Zostawiła mnie dla innego, jak ją odzyskać? 5 sposobów

„Nie kocham Cię już”, „Moje uczucie do Ciebie się wypaliło”, a może „Jest ktoś inny”. Kilka prostych, nieskomplikowanych, a jakich bolesnych słów. Jak upokarzająco brzmi „zostawiła mnie dla innego”, kiedy kumple na spotkaniu z dziewczynami pytają, dlaczego przyszedłeś sam.

Jeśli właśnie przeżywasz ten ciężki okres w życiu, to wiem, co czujesz. Wiem, jak to jest, kiedy kobieta, z którą jesteś już jakiś czas w związku, nagle oznajmia Ci coś takiego. W głowie wciąż pojawia się jedno pytanie, jak odzyskać dziewczynę? Przed Tobą bardzo trudny i delikatny czas.

Nic jednak nie trwa wiecznie, pamiętaj, że od Ciebie zależy, co teraz zrobisz. Możesz odpuścić, dać sobie z tym już spokój i uwierzyć w jej słowa, że Cię już nie kocha i uczucie się wypaliło. Natomiast jeśli nie umiesz się poddawać, jest też drugie rozwiązanie.

Możesz się podnieść i walczyć. Jeśli nie spróbujesz, to do końca życia będziesz żałował tej decyzji.

Zostawiła mnie dla innego - jaka jest szansa że wróci?

Jaka jest szansa, że wróci?

Po wielu przykrych słowach, które usłyszałeś, jej powrót wydaje się być czymś awykonalnym. Prawdopodobieństwo jej powrotu zależy od naprawdę wielu czynników. Zadanie sobie kluczowych pytań, to początek Twojej przemiany. Są to między innymi takie pytania jak:

 • Jak ważny jest dla niej jej nowy partner?
 • Jaka była Twoja reakcja na jej decyzję odejścia?
 • Jak długo myśli już o innym?
 • Czy jesteś w stanie zmienić swoje zachowanie i przełożyć je na plusy?

Takich pytań w natłoku myśli pod tytułem „Dlaczego zostawiła mnie dla innego?” możesz zadać sobie naprawdę wiele. One pomogą Ci zrozumieć, czy na pewno warto walczyć. Być może jest już za późno. Jeśli natomiast uważasz, że są duże szanse i jesteś w stanie pokazać jej, że traci miłość swojego życia, to działaj.

Jak odzyskać kobietę, która zostawiła mnie dla innego – 5 sposobów

Nie zastanawiaj się zbyt długo nad tym, co zrobić. Być może odeszła do innego, bo nie była w stanie odnaleźć w Waszej relacji tego, czego potrzebowała. Może czujesz się właśnie odtrącony i samotny, ale jedno jest teraz pewne. To nie sprawi, że ona do Ciebie wróci. Poznaj kilka moich wskazówek i sposobów na to, jak odzyskać kobietę.

Sposób nr 1: Miejsca publiczne to nie czas na popisówki

Jeśli jesteście z innego miasta, to sprawa rozwiąże się sama, ponieważ za często nie będziecie mieli okazji się spotykać „przypadkowo”. Natomiast jeśli mieszkacie blisko siebie i wpadacie na siebie na mieście, to już pojawia się problem.

Szczególnie wtedy, kiedy odeszła do innego. Nie okazuj agresji słownej, nie bądź niemiły, a przypadkiem nie próbuj używać siły przy takich spotkaniach. To będzie bolesne, ale do zrealizowania – uwierz mi. Udowodnisz jej w ten sposób, że jesteś dojrzały.

Sposób nr 2: Pracuj nad sobą

Teraz masz chwilę czasu, by przepracować to, co nie było w Tobie najlepsze. Mówię tutaj zarówno o Twoim charakterze, jak i wyglądzie zewnętrznym.

Narzekasz, że Cię zostawiła i użalasz się nad sobą, ciągle słyszysz głosy w swojej głowie „zostawiła mnie dla innego”, ale może nie zwróciłeś uwagi, że w ostatnim czasie się zaniedbałeś? Że przestałeś pracować nad swoim wyglądem zewnętrznym i straciła Tobą zainteresowanie.

Weź się w garść, kup karnet na siłownie, spędzaj mniej czasu przed telewizorem a efekty, to będzie czysta przyjemność.

Sposób nr 3: Tylko cierpliwość przyniesie Ci ulgę

Jeśli masz myśli pokroju „zostawiła mnie dla innego, nie muszę już walczyć”, to nic bardziej mylnego. Skąd w ogóle przyszło Ci coś takiego do głowy? Chcesz się poddać na starcie? To nie w Twoim stylu.

Ciężko w takim momencie zachować spokój, wiem. Musisz jej mimo wszystko pokazać, że dobrze się trzymasz. Zdezorientujesz ją w ten sposób i sprawisz, że chętniej się do Ciebie ponownie zbliży, a przecież o to nam chodzi. Z jednej strony obojętność, z drugiej cierpliwość, co daje efekt spokoju wewnętrznego i jednocześnie siły. Siła do działania Ci się przyda.

Jak odzyskać kobietę która zostawiła mnie dla innego - 5 sposobów

Sposób nr 4: Przepracuj możliwe przyczyny rozpadu

Nie wiesz, dlaczego odeszła, nie wiesz, dlaczego wybrała akurat takiego, nic nie wiesz… To jest Twój problem. Może tak naprawdę pracowałeś sobie na to długo, a wydaje Ci się, że z Twojej strony wszystko było okej. Pamiętaj, że związek nie rozpadł się ot tak. Bez przyczyny nic się nie dzieje. Przyczyn może być mnóstwo. Między innymi:

 • Nie dbałeś o nią wystarczająco,
 • Nie poświęcałeś jej uwagi,
 • Nie było Cię przy niej, kiedy potrzebowała,
 • Za mało drobnych gestów,
 • Za mało komplementów,
 • Za mało poważnych rozmów,
 • Zapominałeś o rocznicach i ważnych wydarzeniach,
 • Wybierałeś częściej spędzanie czasu z kumplami, zamiast z własną dziewczyną,

Tak naprawdę to tylko niewiele, ale jeśli nadal w Twojej głowie siedzi pytanie „Dlaczego zostawiła mnie dla innego? Co ma on, czego nie mam ja?”, to przeanalizuj, czy przypadkiem z powyżej listy nie zebrało się więcej punktów niż zero. Jeśli nie masz sobie nic do zarzucenia, to nie ma sensu walczyć o ten związek. Jeśli natomiast widzisz, że uzbierało Ci się, to przepracuj to.

Sposób nr 5: Wznów kontakt i odbuduj zaufanie

Jeśli jesteś już po ciężkim etapie „zostawiła mnie dla innego, co teraz?”, to będzie Ci dużo łatwiej zrealizować ten punkt. To ostatni ważny element całej układanki. Przepracowałeś już możliwe przyczyny rozpadu Waszego związku.

Już wiesz, czego jej brakło i pracowałeś nad swoją posturą i cechami. To dobry znak. Wszystko to, czego się nauczyłeś, możesz zaprezentować jej na kolejnym przypadkowym spotkaniu.

Jeśli nie przypadkowym, to możesz w sposób delikatny wybadać teren i napisać do niej, czy nie ma ochoty na luźne, oczywiście niezobowiązujące spotkanie, bo przecież wiesz, że jest zajęta. Jeśli się zgodzi, to jesteś na wygranej pozycji.

Będziesz mógł na spokojnie z nią porozmawiać, zaprezentować nowego siebie i odbudować jej zaufanie. To tak niewiele, ale postawi Cię w korzystnym świetle.

Wierzę jednak w to, że poza zaproponowanymi przeze mnie sposobami, jesteś na tyle kreatywny, że wpadniesz na coś jeszcze. Pamiętaj, że Ty i twoja była dziewczyna, która w tej chwili odeszła do innego, macie za wiele wspólnie przeżytych chwil, żeby tak po prostu z tego zrezygnować.

Jeśli dołożysz do tego solidną pracę nad sobą, sukces masz gwarantowany. Każda Wasza wspólnie przeżyta chwila to przewaga na Twoją korzyść nad jej nowym chłopakiem. Przechodziłem przez to samo, mi się udało, wierzę, że i Tobie się uda.

4.9/5 - (38 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *