Oznaki, że ona nie chce z Tobą być – 5 sygnałów

Zakochując się w drugim człowieku i planując z nim życie, rzadko omawiamy również kwestię rozstania. Początki znajomości to zazwyczaj okres miodowy, świat wydaje się bardziej kolorowy, motyle radośnie latają w brzuchu, a ty nie możesz oderwać oczu od partnerki. Spędzacie długie godziny na wspólnym planowaniu życiu i wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku.

Wraz z rozwojem waszej relacji pojawiają się problemy, niedopowiedzenia, małe i duże konflikty. Każdy związek przechodzi pewne wzloty i upadki, niektórzy mocniejsze, inny natomiast słabsze, praktycznie nieodczuwalne. Jednak niezaprzeczalnie relacja zaczyna się zmieniać i nie zawsze są to zmiany na lepsze.

Gdy zauważasz zmiany w waszym związku, partnerka może wydawać się mniej zaangażowana, coraz częściej się kłócicie, zaczynasz wątpić, czy dalszy rozwój waszej relacji ma sens. Nawet gdy wciąż jesteś pewny swoich uczuć, którymi ją darzysz, to możesz zacząć zastanawiać się, czy jej zachowanie to nie są przypadkiem oznaki, że ona nie chce z Tobą być.

Najczęstsze oznaki, że ona nie chce z Tobą być

Trudno jest jednogłośnie określić, jak zachowuje się kobieta, która nie chce dłużej pozostawać w związku. Jedynym 100% dowodem, jest informacja, która pada z jej własnych ust. Dlatego każdy wymieniony punkt, rzeczywiście może świadczyć o braku chęci do kontynuowania tej relacji, jednak nie należy przyjmować go za pewnik. 

1. Nieustanny brak czasu

Gdy przestajemy kogoś kochać lub dochodzimy do wniosku, że ten związek nie ma przyszłości, to nie jest nam łatwo przebywać w towarzystwie tej osoby. Patrzenie na nią sprawia ból i wywołuje wyrzuty sumienia. Kobieta, która nie chce już być z mężczyzną, również może nie mieć ochoty na wspólne spędzanie czasu.

Jeśli ona coraz częściej wymyśla wymówki, którymi posługuje się podczas twoich propozycji spędzenia wspólnego czasu, coraz rzadziej odpowiada na wiadomości, nie ma czasu na odebranie telefonu i nie proponuje innych terminów, to mogą być to oznaki, że ona nie chce z Tobą być

Polecamy również: Jak odczytać intencje dziewczyny w stosunku do Ciebie?

2. Brak reakcji na próby rozmowy

Gdy do związku wkrada się obojętność i partnerka nie bierze aktywnego udziału w rozmowach, to również często są oznaki, że ona nie chce z Tobą być. Brak chęci komunikowania się, wyjaśniania niedopowiedzeń i konfliktów może świadczyć o tym, że nie boi się już końca związku, a wręcz na niego czeka.

Jeśli prze przydarzy się konflikt, a jedna strona nawet nie reaguje na próby rozmowy, nie próbuje dojść do porozumienia i naprostować sytuacji, to prawdopodobnie nie zależy jej już na związku w wysokim stopniu. Dialog między partnerami jest bardzo ważny, a jego brak może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. 

3. Reagowanie niechęcią na dotyk i oziębłość

Utrzymywanie bliskich stosunków z osobą, z którą się już nie chce być, nie jest proste. Jeśli jej uczucia wobec ciebie osłabły, prawdopodobnie nie będzie miała ochoty na czułości, dotyk i seks. Stopniowo będzie się odsuwała i ograniczała waszą bliskość.

Zwykłe wzięcie za rękę, które wcześniej nie sprawiało problemu, teraz nie jest dobrze odbierane przez partnerkę. Niechętnie pozwala się objąć, sama nie wykonuje żadnych gestów w stronę bliskości, każde takie zachowanie można odebrać jako oznaki, że ona nie chce z Tobą być. Trudno jest okazywać miłość, bliskość i mieć ochotę na czułości z osobą, z którą się już nie chce być.

4. Często wspomina o rozstaniu

Być może sama nie ma odwagi rozpocząć tego tematu i poinformować, że myśli o rozstaniu. O wiele prostszą opcją jest wspominanie o tym, że można się rozstać podczas kłótni i konfliktów. Częste wspominanie o rozstaniu, nawiązywanie do niego w rozmowach ukazuje, że partnerka o tym myśli. To dość oczywiste oznaki, że ona nie chce z Tobą być.

Inną opcją jest chęć wybadania terenu. Możliwe, że boi się, że ty również o tym myślisz. Jeśli temat rozstania przewija się podczas waszych kłótni, to warto go rozwinąć i spytać partnerkę, dlaczego sugeruje rozstanie lub do niego nawiązuje. Nie ma prostszej drogi do zrozumienia drugiego człowieka niż rozmowa.

5. Brak zaangażowania

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, w którym momencie ktoś nie jest zaangażowany. Aby móc to określić należy wziąć pod uwagę zachowanie na początku znajomości, zazwyczaj jest to największy procent zaangażowania, w czasie późniejszym – gdy między wami wciąż układało się dobrze, ale było stabilniej i teraz. Jeśli zauważasz tendencję spadkową to oznaki, że ona nie chce z tobą być.

Zaangażowanie w związku może się zmieniać. Nie będzie ciągle na tym samym poziomie. Czasem możemy być zmęczeni, mieć dużo innych spraw w głowie i nie czuć się zmotywowani do starania się w związku. To naturalne i nie jest od razu powodem do zrywania. Jednak jeśli uważasz, że twoja partnerka od dłuższego czasu nie angażuje się, a jedynie odpuszcza waszą znajomość coraz bardziej, to warto wyjaśnić, czy nie myśli o rozstaniu.

Polecamy również: Jak wrócić do byłej żony? 5 metod na odzyskanie jej

Podsumowanie

Aby związek miał rację bytu, niezbędne są dwie osoby. Podczas całego czasu trwania relacji, zaangażowanie może się zmniejszać i rosnąć naprzemiennie, to jednak choć w minimalnym stopniu powinno utrzymywać się nad granicą 0. Jeśli jedna osoba całkowicie straciła chęć wspólnego budowania, spędzania czasu i dbania o relację to utrzymanie takiego związku jest praktycznie niemożliwe.

Ciągnięcie zniechęconego partnera na własnych plecach, przekonywanie go, że związek ma sens i warto o niego walczyć to wykańczający proces dla obu stron. Osoba, która za wszelką cenę pragnie przekonać drugą do zaangażowania się w relację i nie dopuszcza myśli o rozstaniu, z pewnością traci na tę walkę ogromne zasoby energii psychicznej. Natomiast druga strona – pasywna z pewnością również nie czuje się komfortowo, widząc. jak partner stara się, podczas gdy sama nie ma już na to najmniejszej ochoty.

W przypadku, gdy zdaje ci się, że partnerka nie chce dłużej kontynuować waszej znajomości, a wasz związek rozpada się, warto skonfrontować z nią swoje obawy. Być może mylisz się, a twoje obawy są zupełnie mylne. Brak energii w związku i sprawianie wrażenia osoby niezaangażowanej może być również związane z problemami zdrowotnymi, rodzinnymi, przepracowaniem lub stanami depresyjnymi.

Nim zadecydujesz o rozstaniu, warto porozmawiać z partnerką i wyjaśnić, jakie zauważasz oznaki tego, że ona nie chce z Tobą być. Wiele rzeczy można wyjaśnić i nie muszą zwiastować rozstania, tym bardziej, jeśli Tobie zależy na tej relacji.

Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji. Wierzę, że ta wiedza pomaga budować pełne zrozumienia, satysfakcjonujące związki. Na blogu znajdziesz praktyczne wskazówki i inspirujące historie, które wspierają rozwój zdrowych relacji. Dbamy o jakość i autentyczność treści zgodnie z naszą polityką redakcyjną, aby dostarczać Ci rzetelnych informacji, które mają realny wpływ na Twoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *