Kiedy dla faceta zaczyna się związek? 5 sygnałów

Każda relacja rozwija się w swoim tempie. Niektórym wystarczy zaledwie jeden dzień, by planować wspólną przyszłość, natomiast inni potrzebują tygodni, a czasem nawet miesięcy. W niektórych sytuacjach rozmowa o tym, na jakim etapie jest dana znajomość jest całkiem naturalna. Ten temat po prostu się pojawia, a ludzie swobodnie decydują się na związek. W takiej sytuacji – nie trzeba się zastanawiać kiedy dla faceta zaczyna się związek.

Niektóre pary nie potrzebują przeprowadzania takiej rozmowy, aby wiedzieć, że ich relacja jest już stabilna i poważna. Naturalnie przechodzą do etapu traktowania się na wyłączność i uznają swój związek, bez żadnych słów. Każda sytuacja jest inna i trudno przewidzieć, co o danej relacji myśli mężczyzna lub kobieta.

Po czym więc poznać, że jest się w związku? W dorosłych relacjach raczej unikamy dawania sobie karteczek z napisem „czy chcesz ze mną chodzić?”, jak robiło się to często w szkole podstawowej. Wiele kobiet nie jest również gotowych na przeprowadzenie rozmowy dotyczącej bycia razem, w sposób bezpośredni. Nim to zrobią, pragną mieć chociaż podstawy, aby sądzić, że facet również rozpatruje tę relację w tych kategoriach.

Kiedy dla faceta zaczyna się związek – 5 sygnałów

Kiedy dla faceta zaczyna się związek? Jakie sygnały mogą o tym świadczyć? Po mężczyznach nieraz trudno jest określić, na ile zaangażowali się w relację. Aby zdobyć na ten temat jakieś pojęcie, trzeba zwrócić uwagę na pewne kwestie i delikatne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że dany facet uznaje już waszą znajomość za związek lub coś poważnego. 

1. Przedstawia cię znajomym i rodzinie

Zapoznawanie ze znajomymi i rodziną, to najklasyczniejsza odpowiedź na to, kiedy dla faceta zaczyna się związek. Niestety, może być to również nieco zwodnicze. Nie dla każdego mężczyzny zapoznanie z rodziną np. przy okazji wspólnego wyjścia z nim i jego siostrą na drinka, będzie oznaczało poważny krok w waszej relacji.

Ten krok, będzie istotny tylko w przypadku, gdy wiesz, że nie zapoznawał on z bliskimi każdej kobiety, z którą chwilę randkował. Jeśli zabierając cię na kolację z rodziną on stresuje się, jest tym wyraźnie podekscytowany i robi z tego nieco większe wydarzenie, niż zwyczajne wyjście, to może świadczyć o tym, że rozpatruje waszą relację w poważniejszych kategoriach niż przelotną znajomość.

2. Wspólnie ustalacie coraz bardziej odległe plany

Jeśli ktoś jest dla ciebie ważny i zamierzasz kontynuować rozbudowywanie z nim relacji, to wspólne plany nie stanowią problemu. Jeśli mężczyzna coraz częściej wspomina o wydarzeniach, na które pójdziecie razem np. za trzy miesiące to może świadczyć o tym, że jest to już ten moment, kiedy dla faceta zaczyna się związek.

Nie robimy odległych planów z ludźmi, którzy wzbudzają nasze wątpliwości. Jeśli jakaś relacja nie jest jeszcze poważna, facet zastanawia się, czy chce cię w swoim życiu, to nie będzie robił ci miejsca w nim na trzy miesiące do przodu. Wspólne, odległe plany to jasny sygnał, że traktuje waszą relację poważniej.

3. Nie spotyka się z nikim innym

Jeśli ustaliliście, że spotykacie się ze sobą na wyłączność, to praktycznie taką relację można już nazwać związkiem. Nawet jeśli wprost nie padła taka deklaracja, jednak on odpuścił sobie romantyczne kontakty z innymi kobietami i usunął aplikacje randkowe, to zdecydowanie dobry znak. Kiedy dla faceta zaczyna się związek, to automatycznie kończy inne, mniej ważne relacje z kobietami (a przynajmniej powinien, jeśli nie ma skręconego kręgosłupa moralnego).

Jeśli chcesz wiedzieć, czy poważnie myśli o waszej znajomości warto przeprowadzić rozmowę dotyczącą umawiania się z innymi osobami. Mężczyzna, któremu rzeczywiście zależy na danej kobiecie, nie będzie miał problemy z zaprzestaniem randkowania z innymi i skupieniem się jedynie na niej.

4. Rozmawiacie o wspólnej przyszłości

Oprócz robienia wspólnych planów, ważnym wyznacznikiem są wspólne marzenia i snucie rozważań na temat przyszłości. Kiedy dla faceta zaczyna się związek, to w jego życiu automatycznie robi się nieco miejsca dla partnerki. Prawdopodobnie nie będzie planował samotnej podróży dookoła świata w przyszłym roku, a nawet jeśli – to w jakiś sposób umieści cię w tej wizji. Może wspomni, że będzie myślał o powrocie do ciebie lub że wyruszysz razem z nim.

Snucie marzeń o przyszłości nie jest tak konkretne, jak planowanie wydarzeń. Jednak jest równie ważne i również pokazuje zaangażowanie mężczyzny w relację. Jeśli widzi cię w swoim życiu za 5 lub 10 lat, to z pewnością nie widzi w tobie aktualnie jedynie przelotnej, krótkotrwałej znajomości. 

5. Wyznaje Ci miłość

Wyznania miłości, są najlepszymi wyznacznikami tego, jak poważnie mężczyzna o tobie myśli. Jeśli wprost wyznaje ci swoje uczucia, to nie powinnaś mieć żadnych wątpliwości. Jednak od wyznania uczuć do związku może minąć trochę czasu, jeśli on boi się zobowiązań lub zwyczajnie jest ostrożny. Słysząc wyznanie miłości warto jest kontynuować temat i dowiedzieć się, co z tego wynika.

Jeśli kogoś jednak kochamy i nie boimy się mu tego wyznać to zdecydowanie jest to poważniejsza relacja, która zmierza ku stabilizacji. Zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny wyznanie miłości jest dużym krokiem, w kierunku rozwoju znajomości. Zdecydowanie moment, w którym mężczyzna się na to decyduje może świadczyć o tym, że jest to czas, kiedy dla faceta zaczyna się związek.

Podsumowanie

Czas, kiedy dla faceta zaczyna się związek może być bardzo różny. Zakochać (zdaniem naukowców) można się już w 240 sekund. Jednak, czy po takim czasie, można zdecydować się na związek? Czas, którego potrzebują poszczególne osoby na zaangażowanie się na tyle w relację, aby przenieść ją na poziom związku, może trwać zarówno tydzień, jak i kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet lat.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, od którego momentu znajomość zmienia się w związek. Dorośli ludzie raczej nie śpieszą się z zadawaniem krępującego pytania, jakim jest „chcesz ze mną chodzić?”. Nic dziwnego, nie brzmi to ani poważnie, ani romantycznie. Wiele kobiet marzy o momencie, gdy już będzie jasne, na jakim etapie jest znajomość. Czy to już związek? Czy jeszcze randkowanie?

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście porozmawiać z partnerem. Powyższe punkty, powinny nieco ośmielić kobiety, które czeka taka rozmowa. Jeśli mężczyzna, z którym randkują, zachowuje się w taki sposób, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że postrzega poważnie tę relację i znajdujecie się właśnie w tym miejscu, kiedy dla faceta zaczyna się związek.

4.5/5 - (2 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *