie tędy droga. Sprawdź, jak może wyglądać, a być może wyglądało jej zachowanie.

Oznaki zdrady u żony

Jak rozpoznać, że żona mnie zdradza? Przede wszystkim są to zmiany w zachowaniu partnerki. Sprawdź, po jakich wskazówkach możesz poznać zdradę u swojej partnerki.

 • Twoja żona nie ma ochoty na czułości. Ucieka i unika tego,
 • Zaczyna zaniedbywać obowiązki domowe lub co gorsze dzieci, jeśli je posiadacie,
 • Obraca się w towarzystwie, którego nie znasz. Do tej pory mieliście wspólnych znajomych, dlatego powinno to wzbudzić Twoje zainteresowanie,
 • Zaczęła bardziej zwracać uwagę na swój wygląd, ubiór. Częściej się maluje i ubiera się inaczej niż do tej pory,
 • Zachowuje się dziwnie, kiedy siedzi przy komputerze, czy jest wpatrzona w telefon. Ukrywa przed Tobą, co robi, ściemnia ekran, tak byś nie widział, co robi,
 • Przyłapałeś ją kilka razy na kłamstwie. Kiedy wnikałeś co i jak, zaczęła się mieszać i plątać w tym, co mówi,

To tylko niewiele przykładów na oznaki zdrady żony. Jeśli przypatrzysz się dokładniej, znajdziesz pewnie jeszcze więcej niepokojących rzeczy, które wcześniej nie wzbudzały w Tobie żadnego zainteresowania.

Pamiętaj jednak, że powyższe sygnały mogą być niepokojące, ale nie muszą oznaczać, że żona Cię zdradza. Musisz mieć twarde dowody na to. Twoje niesłuszne podejrzenia mogą również zakończyć Wasz związek.

Zachowanie żony po zdradzie

Czy kobiety są dobrymi aktorkami? Jeśli znasz swoją żonę, to wiesz, jak się zwykle zachowuje i czy potrafi kłamać. Nie zawsze dostaniesz namacalny dowód. Jeśli chcesz wyczuć podejrzane zachowanie, to pamiętaj, że będzie ona ostrożna. Przyjrzyj się jej dokładnie, ponieważ jej zachowanie na pewno będzie różniło się od tego, co było wcześniej. Żona mnie zdradza – jak odzyskać kobietę, by nie potrzebowała nikogo innego?

Telefon jest jej przyjacielem

Na pewno jej zachowanie się zmieni. Mimo że będzie próbowała to ukryć, to możesz nabrać podejrzeń, jeśli nie rozstaje się ona ze swoim telefonem. Kontakt i więź z kochankiem jakoś trzeba utrzymywać i rozwijać. Jeśli nie może zbyt często się z nim spotykać, żeby nie dać Ci powodów, to właśnie telefon od teraz będzie jej nowym przyjacielem.

Przesadna prywatność

Jej przesadna dbałość o prywatność może ją zdradzić. Przecież nie możesz widzieć, że pisze z kimś obcym. Wszystko musi wyglądać naturalnie, zatem uważaj, bo pod imieniem jej najlepszej przyjaciółki może kryć się facet, z którym Cię zdradziła.

Brak ochoty na seks

Wcześniej dawała Ci tylko sygnały w postaci braku chęci na przytulanie, czy jakieś całusy. Tym razem zaszło to już za daleko. Zdradzająca żona po stosunku z nowym partnerem nie ma już ochoty na zbliżenia z Tobą.

Tu nie chodzi już tylko o drobne czułości. Jeżeli nie ma już między Wami chemii w łóżku, to może dać Ci to wiele do myślenia i możesz zacząć się zastanawiać, czy „moja żona mnie zdradza?” A może „stałem się dla niej nieatrakcyjny?”.

Bezpodstawne konflikty

Konflikty, których wcześniej nie było. Kłótnie o nic, o byle co – dosłownie. Zdarza się to Wam coraz częściej? Czy oby Twoja zdradzająca żona ma wyrzuty i chce je zagłuszyć kłótniami? A może po prostu tak odreagowuje okłamywanie Ciebie?

Jeśli zauważyłeś, że sprzeczki, w których nie wiadomo, o co chodzi, pojawiają się między Wami częściej, to muszę Cię rozczarować. Jest to na pewno jeden z powodów do obaw o zdradę.

jak odbudować małżeństwo po zdradzie

Jak odbudować małżeństwo po zdradzie

Życie ze zdradzającą żoną nie jest łatwe. Niestety, aby uporać się z tym problemem, musicie go przepracować wspólnie. Jedno jest pewne – jeśli się kochacie, to trzeba walczyć o związek. Unikanie tematu nie rozwiąże sprawy. Jeśli oznaki zdrady żony okazały się nie być bezpodstawne, to nie pozostaje Wam nic innego, jak uporanie się z tym.

Wiem, że jest to bolesny temat, a odkryte przez Ciebie zachowanie żony po zdradzie okazało się być ciosem w serce, ale można spojrzeć na to, jak na przykre doświadczenie. Być może jeśli przepracujecie temat razem, na przykład dzięki terapii dla par, to może to pozostać w Waszych pamięciach jako złe doświadczenie i ważna lekcja w życiu.

Pamiętaj, że związek, który przepracował zdradę, jest silniejszy. Jak to się mówi, co nas nie zabije, to nas wzmocni. Tym razem jako partnerzy będziecie wobec siebie szczerzy. Będziecie otwarcie mówić o swoich oczekiwaniach i rozmawiać o problemach. Dlaczego? Dlatego, że wcześniej przez to prawdopodobnie doszło do zachwiania Waszego uczucia.

4.7/5 - (23 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *