Jak zapytać dziewczynę o związek? 6 pomocnych rad

Niektóre relacje naturalnie przechodzą na kolejny etap, inne potrzebują do tego rozmowy i jasnego postawienia sprawy. Czasami jednak jedna osoba może czuć się już gotowa wejść w nowy rozdział znajomości, jednak nie jest pewna uczuć swojego przyszłego partnera i może nasunąć się pytanie jak zapytać dziewczynę o związek

Zastanawia się wtedy zapewne, kiedy znajomość przeradza się w związek? Po jakim czasie związek jest dobrym wyborem i dobrze jest przeprowadzić rozmowę dotyczącą uczuć i planów? I najważniejsza kwestia: jak zapytać dziewczynę o związek, gdy jest się już gotowym? 

Poniżej zgromadzone zostały najważniejsze rady, dzięki którym nie powinieneś już mieć żadnych wątpliwości, jak się za to zabrać. 

Jak zapytać dziewczynę o związek? Podstawowe porady

Przedstawię Ci poniżej 3 podstawowe sposoby na to, by zapytać ją o związek. Musisz natomiast pamiętać, że każda kobieta jest inna i istnieje szansa, że któryś ze sposobów będzie mniej skuteczny. Nie mniej jednak jeśli zdążyłeś już ją trochę poznać – sam powinieneś wiedzieć, co będzie odpowiednie, a co nie.

Bez owijania w bawełnę

Choć może się to wydać banalne, najprostszym sposobem będzie postawienie sprawy jasno. Wyrażenie uczuć w prosty sposób może wydawać się nieco przerażające i ryzykowne, jednak jak to się mówi – kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.  

Mężczyzna, który bez skrępowania wyraża swoje pragnienia i plany, z pewnością zyska w oczach swojej partnerki. Będzie wydawał się pewny siebie i świadomy swoich celów. Oczywiście trzeba poczekać na odpowiedni moment i zadbać o nastrój. Kiedy obie te rzeczy już masz zaplanowane, to pozostaje tylko ułożenie sobie w głowie, co dokładnie chcesz powiedzieć. 

Wyraź swoje uczucia w sposób kulturalny i spokojny, nie krzycz, ani nie naciskaj na dziewczynę. Poczekaj, aż sobie to przemyśli, możliwe, że będzie zaskoczona w pierwszej chwili. Dzięki rozmowie przeprowadzonej wprost, nie będziesz się zastanawiał czy odczytała twoje sygnały ani, czy o tym myśli. Będziesz wiedział, na czym stoisz i co dalej z waszą znajomością.

Zamiast zastanawiać się jak zapytać dziewczynę o związek, po prostu to zrób!

Romantyczny gest

A co, jeśli jesteś typem romantyka i zastanawiasz się jak zapytać dziewczynę o związek, bez pytania o związek? Spokojnie, takie sposoby też się znajdą. 

Jeśli nie jesteś fanem poważnych rozmów, możesz spróbować delikatniejszego sposobu i zadać pytanie za pomocą rzeczy. Miłym i romantycznym gestem będzie wysłanie kwiatów na adres domowy, lub do pracy dziewczyny. 

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Dołączyć możesz do nich kartkę z pytaniem, czy chce zostać twoją dziewczyną. Choć może wydawać się ten sposób nieco infantylny, to jednak wiele kobiet docenia romantyczne gesty i uważa takie zachowania za urocze. 

Zamiast kwiatów możesz zostawić taką kartkę przy porannej kawie lub włożyć jej do kalendarza. Miejsc jest wiele, musisz je tylko dopasować do swojej partnerki. 

Uważnie słuchaj i łap sugestie

Niektóre pary naturalnie wkraczają w koleje etapy relacji. Zapewne zastanawiałeś się, kiedy znajomość przeradza się w związek sama z siebie. Tak naprawdę rzadko dzieje się to „samo”. 

Zazwyczaj polega to na wychwytywaniu drobnych sugestii, które rzuca partnerka. Możliwe, że wspomni w rozmowie o długim czasie, jaki już się spotykacie i przy okazji o innej parze, która związała się już po takim czasie, lub zwróci Ci uwagę na romantyczne deklaracje, które padają w filmie. 

Jeśli dobrze będziesz odczytywał jej sygnały, to w ogóle nie musisz się martwić jak zapytać dziewczynę o związek, ponieważ ona sama ci o tym powie między słowami. Ty musisz tylko uważnie obserwować i słuchać. 

Czego kategorycznie unikać? 

Bardzo ważne jest również, aby unikać niektórych rzeczy, które mogłyby zaprzepaścić Twoje szanse na związek z partnerką, którą obrałeś sobie za cel. Dlatego koniecznie zapoznaj się z nimi i zastanów się, czy przypadkiem nie popełniłeś już któregoś błędu – jeśli tak, to należy się zastanowić jak to naprawić.

Rozmowy przez komunikatory 

Obecnie większość ludzi komunikuje się ze sobą za pomocą smsów, Messengera, lub innych portali. Teoretycznie, jeśli jesteś nieśmiały, takie rozwiązanie może Cię kusić, jednak raczej nie jest dobrym pomysłem. 

Pisząc wiadomość, ryzykujesz brakiem odpowiedzi, a to zapewne sprawi gonitwę myśli w głowie. Czy wiadomość nie dotarła? Może nie miała czasu odpisać i odpisze później? Może się wystraszyła? 

Nie widzisz twarzy osoby po tym jak padło pytanie, więc nie wiesz, czy się ucieszyła, czy może odpowiedziała ze znudzonym wyrazem twarzy. Będziesz się zastanawiał, jak interpretować jej odpowiedź i jak zrozumieć kobietę. Telefon znacznie utrudni Ci to zadanie.

Dużej pompy w publicznych miejscach 

Zapewne widziałeś jakiś film, gdzie mężczyzna oświadcza się w restauracji, a inny klienci zaczynają klaskać i wiwatować. Teoretycznie wydaje się to romantyczne, praktycznie przy pytaniu o związek może być mocno ryzykowne i niezręczne.  

Kobieta w takiej sytuacji jest praktycznie pozostawiona bez wyjścia. Pod wpływem spojrzeń otaczających was osób może poczuć się zestresowana presją i zgodzi się, mimo że tak naprawdę chciała odmówić. 

W konsekwencji tego albo czeka was później mało przyjemna rozmowa, która zepsuje twój dobry humor po wcześniejszej zgodzie, albo wylądujecie w sztucznym związku, powstałym na siłę, który z pewnością szybko się rozpadnie. 

Szybkiego tempa i nacisku 

Po jakim czasie związek jest najlepszym pomysłem? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Każda relacja rozwija się w swoim tempie. 

Niektórzy zakochują się jednego dnia, a już następnego planują wspólną przyszłość i definiują swoją relację. Inne pary potrzebują czasu, czasem tygodni, a nawet miesięcy. 

Jeśli czujesz się już gotowy na kolejny etap, to nie zastanawiaj się od razu tylko nad tym jak zapytać dziewczynę o związek, ale czy jest to dobry moment. 

Jeśli masz wątpliwości, możesz delikatnie zasugerować związek w rozmowie i zbadać jej reakcję. Jeśli się pośpieszysz i okaże się, że nie była na to gotowa, nie martw się, nie jest powiedziane, że nie zmieni zdania za jakiś czas. 

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
5/5 - (47 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *