Jak rozpoznać zdradę żony? 5 metod na ujawnienie zdrady

Małżeństwa rzadko od początku do końca są udane, szczęśliwe i bezproblemowe. Budowanie relacji to nieustanny proces, podczas którego nieraz mogą wystąpić komplikacje i trudności. Pary czasem się kłócą, oddalają od siebie, a po czasie wracają. Niekiedy komplikacje piętrzą się, a do związku wkrada się zdrada. Dla wielu osób jest to niezwykle bolesny emocjonalnie cios i może pojawić się w głowie pytanie, jak rozpoznać zdradę żony?

Powszechnie wiadomo, czym jest zdrada. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dzieli się ona na dwa rodzaje: zdradę fizyczną i emocjonalną. Zdrada fizyczna, jest dopuszczeniem się kontaktu fizycznego z inną osobą niż partner. W zależności od zasad panujących w związku może być to pocałunek, dotyk lub seks. To, jakie zachowanie uznawane jest za zdradę, zależy od granic, które partnerzy sobie postawili podczas trwania relacji.

Drugim rodzajem jest zdrada emocjonalna i dotyczy ona sfery uczuciowej. W tym przypadku osoba w związku nawiązuje relację, która jest równie bliska lub nawet bliższa niż ta z partnerem.

Nie dochodzi do aktów fizycznych, jednak myśli kobiety są wciąż zajęte innym mężczyzną niż mąż. Pojawia się również uczucie zauroczenia i odczuwanie pociągu do innej osoby.

Jak rozpoznać zdradę żony? 5 najlepszych metod

Oba rodzaje mogą być niezwykle bolesne i doprowadzić do rozpadu małżeństwa. Nie zawsze osoba zdradzająca przyznaje się do zdrady. Z pewnością nie istnieją złote rady, które sprawdzą się w każdym przypadku na rozpoznacnie zdrady, jednak niektóre zachowania są dość charakterystyczne dla osób zdradzających.

1. Utrata zainteresowania partnerem

Gdy to związku wkrada się ktoś obcy, zainteresowanie obecnym partnerem automatycznie maleje. Uczucia kobiety skierowane są w stronę innego mężczyzny. Pierwsze fazy zauroczenia to stan wpatrzenia w osobę, która zawróciła nam w głowie. Zauroczona innym mężczyzną żona przestanie postrzegać męża jako tak interesującego, jak było do tej pory.

Osoba zdradzająca traci zainteresowanie mężem, coraz rzadziej inicjuje wspólne spędzanie czasu, nie angażuje się w rozmowy i wydaje się niezaangażowana we własne małżeństwo. Początkowo mąż może być zachwycony takim obrotem sytuacji, kobieta przestaje mieć pretensje, kłócić się i staje się obojętna. Zazwyczaj nie oznacza to jednak nic dobrego.

Polecamy również: Jak odzyskać dziewczynę? 5 wymaganych kroków

2. Częste wymykanie się z telefonem

Prawdopodobnie to jedna z najpopularniejszych oznak zdrady. Każdy, kto zastanawia się, jak rozpoznać zdradę żony powinien zwrócić uwagę na czas, który spędza z telefonem lub laptopem. Oczywiście, jeśli do tej pory również spędzała dużo czasu z tymi przedmiotami, to nie jest to żaden wyznacznik, lecz jeśli raczej stroniła od urządzeń, a od pewnego momentu się z nimi nie rozstaje, to może być to pewnym sygnałem.

Zauroczony człowiek pragnie utrzymywać stały kontakt z obiektem westchnień. W przypadku zdrady żona może nie rozstawać się z telefonem z dwóch powodów: stale rozmawia z kochankiem lub pilnuje, aby telefon nie wpadł w ręce męża i nie mógł on znaleźć w nim dowodów zdrady.

3. Nadmierna wrażliwość na kwestie związane ze zdradą

Osoba, która dopuściła się zdrady, jest prawdopodobnie zestresowana i martwi się, że jej zachowanie wyjdzie na jaw. Żyje w ciągłym niepokoju i prawdopodobnie nie będzie skora do żartowania na temat niewierności. Każda wzmianka dotycząca zdrady może ją zestresować i zirytować.

Mąż może zahaczyć o ten temat (unikając jednak oskarżeń wprost) i obserwować jej reakcję. Zdradzająca osoba może poczuć się zaatakowana tym tematem i zareagować mało pozytywnie. Nie jest to również temat, na który pragnie rozmawiać, dlatego nie będzie go kontynuowała, a raczej próbowała zakończyć.

4. Okazywanie irytacji partnerem

Podobnie, jak brak zainteresowania partnerem, podczas zauroczenia się w innym mężczyźnie, żona może okazywać zirytowanie mężem. Nie tylko przestaje być on interesujący, ale również jego wady zaczynają bardziej drażnić kobietę. W głowie porównuje go do mężczyzny, z którym dopuszcza się zdrady (a jak wiadomo, na niego patrzy wciąż przez różowe okulary)

Kobietę może irytować sama obecność męża, zauważa coraz więcej jego wad. Zachowania, które do tej pory nie powodowały jej negatywnych reakcji, teraz wywołują kłótnie lub nieprzyjemności. Takiej zachowanie może świadczyć również o podświadomym dążeniu do rozstania.

5. Zwiększona dbałość o wygląd

Na początku każdej relacji obie osoby starają się wypaść jak najlepiej. Pragną, aby ich obiekt westchnień widział tylko ich zalety i superlatywy. Kobiety kupują nowe sukienki na pierwsze randki, pamiętają o fryzjerze i nieraz częściej na ich nogach można zobaczyć szpilki, zamiast butów sportowych.  Kobieta, która zdradza, również może zacząć bardziej dbać o swój wygląd, ponieważ zależy jej na uznaniu kochanka.

Osoba, która zdradza, często zmienia swój sposób ubierania się, używa nowych perfum, pamięta o makijażu. Zauroczenia wpływają również na poczucie pewności siebie, dlatego romansująca kobieta może również sprawiać wrażenie pewniejszej siebie i bardziej przebojowej.

6. Rozmowa kluczem do ujawnienia zdrady

Jedynym sposobem na ujawnienie zdrady jest szczera rozmowa lub nakrycie żony w trakcie zdrady (możliwe jedynie w przypadku zdrady fizycznej). Każdy inny sygnał jest jedynie sygnałem, a nie niepodważalnym dowodem.

Szczera rozmowa z żoną, przedstawienie swoich obaw i podejrzeń może wpłynąć pozytywnie na związek. Możliwe, że w związku nie dochodzi do zdrady, a sygnały świadczą o czymś zupełnie innym. Jeśli jednak kobieta zdradza, to możliwe, że podczas rozmowy się przyzna, a wtedy partner będzie miał pewność i będzie mógł podjąć decyzję dotyczącą dalszego bycia razem.

Polecamy również: Żona chce rozwodu, co robić i jak się zachować?

Podsumowanie

Każdy z wymienionych punktów nie jest regułą, a jedynie sygnałem. Z pewnością są odpowiedziami na pytanie, jak rozpoznać zdradę żony, jednak nie warto brać ich w 100% za pewniki. Niektóre kobiety mogą zacząć po prostu bardziej o siebie dbać na pewnym etapie małżeństwa i wcale nie musi być to spowodowane obecnością kochanka w związku.

Każde wymienione zachowanie można wytłumaczyć również w inny sposób, a zdrada to jedynie jedna z możliwości. Nie warto z góry nastawiać się negatywnie i doszukiwać w partnerze oznak zdrady i kłamstwa. Jeśli założysz z góry, że partnerka na pewno cię zdradza, to będziesz odbierał każde jej zachowanie, jako potwierdzenie swoich słów.

Mimo wszystko zdrada nie musi oznaczać końca relacji. Ludzie dopuszczają się niewierności z różnych powodów i warto wyjaśnić sobie tę kwestią, zamiast rozstawać się w gniewie. Wiele związków doświadcza takich komplikacji i część z nich udaje się przetrwać tę próbę.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *