Zazdrość to emocja często występująca podczas początkowych faz zauroczenia. Mężczyzna idealizuje partnerkę, sam jest pod wrażeniem, jak wspaniałą osobę poznał i boi się, że ktoś inny mógłby to zauważyć i sprawić, by go zostawiła. Gdy relacja staje się stabilna i pojawia się poczucie bezpieczeństwa, to emocja, jaką jest zazdrość, powinna powoli zanikać, jednak nie zawsze tak się dzieje. Czasem zazdrość nie mija, robi się natomiast coraz silniejsza i zaczyna negatywnie wpływać na cały związek, dlatego warto wiedzieć, jak reaguje zazdrosny facet.
Zazdrość nie pojawia się jedynie w związku. Facet może jedynie zauroczyć się w danej kobiecie, by czuć się zagrożony i nie patrzeć przychylnie na innych mężczyzn. Tak naprawdę, zazdrość może odczuwać nawet wobec kobiety, do której uczuć nie jest jeszcze świadomy.
Zazdrość jest emocją, która pojawia się w momencie, gdy ktoś coś ma, a my tego nie mamy. Jest mniej odczuwalna w sytuacji, gdy osobą, która ma to coś, czego nam brakuje, jest bliski przyjaciel.
Z tego artykułu dowiesz się:
Jak reaguje zazdrosny facet – 6 reakcji
Nie wszyscy mężczyźni wyrażają swoje emocje wprost. Część woli nie pokazywać po sobie takich uczuć jak zazdrości i dokładnie je ukrywa. Jak reaguje zazdrosny facet? Choć nie są to uniwersalne, w 100% występujące reakcje, to z pewnością istnieje duża szansa zaobserwowania ich, w przypadku, gdy mężczyzna staje się zazdrosny.
1. Często Cię wypytuje
Jak reaguje zazdrosny facet? Próbuje wybadać teren i dowiedzieć się, czy faktycznie ma powody do zazdrości. Częściej zadaje pytania dotyczące znajomych z pracy, wyjść towarzyskich, nagle zainteresuje się, z kim wymieniasz wiadomości lub kim jest ten chłopak, który skomentował twoje zdjęcie w social mediach.
Jakie masz realne szanse na odzyskanie faceta?
Mężczyzna odczuwający zazdrość próbuje zweryfikować, czy jest ona podstawna. Z pewnością w jego oczach jesteś niezwykłą kobietą i podejrzewa, że każdy inny mężczyzna na świecie również chciałby z tobą być, gdyby tylko cię poznał. Dlatego zadaje dużo pytań i próbuje wybadać, czy nikt taki nie kręci się wokół ciebie.
2. Towarzyszy Ci podczas wyjść ze znajomymi, mimo że wcześniej tego unikał
Mężczyzna, który odczuwa zwiększoną zazdrość, niechętnie będzie patrzył na to, że sama gdzieś wychodzisz. Przecież w każdym miejscu możesz spotkać kogoś innego, kto zawróci ci w głowie. Jeśli wcześniej nie reagował entuzjazmem na propozycje wyjść razem z twoimi znajomymi, a teraz sam je proponuje, to można dopisać to do oznak tego, jak reaguje zazdrosny facet.
Polecamy również: Sposób na faceta, który olewa. 5 skutecznych metod
3. Żartuje o innych mężczyznach
Zasłanianie się żartami to bardzo dobrze znana reakcja obronna. Mężczyzna, który czuje się zagrożony, może znacznie częściej żartować na tematy innych facetów, aby pokazać, że podchodzi do tego w sposób zupełnie wyluzowany. W rzeczywistości może odczuwać zazdrość i żartami próbuje to ukryć.
Jednocześnie, rzucanie żartów dotyczących innych mężczyzn, pozwala mu wybadać twoją reakcję. Jeśli chcesz wiedzieć, jak reaguje zazdrosny facet, to zwróć uwagę, w jaki sposób wspomina o innych mężczyznach. Niekiedy żarty z innych, mają postawić go samego w lepszym świetle.
4. Wydaje się obrażony
Zazdrość to niekoniecznie miła emocja. Osoba, która jej doświadcza, z pewnością nie jest z tego powodu zadowolona. Zazdrość zaburza percepcję, powoduje obniżenie nastroju i uczucie wycofania. Mężczyzna, który odczuwa zazdrość wobec danej kobiety, może nie być zadowolony z tego faktu i uważać, że to ona jest źródłem problemu.
Jak reaguje zazdrosny facet, chcący pozbyć się tego uczucia? Spędza z kobietą mniej czasu, wydaje się bardziej rozdrażniony i może sprawiać wrażenie nieco obrażonego.
5. Poświęca Ci więcej uwagi
Przeciwnym zachowaniem do bycia obrażonym, które może pojawić się u zazdrosnego mężczyzny to nadmierne okazywanie uwagi. Zależy mu na kobiecie, jest tego świadomy, a uczucie zazdrości dodatkowo potęguje pragnienie okazania jej swojego zainteresowania.
Jakie masz realne szanse na odzyskanie faceta?
On nie chce, aby ktoś inny zdobył serce jego partnerki, dlatego stara się bardziej niż do tej pory. Poświęca jej więcej czasu i okazuje większe zainteresowanie, zaczyna bardziej dbać o rozwój relacji. Obecność zagrożenia – w postaci innego mężczyzny, który wywołuje zazdrość, napędza go do działania i pozytywnie motywuje.
Z pewnością ten scenariusz tego, jak reaguje zazdrosny facet, jest o wiele przyjemniejszą wizją dla kobiet niż poprzedni, w którym reakcją na zazdrość jest strzelenie focha.
6. Narzeka na brak zainteresowania z twojej strony
Uczucie zazdrości czasem powoduje również obniżenie samooceny. Zazdrość jest emocją, którą odczuwamy, gdy ktoś ma coś, a nam tego brakuje. Jeśli jeden mężczyzna jest zazdrosny o drugiego, to może dostrzegać u niego jakieś cechy, których uważa, że jemu samemu brakuje.
Nie każdy facet przyzna się do takich odczuć i kompleksów swojej partnerce. W jej oczach z pewnością chce wyglądać na pewnego siebie. Jednocześnie, jeśli sam myśli o swoich słabościach i wyczuwa zagrożenie ze strony innego mężczyzny, to może uważać, że partnerka jest nim mniej zainteresowana, ponieważ również to zauważa.
Narzekanie na brak zainteresowania ze strony partnerki to również zabieg, dzięki któremu on może upewnić się, że tak nie jest i ona wciąż darzy go uczuciem. Jak reaguje zazdrosny facet, gdy czuje się niepewnie? Próbuje dyskretnie wybadać, czy dziewczyna wciąż jest nim zainteresowana.
Polecamy również: Jak odzyskać męża? 4 sprawdzone sposoby
Podsumowanie
Zazdrość jest całkiem naturalną emocją i często nie mamy wpływu na to, że nam się przydarzy. Gorszym stanem, do którego należy starać się, nie dopuszczać jest uczucie zawiści. To bardziej niszczące emocja, którą odczuwamy w stosunku do kogoś, komu według nas lepiej się powodzi i chcielibyśmy, aby było inaczej. Zawiść odczuwamy, gdy pragniemy, aby ktoś miał gorzej od nas.
Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, jak reaguje zazdrosny facet, ponieważ zazdrość ma różne oblicza. Może być wywołana ze strachu związanego z utratą ukochanej osoby, w stosunku do koleżanki, która ma ładną sukienkę, a także znajomego, który kupił nowy samochód. Zazdrościć możemy praktycznie wszystkiego – miłości, życia, pieniędzy, sukcesów, figury, powodzenia u płci przeciwnej, nowych butów.
Na powody zazdrości wpływ ma również wiek. Osoby poniżej 30 roku życia częściej odczuwają zazdrość o wygląd, sukcesy naukowe, liczbę znajomych, popularność. Natomiast osoby, które przekroczyły pięćdziesiątkę, już się tym najczęściej nie przejmują. Mężczyźni w wieku 40-49 lat najczęściej zazdroszczą sukcesów zawodowych.
Poziom odczuwania zazdrości znacznie zwiększył się w czasach królowania mediów społecznościowych. Według badaczy z University of Utah im więcej czasu spędzamy, przeglądając Instagrama lub Facebooku tym bardziej wydaje nam się, że inni ludzie mają lepsze i szczęśliwsze życie.