Jak wrócić do byłej żony? 5 metod na odzyskanie jej

Na przestrzeni lat, licznik rozwodów i separacji stale wzrasta, natomiast licznik ślubów – maleje. Czy to oznacza, że ludzie nie znajdują miłości? Przestają się kochać? Może łatwość, z jaką obecnie można się rozstać, przyczynia się do porzucania współmałżonków?

Rozstanie czasem wydaje się łatwiejszą opcją niż zadbanie o dobro relacji i rozwiązanie problemów. Z biegiem czasu, możemy jednak pożałować pochopnej decyzji o rozstaniu i w głowie narodzi się pytanie: jak wrócić do byłej żony?

Nawet jeśli decyzja o rozstaniu nie należała do Ciebie, to z czasem masz prawo poczuć żal i rozgoryczenie. Zastanawiać się, czy można było to powstrzymać, zachować się inaczej, zawalczyć o relację.

Na szczęście jeszcze nic straconego, ponieważ szacuje się, że połowa par daje sobie drugą szansę, dlatego mimo waszego rozstania lub separacji, możliwe, że uda ci się odzyskać byłą żonę.

Jak wrócić do byłej żony? Kilka prosty zasad

Powroty nie są łatwe. Rozstania wiążą się ze stratą zaufania do porzucającego partnera, obawą przed ponową krzywdą i złamanym serce. Dlatego decyzja o powrocie do byłej żony, powinna być dobrze przemyślana i niepodejmowana pod wpływem chwili.

1. Przeanalizuj przyczyny rozstania

Zawsze istnieje jakiś powód rozstania. Może wydawać się nieistotny i błahy po minionym czasie, jednak warto poświęcić chwilę na zastanowienie. Ponowne związanie się i praca nad związkiem nie będą możliwe, jeśli wciąż nie rozwiążecie problemów, które spowodowały rozstanie.

Jak odzyskać dziewczynę? Zastanów się, dlaczego ją straciłeś. Kto popełnił błąd i w jaki sposób możesz go naprawić. Postaraj się dobrze zlokalizować przyczynę waszego rozstania, a następnie zastanów się, jak zapobiec takiej sytuacji w przyszłości.

2. Skup się na sobie i swoich celach

Ciągłe zadręczanie się i nagabywanie ex żony z pewnością nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Daj sobie trochę czasu, na ułożenie wszystkiego w głowie i poprawę samopoczucia.

Skorzystaj z chwili samotności, rozwijaj swoje pasje i zastanów się, czego oczekujesz od życia. Nie skupiaj się na analizowaniu, jak wrócić do byłej żony, lecz na sobie. Nie zmusisz ex partnerki do ponownego związania się z tobą, jeśli sama tego nie zechce.

Postaw na rozwój i wewnętrzny spokój, a z pewnością wpłynie to również na twój wygląd i zwiększy pozytywny odbiór wśród ludzi, a w tym również byłej żony. Sprawiając wrażenie szczęśliwego, zadbanego i rozwijającego się człowieka, masz większe szanse na odzyskanie byłej partnerki.

3. Nie trać z nią kontaktu

Gdy ktoś nas krzywdzi, często chcemy się od tej osoby odseparować i nie nastawiać się na więcej ciosów. Podczas rozstania również możemy zauważyć ten mechanizm. Zazwyczaj niechęć do kontaktu z byłą partnerką, przeplata się z tęsknotą i odnawianiem tego kontaktu. Takie zachowania tworzą taniec: przyciąganie – odpychanie.

Jest to męczący rodzaj relacji, który z pewnością nie ułatwia powrotu i odbudowy małżeństwa. Będąc osobą świadomą chęci powrotu, warto postawić na szczery, stały kontakt. Pozbawiony przepychania się, porzucania i powracania.

Jak wrócić do byłej żony? Przede wszystkim nie trać z nią kontaktu, ponieważ po takiej decyzji, powrót może stać się niemożliwy.

Nie zawsze łatwo jest nawiązać kontakt z ex żoną. Dobrym pretekstem jest złożenie jej życzeń urodzinowych, które mogą być połączone z propozycją wspólnej kolacji. Jest to niezobowiązująca propozycja, która ze względu na okoliczności jest w pełni uzasadniona.

4. Zabierz ją na prawdziwą randkę

Kobiety lubią czuć się pożądane i podziwiane. W związkach cieszących się długim stażem bywa, że adrowanie odchodzi na dalszy plan. Skoro już jesteśmy w związku, to nie musimy stale uwodzić drugiej połówki?

Nic bardziej mylnego. Odczuwanie braku pożądania może skutecznie zniechęcić kobietę do budowania związku i relacji, a nawet skłonić ją do odejścia.

Jak wrócić do byłej żony, która odeszła? Rozpal wasze uczucie na nowo. Zadbaj o odpowiednią atmosferę, okaż swoje zainteresowanie i doceń ją, jako kobietę – nie ex-żonę. Zorganizuj interesującą randkę, kup kwiaty i nie wstydź się komplementować ukochanej.

Przez pewien czas nie traktujcie się, jak małżeństwo, lecz nowo poznani ludzie. Między wami znów pojawi się dreszczyk emocji, oczekiwanie na wiadomość i motyle w brzuchu. Ułatwi wam to zbudowanie nowej, szczerej relacji

5. Wprowadź w życie realne zmiany

Z pewnością były jakieś powody, przez które wasze małżeństwo się zakończyło. Uświadomienie sobie ich jest już połową sukcesy. Drugą połową jest wprowadzenie w swoje życie realnych zmian, które zapobiegną takiej sytuacji w przyszłości.

Oprócz odzyskania byłej żony musisz zadbać o to, aby wiedzieć, jak ratować małżeństwo. Poszukaj win zarówno w sobie, jak i w niej i zastanów się, jakie zmiany są pożądane. Wspólną pracą z pewnością uda wam się odbudować zaufanie i utracone małżeństwo, jednak wymaga to świadomości wprowadzenia zmian.

5/5 - (3 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *