Co zrobić, kiedy facet nie chce kontaktu?

Nie wszystkie relacje mają tendencję wzrostową. Niektóre rozpoczynają się całkiem przyjemnie, jednak z czasem przestają się rozwijać i w rezultacie nic z nich nie wynika. Jeśli zależy Ci na mężczyźnie, a on przestaje się odzywać, to z pewnością nie czujesz się szczęśliwa z tego powodu.

Możesz poczuć się zagubiona i przytłoczona odrzuceniem. Dlaczego wasza relacja przestała się rozwijać, skoro tobie wciąż na nim zależy? Co możesz zrobić, kiedy facet nie chce kontaktu? Jakie mogą być powody takiego zachowania?

Kiedy facet nie chce kontaktu?

Brak kontaktu może być spowodowany różnymi czynnikami. Czasem nie masz wpływu na to, co się wydarzyło. Zachowanie mężczyzny nie jest spowodowane niczym, co zaszło między wami, a odpowiedzialne są za to czynniki, których możesz się nawet nie domyślać. Drugą możliwością, kiedy facet nie chce kontaktu, jest jakieś zajście między wami.

Kiedy zaczynasz zauważać, że wasz kontakt się ochładza, znika lub usłyszysz wprost informację o tym, że mężczyzna nie chce dłużej utrzymywać kontaktu, zastanów się, jaki może być tego powód. Jeśli usłyszysz taką informację wprost, to najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie o powód takiej decyzji. Jakie mogą być powody, braku chęci utrzymywania kontaktu?

Polecamy również: Jak odzyskać faceta? Sprawdzone sposoby są na wyciągnięcie ręki!

1. Natłok pracy i obowiązków

W momencie, gdy w pracy rozpoczyna się gorący okres lub narastają problemy, mężczyzna może zwyczajnie nie mieć czasu na utrzymywanie tak intensywnego kontaktu, jak do tej pory. W skrajnych przypadkach może go nawet zerwać całkowicie, aby mieć czas na skupienie się na sobie. To zupełnie zrozumiałe. Jeśli zależy Ci na tej znajomości, upewnij się, że taki jest powód waszej przerwy i wykaż cierpliwością.

2. Poczuł się przytłoczony

Ludzie mają odmienne charaktery i style przywiązania w relacji. Niektóre zachowania, które dla Ciebie są całkiem naturalne, miłe i świadczą o rozwijającym się uczuciu, w jego oczach mogły być zbyt przytłaczające. Możliwe, że twój wybranek potrzebuje trochę więcej swobody i mniej nacisku. Zastanów się, czy tobie odpowiada taki styl relacji, a jeśli tak to spróbuj porozmawiać z nim o zwolnieniu tempa lub odpuść na jakiś czas, a gdy minie odezwij się ponownie.

3. Coś się między wami wydarzyło

Jeśli doszło między wami do jakiejś nieprzyjemnej sytuacji, w wyniku której pokłóciliście się lub atmosfera znacznie się ochłodziła, to nic dziwnego, że kontakt powoli umiera. Porozmawiajcie szczerze i wyjaśnijcie sobie powody konfliktu. Możliwe, że jeszcze nic straconego i uda wam się wrócić do poprzedniego stanu.

4. Spotyka się z kimś innym

To z pewnością najmniej przyjemna opcja. Kiedy facet się nie odzywa, to nie zawsze musi mieć związek z waszą relacją. Mógł poznać kogoś w międzyczasie, odzyskać kontakt z ex, lub zwyczajnie stwierdzić, że nie jest zainteresowany. W tym przypadku nie naciskaj i odpuść. Nie warto tracić czasu na kogoś, kto nie jest tobą zainteresowany.

Co zrobić, kiedy facet nie chce kontaktu?

Nie zmusisz do kontaktu kogoś, kto tego kontaktu mieć nie chce. Zadręczanie się myśleniem i nadmierne analizowanie, dlaczego tak jest i w jaki sposób to zmienić do niczego nie doprowadzi. Jeśli już poświęciłaś chwilę, aby zastanowić się nad problemem, to odpuść dalsze rozmyślania i zastanów się, co możesz zrobić dla siebie.

1. Skup się na sobie

Choć może się wydawać, że jest to banalna rada, to jest jedną z najlepszych. Będąc zakochaną lub zauroczoną w danym facecie, zapewne nie masz ochoty na odpuszczenie tej znajomości i skupienie się na sobie. Jest to całkiem zrozumiałe, wolałabyś mieć z nim kontakt i skupiać się na nim.

Stwierdzenie „skup się na sobie” z pewnością dla każdego oznacza coś innego. Dla niektórych będzie to czas spędzony na siłowni, poprawa swojej kondycji i wyglądu. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, które odpowiedzialne są za uczucie szczęścia. Jest to zdecydowanie pożądane uczucie, ponieważ możesz mieć obniżone samopoczucie, kiedy facet nie chce kontaktu.

Polecamy również: Czy dystans działa na faceta?

Innymi sposobami na skupienie się na sobie jest przeorganizowanie swojego dnia, zaplanowanie wakacji, zapisanie się na wybrany kurs. Zastanów się, co chciałaś zrobić sama dla siebie, czym możesz wypełnić swoje dni i zacznij działać. Nie ma sensu tracić czasu na kogoś, kto nie dba o kontakt z tobą.

Początki mogą nie być proste, zapewne będziesz nerwowo zerkać na telefon w oczekiwaniu na wiadomość od niego, jednak im lepiej zorganizujesz sobie wolne chwile, tym rzadziej znajdziesz czas na wspominanie i czekanie na wiadomości.

Jeśli po pewnym czasie dostaniesz od niego jakiś znak, to albo nie będzie Ci już na tym zależało, albo zdecydujesz się na odnowienie kontaktu. Oba warianty są jak najbardziej w porządku. W przypadku, gdy skupisz się na sobie, podczas gdy nie mieliście kontaktu, a mimo to zdecydujesz się na ponowne zainwestowanie w tę relację, nie będziesz miła poczucia straconego czasu.

2. Zadbaj o małe przyjemności

Obniżony nastrój wtedy, kiedy facet nie chce kontaktu, jest zupełnie naturalny. Trudno czuć się szczęśliwą i spokojną, jeśli jakaś relacja zakończyła się, gdy nie byłaś na to gotowa. Nie oczekuj od siebie, że w ciągu jednego dnia przestanie być Ci przykro i wrócisz do tego stanu, w którym byłaś przed tym jak go poznałaś lub straciłaś z nim kontakt.

Bądź wobec siebie wyrozumiała i życzliwa. Nie obwiniają się o zakończenie waszej relacji i utratę kontaktu. Zadbaj o swoje samopoczucie codziennymi, małymi gestami. Pozwól sobie na zakup nowej bluzki, kosmetyku lub wizytę u fryzjera, by poczuć się piękną i podnieść swoją samoocenę, która również może ucierpieć wtedy, kiedy facet nie chce kontaktu z tobą.

Drobnymi, miłymi gestami może być również długa kąpiel w towarzystwie świec i pachnących płynów do kąpieli, wieczór przeznaczony na książkę i wino, wyjście z przyjaciółmi na drinka. Zastanów się, co sprawia Ci przyjemność i może poprawić dzień.

W pierwszych chwilach od utraty kontaktu może być Ci szczególnie trudno, dlatego rozplanuj sobie od razu plan na najbliższy czas. Zadbaj, aby każdego dnia spotkała Cię jakaś drobna przyjemność. Zamień słuchanie smutnych piosenek na te pozytywniejsze i postaraj się uśmiechać, nawet jeśli brak kontaktu wciąż kłuje Cię w serce.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *