Jak zagadać do chłopaka? Najskuteczniejsze sposoby

Pierwszy krok zazwyczaj jest najtrudniejszy, dlatego zastanawiamy się jak zagadać do chłopaka, który się nam podoba. Przełamanie bariery nieśmiałości i zagadanie do obcego chłopaka to niełatwe zadanie.

Nie tylko przez nieśmiałość wyjście z inicjatywą jest dla wielu dziewczyn problemem, ale również dlatego, że panuje powszechne przekonanie, że to mężczyzna powinien wykonać pierwszy krok.

Złamanie tego szkodliwego stereotypu wcale nie jest tak proste, jak się wydaje. Wiele kobiet boi się odrzucenia i wierzą, że jeśli wykonają pierwszy krok, to stracą szansę u faceta.

Przecież wiele kolorowych magazynów doradza kobietom, aby zgrywały niedostępne i pod żadnym pozorem nie zdradzały zainteresowania!

To przestarzałe metody powszechnie uznane za nieprawidłowe. Mężczyźni również są ludźmi i mają prawo stresować się zagadaniem do kobiety.

Dlatego, jeśli spodoba ci się jakiś chłopak, nie wstydź się wyjść z inicjatywą i zaryzykować rozmowy. Może się okazać, że oboje wpadliście sobie w oko, on natomiast był zbyt nieśmiały, żeby zagadać pierwszy.

Pierwszy krok nie jest zachowaniem przypisanym do płci. Mogą go wykonać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie ma potrzeby stresować się rozważaniami, co wypada, a co nie.

Gdy już zdecydujesz się na ten krok, pozostaje tylko znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zagadać do chłopaka? Czy istnieje jeden tekst na podryw, który zadziała w każdej sytuacji i w każdych warunkach?

Polecamy również: Jak odzyskać dziewczynę? 5 wymaganych kroków

Jak zagadać do chłopaka na żywo?

Widzisz go przypadkiem na ulicy, od razu wpada ci w oko i wiesz, że chciałabyś dowiedzieć się kim jest i poznać go bliżej. Tylko niekoniecznie masz możliwość znalezienia go później w mediach społecznościowych, bo jednak nie masz nawet pojęcia, jak się nazywa. Jedyną szansę na zapoznanie się masz teraz. Jak zagadać do chłopaka na żywo?

To z pewnością jedna z najbardziej stresujących opcji. Zagadanie do nieznajomego chłopaka może przyprawić o zawroty głowy z zestresowania. Jednak czasem jest to jedyna opcja na zawarcie znajomości. Czasem warto jest zaryzykować i rozpocząć rozmowę.

1. Znajdź pretekst

Najprostszym sposobem na zawarcie nowej znajomości jest znalezienie pretekstu. Jeśli oboje czekacie na przystanku autobusowym, to możesz spytać go, czy autobus o danym numerze już odjechał.

Jeśli stoicie w kolejce do baru, zagadaj, który drink według niego jest najlepszy. Rozejrzyj się po otoczeniu i znajdź dobry pretekst do rozpoczęcia rozmowy.

Skorzystaj z pomocy tego, co oferuje ci otoczenie. Nie musi być to jakiś skomplikowany powód rozpoczęcia rozmowy. Wystarczy błahy, który posłuży do nawiązania kontaktu, następnie postaraj się utrzymać rozmowę, zadając kolejne pytanie lub rozwijając jego odpowiedź.

2. Poproś o pomoc

Poproszenie nieznajomego o pomoc to również niezły pretekst do zawarcia znajomości. Możesz poprosić o wniesienie ciężkiej torby po schodach, przytrzymanie drzwi, sprawdzenie godziny.

Nie potrzebujesz realnej potrzeby pomocy, jedynie sposoby, by rozpocząć rozmowę. Wielu mężczyzn lubi czuć się potrzebnych i pragną zachowywać się jak gentelman, dlatego prawdopodobieństwo, że ci odmówi jest niewielkie.

Gdy już się zgodzi, postaraj się podtrzymać rozmowę. Jeśli będzie wam się dobrze rozmawiało i poczujesz, że odwzajemnia twoje zainteresowanie, możesz zaryzykować i pójść krok dalej – zaproponować mu odwdzięczenie się za pomoc, w formie kawy lub piwa. To miła propozycja i niewinna. Doskonały pretekst do pójścia na randkę.

3. Idź na żywioł

Czasem najlepsze wyjścia są tymi najbardziej bezpośrednimi. Jeśli masz w sobie tyle odwagi, a on ci się spodobał, to możesz postawić na bezpośredniość. Wielu facetów to lubi i docenia kobiety, które w prosty sposób komunikują czego chcą. Czasem warto postawić na bezpośredniość i nie tracić czasu na krążenie wokół tematu.

Jak zagadać do chłopaka w bezpośredni sposób? Po prostu wyznaj, że wpadł ci w oko i chciałabyś zapoznać się bliżej. Zaproponuj swój numer lub kontakt przez media społecznościowe.

Istnieje spora szansa, że on również będzie zainteresowany i w prosty sposób umówicie się na spotkanie. Czasem najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi.

Jak zagadać do chłopaka w Internecie?

Nawiązanie znajomości przez Internet wydaje się nieco prostsze niż zapoznanie na żywo. Dzieli was monitor i nie musisz patrzeć mu w oczy, gdy wychodzisz z inicjatywą.

Jest to również mniej stresująca opcja i pozwala lepiej się przygotować. Masz możliwość dobrze przemyśleć swoją wiadomość, nim ją wyślesz.

Jednak takie rozwiązanie również ma wady. Kontakty przez media społecznościowe nie pozwalają na zobaczenie twarzy rozmówcy i nie masz możliwości odczytania nic z jego mimiki.

Możesz błędnie odczytać jego wiadomość, zakładając, że napisał ją w sposób niemiły, gdy w rzeczywistości po prostu taki ma sposób komunikowania się przez komunikatory. Warto wziąć to pod uwagę, nawiązując znajomość przez social media.

1. Znajdź punkt zaczepienia

Tak jak w przypadku zagadania na żywo, warto również podczas szukania z kimś kontaktu online, znaleźć jakiś punkt zaczepienia, pretekst do rozpoczęcia rozmowy.

Nawiązując znajomość przez media społecznościowe, masz ten komfort, że możesz przejrzeć tablicę z udostępnionymi przez niego postami i jego zdjęcia, dzięki czemu pretekst powinien nasunąć się sam.

Być może lubicie podobne filmy? Oboje byliście na jakimś festiwalu? Sprawdź co was łączy i postaraj się nawiązać do tego w pierwszej wiadomości. Jeśli chłopak będzie tobą zainteresowany, to odpisze i będziecie mieli gotowy temat do rozmowy.

2. Zakończ wypowiedź pytaniem

Trudniej jest zignorować wiadomość, na której końcu stoi znak zapytania. Jest to bardziej angażujący rozmówcę sposób zagadania. Jak zagadać do chłopaka przez Internet, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi? Zakończ wiadomość pytaniem. Odpisanie na zwykłe „hej” jest mniej zachęcające niż odpowiedź na ciekawe pytanie.

3. Unikaj oklepanych tekstów na podryw

Tę radę można odnieść również do zagadania do chłopaka na żywo. Przy pierwszym kontakcie postaraj się unikać oklepanych, mocno flirciarskich fraz.

Tak jak wiele kobiet nie lubi słyszeć tekstów „spadłaś z nieba?”, tak niekoniecznie każdy mężczyzna je doceni. Pierwszy kontakt powinien być luźny i bezpretensjonalny.

Polecamy również: Pomysł na randkę – 9 najciekawszych pomysłów

Podsumowanie

Zagadanie do obcej osoby w Internecie lub na żywo z pewnością jest stresującym doświadczeniem. Jednak czasem nie ma innej możliwości zapoznania się z kimś i warto zaryzykować. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Kobiety nie muszą czekać, aż to mężczyzna wyjdzie z inicjatywą. Czasem wysyłanie subtelnych znaków oczami i uśmiechów nie wystarcza i facet wciąż nie domyśli się, że wpadł ci w oko.

Warto wtedy wziąć sprawy w swoje ręce i pierwszej zagadać do chłopaka. Już pokonanie nieśmiałości jest sukcesem, a dodatkowo może uda ci się umówić na randkę z chłopakiem, który ci się spodobał.

5/5 - (1 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *