Jak pocałować dziewczynę i kiedy jest odpowiedni moment? 5 wskazówek

Czasami w nowej relacji nie jesteś pewny, czy idzie ona w dokładnie tę stronę, jakiej oczekujesz. Możliwe, że już zastanawiasz się, jak zapytać dziewczynę o związek, ale nie chcesz jeszcze formułować pytań wprost.

Możesz spróbować pocałować swoją wybrankę. Jeśli odwzajemni – z pewnością podziela twoje uczucia i możesz zastanawiać się nad następnym krokiem.

W książkach, filmach czy serialach pierwsze pocałunki są niesamowitymi momentami. Idealnie trafione i pełne romantycznych zbiegów okoliczności. Z pewnością ich bohaterowie nie zastanawiają się jak pocałować dziewczynę ani na której randce pocałunek jest dobrym pomysłem.

W życiu nie zawsze niestety w odpowiedniej chwili spadnie deszcz. Dlatego jeśli sam zastanawiasz się jak pocałować dziewczynę i masz związane z tym rozterki, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Pocałunek nie zając, nie ucieknie

Jak pewnie zauważyłeś, w większości filmów pocałunek zdarza się raczej na końcu randki – nie na początku. On po mile spędzonym wieczorze odprowadza ją do domu i nastaje chwila pożegnania. To klasyczna scena z komedii romantycznych.

I choć scena może wydawać się banalna, to tak naprawdę doskonały moment na pierwszy pocałunek. Oboje jesteście zrelaksowani po miłej randce. Na tym etapie już raczej podejrzewasz czy podobasz się dziewczynie i masz okazję to sprawdzić.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Nawet jeśli nie masz możliwości odprowadzenia jej do domu, a jedynie do taksówki, lub na przystanek to wciąż lepiej jest poczekać do wyjścia z restauracji czy baru.

Nie ma potrzeby stresować się myśleniem, jak pocałować dziewczynę, przez całe spotkanie i sztucznie stwarzać romantyczne momenty. Koniec randki to idealny czas, spokojnie można na niego poczekać.

Zamiast atakować – spytaj

Nie zawsze dobrze można wyczuć intencje drugiej strony. Nie kombinuj z zastanawianiem się jak pocałować dziewczynę z zaskoczenia, jeśli nie jesteś pewny, czy ona również chce tego pocałunku – to po prostu spytaj.

Nie musisz robić tego w tak sztywnej formie jak spytanie „czy mogę Cię pocałować?”. Delikatna modyfikacja „spędziliśmy razem cudowny wieczór, czy mogę cię pocałować na pożegnanie?” już sprawia, że pytanie brzmi mniej formalnie i bardziej na luzie.

Pod koniec randki zadbaj o ustronne miejsce, tłum gapiów zdecydowanie nie zbuduje romantycznej atmosfery. Kiedy już będziecie sami, weź ją za rękę i spytaj, patrząc w oczy.

Jeśli jest już gotowa, będziecie mieć z pewnością piękny pierwszy pocałunek. Jeśli to jeszcze nie jest ten czas, na pewno doceni, że spytałeś, zamiast całować bez słowa i będzie przychylniej myślała o kolejnym spotkaniu.

Zbadaj teren

Możliwe, że jesteś tym typem mężczyzny, który wcale nie chce zadawać tego pytania. Więc jak pocałować dziewczynę nie pytając wprost?

Randka idzie świetnie, dziewczyna ewidentnie z tobą flirtuje i widzisz, że jest zainteresowana. Dotyka Cię, śmieje się z twoich żartów. Nie musisz zastanawiać się już, na której randce pocałunek będzie dobrym pomysłem, bo to zdecydowanie jest ten czas.

W tym przypadku możesz delikatnie zasugerować, jakie masz plany i sprawdzić jej reakcję. Wciąż jest to lepsze rozwiązanie niż całowanie bez uprzedzenia. Dodatkowo delikatna sugestia jest subtelniejsza i daje możliwość wykazania się twojej wybrance.

Zamiast formułować pytania, rzuć luźną sugestię w stylu „wyglądasz dziś przepięknie, nie mogę przestać myśleć o pocałowaniu Cię”. Jest to przyjemny komplement i takie stwierdzenie nie wywiera też dużej presji na kobiecie.

Jeśli się z tego zaśmieje i zmieni temat, to prawdopodobnie nie powinieneś próbować jej pocałować. Jeśli jednak wyraźnie się ożywi słysząc to, albo odpowie np. „może powinieneś”, lub „to na co czekasz?” to zdecydowane jest to dla ciebie zielone światło.

Weź miętówkę

Choć może się wydawać to nieco banalne i proste, to jednak żadna dziewczyna nie będzie miała ochoty na romantyczny pocałunek, jeśli chuchniesz jej sosem czosnkowym prosto w nos.

Przemyśl więc to, co zamówisz na kolację. Zamiast ostrych sosów i mocno pachnących przypraw postaw raczej na coś łagodnego i bezpiecznego.

Nawet jeśli zastanawiałeś się, na której randce pocałunek będzie dobrym pomysłem i nie wybrałeś tej, to i tak nie warto ryzykować. Nie wiesz, co wydarzy się dalej tego wieczoru.

Przed opuszczeniem restauracji lub baru, udaj się do łazienki i sprawdź, czy nie zostały Ci też żadne ślady jedzenia w zębach. Przy okazji zjesz miętówkę i upewnisz się, że dobrze wyglądasz.

Użyj mowy ciała 

Patrzenie prosto w oczy uważane jest za objaw pewności siebie i skupienia na rozmówcy. Oczywiście jeśli akurat spacerujecie romantycznie po parku, to nie masz możliwości wpatrywania się w jej oczy cały czas (poza tym, co za dużo to nie zdrowo).

Postaraj się jednak co jakiś czas spoglądać w jej stronę i zatrzymywać kontakt wzrokowy. Głębokie spoglądanie w oczy postrzegane jest często jako objaw zainteresowania seksualnego. Jeśli akurat się zatrzymacie, możesz przenieść też wzrok na kilka sekund na jej usta.

Ta ledwie wyczuwalna sugestia zbuduje między wami bardziej napiętą i romantyczną atmosferę. Jeśli ona zrobi to samo, możesz rzucić delikatną sugestię lub zadawać pytanie tak jak było wspominane w punkcie drugim.

Istnieje też prawdopodobieństwo, że nie będziesz musiał się zastanawiać, jak pocałować dziewczynę, ponieważ ona wyczuje twój wzrok i zrobi to pierwsza.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
5/5 - (44 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *