Jak odczytać intencje dziewczyny w stosunku do Ciebie?

Nikt nie ma umiejętności wchodzenia do cudzej głowy i odczytywania jego myśli. Możemy jedynie podejrzewać, co inna osoba myśli, czuje, jaki ma stosunek do danej sprawy. Najprostszą metodą, aby zweryfikować swoje podejrzenia. jest oczywiście dialog. Jedynie szczera rozmowa pozwoli odpowiedzieć na pytanie. jak odczytać intencje dziewczyny. Ale czy aby na pewno nie ma dodatkowych metod?

Niektórych tematów jednak nie chcemy poruszać wprost. Rozmowy na temat uczuć nie należą do najłatwiejszych i wiele osób ma problem z ich przeprowadzeniem. Dlatego, wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak odczytać intencje dziewczyny, aby nie musieć jej o nie pytać.

To zrozumiałe, że na pewnym etapie znajomości chciałbyś wiedzieć, w którym kierunku rozwinie się wasza relacja i jakie względem niej ma oczekiwania dziewczyna. Nim zaangażujesz się jeszcze mocniej, dobrze jest wiedzieć na czym stoisz i zniwelować ryzyko złamanego serca.

Mowa ciała zakochanej kobiety nie jest banalnie prosta w odczytaniu, jednak nie jest również niemożliwa. Konkretne gesty mogą bardzo dużo powiedzieć na temat jej uczuć i sposobu, jaki postrzega zarówno ciebie, jak i waszą relację. Umiejętność odczytywania mowy ciała umożliwia wysnucie pewnych wniosków, bez konieczności poruszania krępujących tematów werbalnie.

Jak odczytać intencje dziewczyny dzięki mowie ciała?

Kobiety, gdy są zainteresowane danym mężczyzną. mogą świadomie lub nieświadomie wysłać nawet do 35 sygnałów w ciągu godziny. Oczywiście nie każdy z nich będzie zauważony przez mężczyznę, jednak wystarczy, aby odczytał przynajmniej 12 z nich by poznać jej intencje.

Jak odczytać intencje dziewczyny? Zwróć uwagę, czy zauważasz podczas rozmowy z nią któryś z tych sygnałów. To najpopularniejsze oznaki świadczące o zainteresowaniu.

1. Otwarta pozycja ciała skierowana w stronę mężczyzny

Gdy rozmawiamy z osobami, które darzymy sympatią (zarówno romantyczną, jak i koleżeńską) to nasza postawa ciała jest otwarta. Oznacza to brak założonych rąk i luźniejszą postawę. Flirtująca ciałem kobieta, dodatkowo kieruje swoją postawą w stronę mężczyzny, który jej się podoba. Zwraca się w jego kierunku, może nawet delikatnie wypiąć w tę stronę klatkę piersiową. 

Polecamy również: Jak odzyskać dziewczynę? 5 wymaganych kroków

2. Rozszerzone źrenice

Podczas patrzenia na obiekt westchnień nasze źrenice rozszerzają się. Dzieje się tak, ponieważ mózg stara się pobrać jak najwięcej informacji o tej osobie. W pewnym sensie miłość rzeczywiście można odczytać z oczu. Jak odczytać intencje dziewczyny? Podczas rozmowy zwróć uwagę, czy utrzymuje kontakt wzrokowy lub zerka na ciebie częściej. Będzie to świadczyło prawdopodobnie o tym, że lubi na ciebie patrzeć, jest zaciekawiona, a jej mózg zbiera na twój temat informacje. 

3. Szczery uśmiech

Towarzystwo osób, do których czujemy miętę, wprawia nas w lepszy nastrój. W mózgu wytwarza się noradrenalina i oksytocyna. Uśmiechanie się do osoby, która nam się podoba to również naturalny sygnał, oznaczający pozytywne zamiary. Ludzki mózg potrafi odczytać, kiedy uśmiech jest szczery, a kiedy wymuszony. Choć personalnie możemy nie czuć różnicy, to w obu przypadkach dochodzi do delikatnych różnic w napięciu mięśni.

4. Szukanie dotyku

Podczas przebywania z osobą, która nam się podoba, znacznie częściej szukamy możliwości złapania kontaktu fizycznego. Jak odczytać intencje dziewczyny, która przypadkowo muska cię ręką, opiera się o twoje ramię lub dotyka klatki piersiowej? Takie zachowania mogą świadczyć o flirtowaniu i zostać odczytane jako wykazywanie zainteresowania.

Częste szukanie kontaktu fizycznego to okazywanie, że ona nie potrzebuje między wami dużej przestrzeni i chciałaby się zbliżyć.

5. Kręcenie i bawienie się włosami

Zabawa włosami to dość popularny znak, że dana dziewczyna jest zainteresowana swoim rozmówcą. Część kobiet robi to zupełnie naturalnie i nieświadomie, inne natomiast doskonale zdają sobie sprawę, że jest to gest flirtujący. Owijają włosy na palec, przeciągają kosmyki, odgarniają je z czoła. Oprócz wykonywania tych czynności ze względu na flirt, zauroczona kobieta może również wykonywać takie gesty w związku z zestresowaniem.

Rozmawianie z osobą, która nam się podoba, może być stresujące, a w takich chwilach często nie wiadomo, co zrobić z rękami. Wiele kobiet odruchowo zacznie bawić się kosmykami włosów, aby ukryć zestresowanie.

6. Szybsze mruganie

W wielu kreskówkach można zobaczyć charakterystyczne, szybkie wachlowanie rzęsami. Nie jest to całkowicie wymyślone zachowanie na potrzebę bajek. Według psychologów gest zalotnego, szybkiego machania rzęsami odbierany jest jako niewinny i bezbronny. Okazuje się, że taki sygnał działa na mężczyzn, dlatego flirtujące kobiety znacznie częściej mrugają i zalotnie trzepią rzęsami. To zachowanie. również mogą robić zupełnie nieświadomie.

7. Odsłonięcie szyi

Szyja jest jedną z bardziej erotycznych części ciała. Choć może nie być to oczywiste dla wielu osób. Eksponowanie jej, wyciąganie i przechylanie głowy by była lepiej widoczna, jest gestem wabiącym. Ukazuje bezbronność i delikatność. Większość kobiet prawdopodobnie robi to podświadomie. Gest ten ukazuje również chęć bliższego poznania się.

8. Odsłonięcie nadgarstków

Podobnie jak w przypadku odsłaniania szyi, eksponowanie wewnętrznej strony nadgarstków również odbierane jest jako gest bezbronności i uległości. Często towarzyszy otwartej postawie ciała. Swobodne opadanie rąk, wewnętrzną stronę nadgarstków do rozmówcy, może oznaczać flirtującą mowę ciała.

Polecamy również: Zachowanie żony po zdradzie, jakie są oznaki zdrady żony?

Podsumowanie

Poznanie mowy ciała kobiety umożliwi lepsze zrozumienie jej intencji. Skracanie dystansu, zwiększenie częstotliwości występowania dotyku, szczery uśmiech, zalotne trzepotanie rzęsami – każde takie zachowanie może świadczyć o jej zainteresowaniu i flirtowaniu z rozmówcą. Jednak warto brać pod uwagę, że nie zawsze tak jest.

Mowa ciała kobiety jedynie flirtującej i kobiety zakochanej nieco się różni. W pierwszym przypadku znacznie częściej wystąpią gest świadczące o flircie, mogą być również bardziej zauważalne i bezpośrednie. Kobieta, która jedynie flirtuje, jest mniej zestresowana, bardziej otwarta na znajomość i często wysyła bezpośrednie sygnały, których jest w pełni świadoma.

Natomiast, jeśli w grę zaczynają wchodzić uczucia, automatycznie stajemy się bardziej skrępowani i zestresowani. Relacja, w której kobieta jest zauroczona, jest dla niej bardziej stresująca, pojawia się również lęk przed odrzuceniem i nieodwzajemnieniem jej uczuć. Sygnały świadczące o flircie mogą być słabiej zauważalne, natomiast prawdopodobnie bardziej będzie zauważalne poszukiwanie kontaktu fizycznego i bliskości.

Dotykanie osoby, która nam się podoba, przytulanie i ocieranie się jest bardziej intymne niż samo zatrzepotanie rzęsami lub uśmiechnięcie się. Bliskość fizyczna jest bardziej pożądana na etapie zakochania niż flirtu.

Prawidłowe odczytanie mowy ciała kobiety zależy od wielu czynników. Im lepiej się znacie, tym łatwiej będzie ci określić, czy jej zachowanie jest naturalne, czy zmienia się w twoim towarzystwie. Najprostszą odpowiedzią na pytanie, jak odczytać intencje dziewczyny, z pewnością jest rozmowa. Dialog rozwiewa wątpliwości i czasem warto się na niego zdecydować.

5/5 - (1 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *