Jak poznać, że ona Cię kocha? 11 najczęstszych oznak

Rozumienie siebie bez słów to piękna wizja, niestety nieczęsto znajduje zastosowanie w prawdziwym życiu i prawdziwych związkach. Aby para dobrze się ze sobą dogadywała i rozumiała swoje potrzeby, potrzebny jest dialog. Choć może się okazać, że nawet słowa czasem mogą nie wystarczyć. Mówiąc teoretycznie tym samym językiem, para może jednocześnie mówić w zupełnie innych językach miłości. Jak poznać, że ona Cię kocha?

Gary Chapman jest amerykańskim psychologiem i psychoterapeutą. Opracował model pięciu języków miłości. Podobno każdy człowiek doświadcza miłości w konkretnym języku. Poznanie języka miłości, którym posługuje się partner i my sami może pomóc uratować związek i przezwyciężyć wiele trudności. Języki mogą się ze sobą mieszać, możemy także doświadczać miłości w więcej niż jednym.

Posługiwanie się odpowiednim językiem miłości jest bardzo ważne, aby partnerka czuła się ważna i kochana. Nie każdy człowiek ma świadomość, że istnieją różne języki miłości. Nieświadomie, najczęściej okazujemy uczucia w takim języki, jaki sami najlepiej rozumiemy. Jeśli naszym językiem miłości jest np. dotyk, to częściej przytulamy partnera, natomiast jeśli jego językiem miłości są słowa, to może poczuć się niedoceniany, nie słysząc zbyt często komplementów i miłych fraz.

Jak poznać, że ona Cię kocha? Poniżej opisane zostały sposoby okazywania miłości w każdym języku. Jeśli ona darzy cię uczuciem, to z pewnością wykazuje zachowania charakterystyczne dla któregoś z nich. Nie muszą to być oczywiste znaki, aby poznać czyjeś uczucia, należy zwrócić uwagę na szczegóły. Zakochana kobieta, będzie zachowywała się w ten sposób również wobec ciebie, bo skoro dla niej jest to istotne i dzięki temu czuje się doceniona – to z pewnością ty też.

Jak poznać, że ona cię kocha, jeśli jej językiem miłości są słowa

Słowa są dość oczywistym językiem miłości. Długie romantyczne ballady, wzruszające listy i wyznania. Wiele ballad i romansów jest nimi przesycone. Słowa są niepodważalnie ważnym elementem związku. W jaki sposób pragną mieć okazywaną miłość osoby, których językiem miłości są słowa i w jaki sposób, prawdopodobnie oni okazują uczucia?

1. Komplementy

Jeśli jej językiem miłości są słowa, to prawdopodobnie lubi słuchać komplementów na swój temat. Dlatego, jeśli cię kocha – będzie często mówiła ci miłe rzeczy, komplementowała ubrania, zachowanie i ogólny wygląd. 

2. Listy i wiadomości

Słowa to również wiadomości i listy. Nie muszą być to długie romantyczne zapiski, czasem wystarczą codzienne wiadomości, pisane z samego rana lub w ciągu dnia. Kobieta, której językiem miłością są słowa, szuka kontaktu i rozmowy częściej.

3. Życzliwe słowa

Używanie takich słów, jak „przepraszam”, „jesteś dla mnie ważny” również jest istotne dla osób, których językiem miłości są słowa. Kobieta, która cię kocha, częściej będzie zwracała się do ciebie w sposób życzliwy i miły.

Polecamy również: Książki o kobietach – 15 najlepszych książek

Jak poznać, że ona cię kocha, jeśli jej językiem miłości jest dotyk

Dotyk również jest nieodłącznym elementem związku. Osoba, której językiem miłości jest dotyk, potrzebuje znacznie więcej czułości na co dzień. Nie chodzi jedynie o seks, ale przede wszystkim o codzienny dotyk taki jak przytulenie lub wzięcie za rękę.

1. Często się o ciebie opiera, przytula, drapie po głowie

Szukanie stałego dotyku jest zupełnie naturalne dla osoby, której językiem miłości jest dotyk. Dziewczyna częściej będzie się o ciebie opierała podczas oglądania filmu, bliżej siadała w restauracji i dbała o to, by wasz kontakt fizyczny był ciągły.

2. Większa potrzeba spotkań

Kobiety, których językiem miłości jest dotyk, bardziej potrzebują spotkań na żywo, podczas których ich potrzeba dotyku zostanie spełniona. Nie wystarczą im jedynie rozmowy przez telefon i wymienianie się wiadomościami. Jeśli językiem miłości twojej partnerki jest dotyk, a ona cię kocha, to częściej będzie miała ochotę się spotkać i będzie tęskniła za kontaktem fizycznym. 

Jak poznać, że ona cię kocha, jeśli jej językiem miłości są przysługi i oddanie

Przysługi i oddanie to codzienne elementy związku. Jeśli twoja partnerka mówi tym językiem, to bardziej doceni pomoc w skręcaniu mebli lub przywiezienie zupy, gdy będzie chora. Jakie zachowania świadczą o uczuciach osoby, której językiem miłości są przysługi i oddanie?

1. Wykonywanie drobnych czynności

Pozmywanie po obiedzie, przygotowanie kolacji, upranie skarpetek. Każda z tych czynności może być niewielką oznaką miłości. Kobiety, których językiem miłości są przysługi, doceniają pomoc w codziennych czynnościach i same to oferują

2. Wyręczanie z nielubianych czynności

Osoby, których stylem przywiązania są przysługi i oddanie lubią być wyręczane z wykonywania czynności, za którymi nie przepadają. Twoja partnerka prawdopodobnie zauważy, które obowiązki nie należą przez ciebie do najbardziej lubianych i czasem będzie cię wyręczać. 

Jak poznać, że ona cię kocha, jeśli jej językiem miłości jest wspólny czas

Spędzanie wspólnie czasu jest normalne dla ludzi, którzy się spotykają i razem budują związek. Jednak dla osoby, której językiem miłości jest wspólny czas, znaczy on nieco więcej.

1. Nierozpraszanie się podczas spotkań

Wspólny czas jest na tyle ważny, że nie ma w nim miejsca na rozpraszanie się telefonem, telewizją lub rozmową z kimś innym. Jest przeznaczony jedynie dla was. Kobieta, która cię kocha, jest w pełni skupiona na tym, co mówisz, i co razem robicie.

2. Jakościowe spotkania

Wspólny czas, to nie jest po prostu moment, który spędzacie razem. To czas, który jest jakościowy. Zaplanowane romantyczne randki, wspólne wyjście do wyjątkowego miejsca lub długie rozmowy. Dla osoby, której językiem miłości jest wspólny czas, musi być on spożytkowany w sposób wyjątkowy, a nie np. na oglądaniu mimochodem telewizji. 

Jak poznać, że ona cię kocha, jeśli jej językiem miłości są prezenty

Prezenty z pewnością są miłymi elementami związku i prędzej, czy później się w nim pojawiają. Jednak dla osoby, której językiem miłości są prezenty, nie liczą się jedynie drogie upominki na specjalną okazję. Lecz również drobne, własnoręcznie robione prezenty.

1. Kupuje ci twoje ulubione słodycze

Prezenty nie muszą być kosztowne ani niezwykle pomysłowe. Upominki to również niewielkie drobiazgi świadczące o tym, że ona dobrze cię zna i stara się zrobić ci przyjemność. Jeśli kupuje ci bez okazji kawę, słodycze lub inne przekąski to może świadczyć o tym, że jej językiem miłości są prezenty.

2. Własnoręcznie wykonane drobiazgi

Jakościowymi prezentami są również te wykonane własnoręcznie. Świadczą o dużym zaangażowaniu i poświęconym czasie. Własnoręcznie przygotowane prezent ujawniają duże zaangażowanie dziewczyny w waszą znajomość.

5/5 - (1 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *