Jak zaimponować chłopakowi? 6 najlepszych sposobów

Wygląd nie jest najważniejszy i wiele kobiet doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Coraz rzadziej pragną być doceniane ze względu na ich urodę i ciało, a coraz częściej za intelekt i zachowanie. Gdy dziewczyna się zakochuje to pragnie pokazać się z jak najlepszej strony – dlatego zastanawia się, jak zaimponować chłopakowi. Jej zachowanie delikatnie zmienia się przy wybranku, zaczyna zachowywać się bardziej kokietująco, a czasem nieśmiało.

Chciałaby, aby poznał jej zalety, docenił zainteresowania. Zastanawia się, w jaki sposób może wywrzeć na nim wrażenie, aby zwrócił na nią większą uwagę niż na pozostałe dziewczyny. Co sprawi, że w jego oczach pojawi się błysk zachwytu i zrozumie, jak wyjątkowa jesteś?

Jak zaimponować chłopakowi? 6 sposobów

Przy osobach, w których jesteśmy zauroczeni, często stajemy się bardziej nieporadni, zapominamy języka w ustach i trudniej jest się nam skoncentrować. Z tego powodu, zaimponowanie chłopakowi, który ci się podoba, jest trudniejsze, niż zwykłemu koledze lub koleżance.

Dlatego, zamiast iść na żywioł i improwizować przy nim, warto dowiedzieć się, jak mu się przypodobać w sposób naturalny, aby twoje zachowanie i słowa nie wyglądały jak tanie przechwałki. Kierując się prostymi zasadami i pamiętając o kilku elementach z pewnością uda ci się wzbudzić w nim pozytywne zaskoczenie i mu zaimponować. 

1. Mów o tym, na czym się znasz

Trudno jest zabłysnąć, wypowiadając się na tematy, na które nic nie wiesz. Oczywiście, prowadzić dyskusję możesz na każdy temat, jednak nie upieraj się przy swoich racjach, jeśli nie jesteś ich pewna. Natomiast śmiało wypowiadaj się w kwestiach, które są ci bliskie. Nie wstydź się zahaczać rozmową o swoje pasje i tematykę, która cię fascynuje.

Dzielenie się ciekawostkami i bycie dumnym ze swojej wiedzy to prosty sposób na to, jak zaimponować chłopakowi, który ci się podoba. Staraj się wplatać tematy naturalnie i zainteresować rozmówcę. Z pewnością są tematy dyskusji, w których czujesz się świetnie. Zaimponuj mu swoją wiedzą, pasją i energią, z jaką potrafisz opowiadać o fascynujących cię rzeczach.

2. Nie bój się wchodzić w dyskusje

Przyklaskiwanie na każde jego słowo, każdy pomysł i zdanie, choć w głębi duszy się z nim nie zgadzasz, z pewnością nie jest odpowiedzią na to, jak zaimponować facetowi. Co więcej, ciągłe zgadzanie się na wszystko i reagowanie z niezmierzonym entuzjazmem na każdą jego prośbę może zacząć wyglądać, jakbyś nie posiadała własnego zdania.

Nie musisz mówić mu „nie” tylko dla zasady. Jeśli rzeczywiście masz ochotę zrealizować jego pomysł lub zgadzasz się z tym co powiedział to nie odmawiaj tylko dlatego, żeby powiedzieć „nie”. Jeśli jednak jego pomysły i propozycje nie leżą w twoim guście, to nie bój się zaproponować alternatywne spędzenie wspólnego czasu.

3. Nie wstydź się chwalić

Masz prawo być dumna ze swoich sukcesów i osiągnięć. Nie wstydź się mówić o tym głośno, rozmawiać na ten temat i nie tłumacz swoich osiągnięć słowami „nie zasłużyłam na to”; „wcale nie jestem taka dobra”; „nie wiem, dlaczego mnie awansowali” itp.

Sukcesy naukowe, społeczne i wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery to powody do dumy, z pewnością nie do wstydu i nie powinnaś się z nich tłumaczyć. Jeśli w twoim życiu wydarzyło się coś, czym możesz się pochwalić i będzie prostym rozwiązaniem na to, jak zaimponować chłopakowi to nie bój się tego wykorzystać. Z pewnością będzie pod wrażeniem twoich osiągnięć i być może razem pójdziecie świętować twój sukces.

4. Poświęć czas na poznanie jego pasji

Nawet jeśli jego zainteresowania nie leżą w twoim guście i do tej pory nie uważałaś ich za interesujące, to warto poświęcić im chwilę. Jego pasje i zainteresowania z pewnością są dla niego istotnymi elementami życia. Poświeć trochę czasu, aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Nie musisz stawać się ekspertem w tych tematach, jedynie przybliżyć sobie trochę informacji.

Przy kolejnej rozmowie, gdy temat zahaczy o jego zainteresowania, wspomnij o rzeczach, których się dowiedziałaś i pochwal się swoją wiedzą. To z pewnością dobry sposób na to, by mu zaimponować. Nie tylko będzie zaskoczony twoją wiedzą na ten temat, ale również doceni, że poświęciłaś czas na jego pasje.

5. Nie wstydź się porażek

Wiele osób ma problem z przyznawaniem się do swoich błędów. Nie potrafią bezpośrednio ujawnić, że ponieśli porażkę w jakieś sytuacji. Zamiast tego próbują tłumaczyć się lub zrzucać winę na kogoś innego. Popełnianie błędów to naturalny fragment życia. Nie istnieją ludzie nieomylni, którzy dokonują jedynie prawidłowych wyborów.

Podczas rozmowy z chłopakiem, który ci się podoba, nie wstydź się przyznać, że popełniłaś błąd w danej sytuacji. Udowodnij, że wyciągnęłaś z tego lekcję i podeszłaś dojrzale do tematu. Nie wstydź się pokazywać, że również jesteś tylko człowiekiem, ponosisz porażki, których nie ignorujesz i nie zamiatasz pod dywan, ale wyciągasz ważne lekcje na przyszłość.

6. Bądź spontaniczna

Spontaniczne decyzje i zachowania znacznie podnoszą poziom adrenaliny i dopaminy. Ludzie czują się lepiej, gdy pozwolą sobie na spontaniczność i bardziej zapamiętują takie wydarzenia. Choć przy osobie, w której jesteś zakochana. Możesz czuć się skrępowana i nie mieć ochoty na spontaniczne wybryki to jednak warto spróbować się rozluźnić i wziąć pod uwagę taką opcję.

Wielu mężczyzn docenia kobiety, które umieją się bawić, są spontaniczne i radosne. Nie przekreślaj z góry każdej atrakcji ani nowości, do której nie jesteś w pełni przekonana. Wychodząc poza strefę komfortu i pozwalając sobie na spontaniczność, nie tylko dowiesz się, jak zyskać w jego oczach, ale również możesz zaskoczyć samą siebie.

Podsumowanie

Sposobów na zaimponowanie jest całkiem sporo. Jednak korzystając z nich, nie zapominaj być cały czas, przede wszystkim sobą. Nie próbuj dopasowywać się do niego, ani zmieniać swojego zachowania jedynie po to, by spojrzał na ciebie przychylnie. Związek oparty na udawaniu nie ma szansy przetrwania i nie będzie dla żadnego z was szczęśliwy.

Próby zaimponowania nie powinny dziać się również zbyt często, aby wasze spotkania i rozmowy nie zmieniły się w ciągłą chęć zaskakiwania go i przechwalania się. Każde tego typu zachowanie powinno pojawiać się naturalnie, w odpowiednim momencie. Nie należy z nimi przesadzać, ponieważ mogą zacząć być odbierane przez niego negatywnie.

Nie każdy z tych punktów zadziała na każdego chłopaka. Jeśli chcesz zaimponować chłopakowi, który ci się podoba, najprawdopodobniej musisz wypróbować kilka opcji i zaobserwować jego reakcję. Zachwyt widać w oczach.

5/5 - (1 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *