Jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham?

Wyznania miłości to ważny element związku. Przez wiele osób wyczekiwany i wymarzony. Komedie romantyczne zaszczepiły w nas wizje romantycznych wyznań – podczas ulewy deszczu, walki na śmierć i życie, sekundę przed tym nim odleci samolot i w wielu innych niezwykłych sytuacjach. Trudno zadbać o takie okoliczności w prawdziwym życiu, dlatego pojawia się pytanie „jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham„?

Im dłużej myślimy i analizujemy, tym trudniej jest w końcu zdecydować się, zebrać w sobie odwagę i wyznać miłość. Najpierw w głowie jedynie rodzi się przebłysk myśli, następnie coraz częściej wraca, aż w końcu stajesz się pewny swoich uczuć. Pozostaje tylko jedna kwestia – wyznać je na głos.

Jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham? 6 porad

Wyznanie miłości to istotny moment, który później prawdopodobnie będzie wiele razy wspominany. Twoja partnerka będzie wracała do niego myślami i przypominała sobie uczucia, które jej wtedy towarzyszyły, z pewnością opowie o tym przyjaciółkom i rodzinie.

Moment wyznania komuś swoich najskrytszych uczuć i otworzenia w pełni serca z pewnością może być niezwykle stresujący.  Odczuwana presja często może być ogromna. Nic dziwnego, to również ważny moment dla ciebie. W głowie rodzi się myśl – jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham? W jaki sposób zadbać, by te słowa pozostały niezapomniane, a wybrany moment był odpowiedni?

1. Zadbaj o odpowiedni moment

Od momentu, w którym uświadomisz sobie, że ją kochasz, może narastać w tobie coraz większa ochota na wyznanie tego na głos. Myśl coraz częściej będzie krążyła ci po głowie i jeśli będziesz czekał zbyt długo, może wyrwać się przez przypadek.

Przypadkowe wyznania miłości również mają swój urok i nie są niczym złym, wiele kobiet z pewnością woli takie, niż specjalnie przygotowany wieczór.

Jednak zastanawiając się, jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham, warto sobie uświadomić, że nie każdy moment może być dobry. Impreza ze znajomymi, klub, kolacja rodzinna – to niekoniecznie idealne momenty na pierwsze wyznania.

Chwila, w której dziewczyna pierwszy raz usłysz od ciebie słowo „kocham” powinna być zarezerwowana jedynie dla was, bez udziału osób postronnych.

2. Nie rozpraszaj się niczym innym

Wyznawanie miłości z pewnością jest jednym z bardziej stresujących wydarzeń w życiu. Nic dziwnego, że możesz w nerwach zerkać na telefon, bawić się zapalniczką lub oglądać telewizję.

Szukanie jakiegoś elementu, który pomoże ci rozładować stres, jest naturalne. Jednak podczas wyznawania miłości, postaraj się w pełni skupić na partnerce.

Zerkanie na telewizję, telefon, jedzenie w trakcie mówienia i wykonywanie jakichkolwiek innych czynności może umniejszyć tej chwili. Jeśli będziesz skupiał uwagę na innych czynnościach i otoczeniu, ona może nie odczytać twojego zachowania jako wynik stresu, ale uznać, że nie jest to dla ciebie ważne i nie podchodzisz poważnie do słów „kocham”.

Polecamy również: Jak zaprosić dziewczynę na randkę? 4 pomysły

3. Nie wycofuj się

Nawet jeśli słowa „kocham cię” wypadły z twoich ust niespodziewanie i nie planowałeś wcale wyznawać miłości w tym momencie, ale jesteś ich pewny, to nie udawaj, że to się nie wydarzyło.

Ona z pewnością je usłyszała i jeśli szybko zmienisz temat lub okażesz, że nie planowałeś tego powiedzieć, prawdopodobnie uzna, że jest zupełnie odwrotnie – czyli, że jej nie kochasz.

Jeśli szczerze ci na niej zależy i jesteś pewny swoich uczuć, to nie bój się przypadkowych wyznań. Gdy długo o czymś myślimy, zwiększamy prawdopodobieństwo powiedzenia tego na głos.

W chwili przypadkowego wyznania możesz powtórzyć te słowa jeszcze raz, upewniając siebie i ją, że nie były przypadkowe, choć tak mogłoby się wydawać, a następnie poczekać na jej reakcję.

4. Przygotuj coś wyjątkowego

Jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham, jeśli to ma być naprawdę romantyczna chwila? Przygotowując się do wyznania miłości, oprócz słów, możesz zaplanować coś więcej na ten wieczór.

Zaproś ją do jej ulubionej restauracji, do miejsca waszej pierwszej randki, ugotuj kolację w domu – pomysłów na romantyczne randki jest z pewnością wiele.

Jeśli nie chcesz wyznać miłości w tak klasycznie romantyczny sposób, zastanów się, co innego byłoby doskonałym dowodem twoich uczuć.

Być może jest coś, o czym marzy? Nawet małe gesty, jak kupno ulubionej czekolady lub odebranie swetra z pralni świadczą o uczuciach i są doskonałymi dodatkami do słów „kocham cię”.

5. Daj jej chwilę i nie przejmuj się brakiem odpowiedzi

Znając odpowiedź na pytanie, jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham, warto również wiedzieć, jak ona może się zachować po usłyszeniu tych słów i być na to gotowym.

Nie każda kobieta od razu odwzajemni się tym samym. Niektóre będą potrzebowały trochę czasu, aby ochłonąć po takich słowach i odpowiedzą dopiero za jakiś czas.

Nie oznacza to, że gdy w końcu zdecydują się na odwzajemnienie tych słów, że są one mniej prawdziwe lub udawane. Po prostu twoja partnerka może być zaskoczona.

Ty przygotowując się do tego wyznania, miałeś więcej czasu na oswojenie się z tymi słowami, ona, choć mogła mieć takie myśli od dawna, z pewnością poczuje się nieco zaskoczona.

Dlatego wyznając miłość, nie naciskaj od razu na odpowiedź. Pozwól jej zastanowić się i wrócić do tego tematu w innym, dogodnym dla niej momencie, jeśli właśnie tego będzie potrzebować.

6. Okazuj miłość codziennymi gestami 

Wyznania miłości to nie tylko słowa. Zakochany mężczyzna będzie zastanawiał się, jak powiedzieć dziewczynie, że ją kocham, ale może zapomnieć, że gesty i codzienne zachowanie jest również wyznaniem miłości. Codzienne dbanie o partnerkę, szanowanie jej uczuć i okazywanie wsparcia są o wiele ważniejszymi elementami związku niż słowa.

Choć wiele kobiet potrzebuje usłyszeć magiczne „kocham cię” to z pewnością potrzebują również codziennej uwagi i okazywania miłości gestami i zachowaniem. Warto o tym pamiętać i pielęgnować swój związek na wiele sposobów.

Podsumowanie

Wyznawanie miłości jest z pewnością ważnym elementem związku. Potrafi przenieść relację na nieco inny, głębszy i bardziej intymny poziom. Jednak z pewnością nie w każdym przypadku tak będzie. Ludzie mówią różnymi językami miłości i każda dziewczyna może lepiej lub gorzej odbierać słowne wyznania.

Polecamy również: Jak zaimponować dziewczynie, która mi się podoba? 

Jeśli zależy ci na idealnym wyznaniu miłości, sprawdź jakim językiem mówi twoja ukochana. Jeśli będą to gesty lub przysługi to z pewnością oprócz słów powinieneś okazać to również swoich zachowaniem. Jeśli jej językiem miłości jest dotyk, po wyznaniu przytul ją lub weź za rękę. Gdy padnie na prezenty – do słów dołóż kwiaty lub inny drobiazg.

Analogicznie spróbuj wyznać jej miłość słowami i językiem miłości, który uważasz za jej. Tak zaplanowane wyznanie nie powinno wzbudzać żadnych wątpliwości, a partnerka z pewnością je doceni.

5/5 - (2 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *