Sposób na faceta, który olewa. 5 skutecznych metod

Ostatnio coraz popularniejsze robi się pojęcie ghostingu. Swoją wdzięczną nazwę zawdzięcza słowu ghost, czyli duch w języku angielskim. Ghosting oznacza „zniknięcie” w pewnym momencie znajomości.

Relacja toczy się swoim tempem, wszystko wydaje się być w porządku, aż któregoś dnia jedna osoba po prostu znika. Przestaje odpowiadać na wiadomości, odbierać telefony i umawiać się na spotkania. Czy jest jakiś sposób na faceta, który olewa?

Osoba, która doświadczyła ghostingu zazwyczaj nie rozumie, dlaczego to się wydarzyło. Nie było wcześniej żadnych znaków, ani sygnałów, że może doświadczyć takiej sytuacji. Kobiety analizują wtedy swoje zachowanie i szukają w sobie winy. Gorączkowo pojawia się w ich głowie myśl, jak odzyskać chłopaka?

Ghosting jest dość brutalną formą porzucenia, jednak czasem możemy doświadczyć go w delikatniejszej opcji – coraz większego olewania i odsuwania się.

Jaki jest sposób na faceta, który olewa?  

Nie ma niestety jednoznacznego sposobu, który zadziała w każdym przypadku i na każdego faceta. Choć z pewnością wiele kobiet, marzy o takim złotym środku. Każdy facet jest inny i powodów, dlaczego zaczął Cię olewać może być wiele.

Co zrobić, gdy zależy Ci na tej relacji, a on wyraźnie się odsuwa? Jak się zachować?

1. Zastanów się, jaka jest przyczyna jego zachowania

Przyczyn, jak już zostało wspomniane, może być naprawdę wiele i nie jest powiedziane, że masz szansę ją zlokalizować. Możliwe, że facet, z którym akurat się spotykałaś zaczyna Cię olewać przez powodu, których nie masz okazji poznać.

Zapewne, jeśli Ci na nim zaczęło zależeć, to w momencie, gdy się odsunął wpadłaś w panikę. Pierwszymi myślami, było to, że to ty zrobiłaś coś nie tak. Analizujesz każdy swój ruch, każde słowo i sytuację. Może powiedziałaś coś nie tak? Może ostatnio nie wyglądałaś za dobrze?

Oczywiście, jest możliwość, że facet odsunął się przez coś co zrobiłaś. Jednak o ile, nie skrzywdziłaś go ani nie obraziłaś, a on sam nie poinformował Cię, że coś w twoim zachowaniu mu się nie spodobało, to nie powinnaś się tym zadręczać.

Uciekanie i olewanie kogoś bez wcześniejszego wyjaśnienia swojego zachowania jest dziecinne i to jego zachowanie jest nie w porządku, nie twoje. Zastanów się spokojnie jaka może być przyczyna jego zachowania, lecz nie zadręczaj się tymi myślami i nie wracaj ciągle do tematu.

Jeśli dojdziesz do wniosku, że mogłaś go urazić czymś lub być może za szybko zainicjowałaś wprowadzenie waszej relacji na kolejny etap (np. poprzez propozycję poznania rodziców), w jakiś sposób sama go odepchnęłaś – możesz spróbować wyjaśnić sytuację. Odezwać się do niego i spytać, czy problem leży w danym zachowaniu.

Dorosły i dojrzały facet nie powinien mieć problemów ze szczerą rozmową na ten temat. Jeśli twój wybranek oleje pytanie i nie będzie skłonny do rozmowy ani złożenia wyjaśnień, to nie zadręczaj się więcej rozmyślaniem na ten temat ani nie bombarduj go kolejnymi wiadomościami. Nie, to nie.

2. Nie naciskaj i nie szukaj kontaktu za wszelką cenę

Jeśli facet z jakiegoś powodu zaczął Cię olewać, to raczej mało prawdopodobnie jest, że zmieni podejście, jeśli zaczniesz go nękać wiadomościami i telefonami. Ciągłe próby kontaktu mogą go tylko mocniej zniechęcić i sprawić, że zacznie odcinać się od Ciebie coraz bardziej.

Jaki jest sposób na faceta, który olewa Cię? Nie dawaj mu możliwości, aby to robił. Jeśli nie odpowiedział na twoje wiadomości i nie oddzwonił na połączenia to nie szukaj z nim więcej kontaktu. Ma numer do Ciebie i zapewne obserwujecie się w social mediach, dlatego gdy będzie chciał się odezwać – zrobi to.

Nie jest to łatwe, ponieważ zależy Ci na tej znajomości i boisz się, że on już się nie odezwie i wasza relacja się zakończy. Jednak, jeśli on olewa Cię i nie dba o rozwój waszej znajomości, to nie zmusisz go do tego i nie zbudujesz tej relacji sama.

3. Zadbaj o swoje samopoczucie

Sytuacja, w której ktoś Cię od siebie odsuwa i zaczyna olewać nie jest przyjemna i z pewnością, nie budzi w tobie pozytywnych emocji. Bardzo łatwo popaść wtedy w kompleksy, podłamać się i szukać winy w sobie.

Zastanawiasz się, jak odzyskać faceta i skupiasz się bardziej na nim niż na sobie. Nie zmusisz go do innego nastawienia, a poświęcając mu całą swoją energię możesz zapomnieć o tym, co jest ważne dla Ciebie.

Nie poświęcaj całej energii na to, aby znaleźć sposób na faceta, który olewa. Zamiast tego skup się na sobie i swoim samopoczucia. Zadbaj o relaks, odprężenie i podwyższenie swojej samooceny. Spędź czas z ludźmi, którzy chcą spędzać ten czas z tobą i zadbaj o inne relacje w swoim życiu.

4. Bądź aktywna w social mediach

Sposób na faceta, który olewa? Przypominaj mu o sobie, w delikatny, nienachalny sposób. Ładne zdjęcie na relacji na Instagramie powinno przypomnieć mu, co stracił i jak piękna jesteś. Pokazuj się z dobrej, pozytywnej strony.

Unikaj wstawiania smutnych piosenek i obrazków. Nie wstawiaj również rzeczy, które są dość bezpośrednio skierowane do niego. Jeśli do tej pory nie byłaś aktywna na social mediach, teraz też postaraj się nie przesadzić z ilością publikowanych postów.

Wrzucanie postów i relacji nie tylko będzie mu przypominało o tobie, ale również da mu pretekst, aby się do Ciebie odezwać. Po długim milczeniu, może czuć się niezręcznie i nie napisze do Ciebie bezpośredniej wiadomości, odpowiedzenie na post lub zdjęcie jest nieco łatwiejsze i zapewnia pewną swobodę. 

5. Nie odpłacaj mu tym samym

Jeśli facet, który z początku Cię olał odezwie się, nie przekreślaj go od razu i nie odpłacaj tym samym. Może miał ważne powody, przez które nie mógł odpowiedzieć na twoje wiadomości. Daj mu szasnę się wytłumaczyć i wysłuchaj co ma do powiedzenia.

Nie każda sytuacja jest taka sama, dlatego warto nie przekreślać ludzi od razu, gdy wydaje Ci się, że wiesz co myślą i dlaczego tak się zachowali.

2.7/5 - (8 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *