Jak zaimponować dziewczynie, która mi się podoba? 

Jeśli zauroczysz się w jakiejś dziewczynie, to nie tylko zależy ci na tym, aby odwzajemniła twoje romantyczne emocje, ale również chciałbyś, żeby wiązały się z tym takie uczucia jak podziw wobec ciebie. Dlatego w głowie może się pojawić pytanie, jak zaimponować dziewczynie, która Ci się podoba. Wielu mężczyzn chce w oczach swojej wybranki uchodzić za bohaterka.

Współcześnie mężczyźni mają coraz mniej okazji, aby wykazać się odwagą i zawalczyć o serce wybranki. Nie ma już pokazów rycerskich, raczej żadnej kobiecie nie zaimponuje upolowanie niedźwiedzia, a nawet bójki o serce damy raczej nie są dobrze widziane. Kobiety nie są księżniczkami uwięzionymi w wieży i nikt nie musi pokonywać smoka, aby się do nich dostać.

Jak zaimponować dziewczynie, skoro współczesny świat nie dostarcza zbyt wielu możliwości ratunku, który ukazany jest w romantycznych filmach i bajkach? Problem z zaimponowaniem dziewczynie związany jest również z tym, że współczesne kobiety nie są już damami w opresji.  Są o wiele bardziej samodzielne, mają więcej praw niż kilkaset lat temu i więcej możliwości. Nie boją się sięgać po swoje, same się bronić i być paniami swojego życia.

Jak zaimponować dziewczynie – 6 skutecznych porad

Współczesne kobiety nie potrzebują już uratowania przez mężczyznę, prawdopodobnie w sytuacji wymagającej ratunku – uratowałyby się same. Tak więc rodzi się pytanie. Czy jeszcze jest możliwe zdobycie jej podziwu, skoro większość rzeczy może zrobić sama?

1. Mów o rzeczach, które lubisz

Ludzie, opowiadając o rzeczach, które ich fascynują, mówią z o wiele większym zapałem, są bardziej zaangażowani i często swoją energią zarażają innych. Przysłowiowo, gdy ktoś opowiada o czymś, co go fascynuje to świecą mu się oczy. Pasja i zainteresowania to rzeczy, o krótkich łatwo mówić w sposób angażujący rozmówcę.

Wielu kobietom imponuje, gdy mężczyzna ma jakieś zainteresowania i umie o nich opowiadać. To świadczy o tym, że jest ciekawym człowiekiem, rozwijającym się i poświęcającym czas nie tylko pracy. Nie muszą być to niespotykane pasje. Nawet te zainteresowania, które tobie wydają się proste i nudne, w oczach zauroczonej kobiety, słuchającej jak opowiadasz o nich z zaangażowaniem, będą wyglądały niezwykle fascynująco.

2. Czytaj książki

Choć czytanie książek może nie wydawać się rzeczą, która można zaimponować kobiecie, to współcześnie rzeczywiście tak jest. Coraz mniej osób czyta, a według badania przeprowadzonego w Polsce, po książki sięga 51% kobiet i zaledwie 33% procent mężczyzn.

Czytanie nie tylko wzbogaca język, ale również rozwija i pozwala na zdobycie wiedzy na różnorodne tematy. Dzięki temu o wiele łatwiej zaimponować kobiecie podczas rozmowy, wplatając w nią różne ciekawostki poznane dzięki lekturom. Literatura jest tak szerokim zakresem, że z pewnością każdy znajdzie tematykę książek, która będzie mu odpowiadała.

Wielu kobietom zaimponuje już sam zwrot „ostatnio czytałem…”. Osoby czytające postrzegane są za inteligentniejsze i bardziej atrakcyjne. Według niektórych badań żyją nawet 23 miesiące dłużej. Jak widać, czytanie ma wiele zalet i pomaga również w kwestiach nawiązywania relacji biznesowych. Warto czytać nie tylko po to, by wiedzieć, jak zaimponować kobiecie.

3. Nie wstydź się porażek

Każdy popełnia błędy. Zarówno kobiety jak i mężczyźni podejmą czasem decyzję, której skutki nie okazują się być negatywne. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zaimponować dziewczynie, to musisz nauczyć się mówić o swoich porażkach. Aby zdobyć uznanie kobiety, nie musisz być doskonały i nie popełniać błędów. O wiele więcej zyskasz w jej oczach, jeśli udowodnisz, że umiesz uczyć się na podstawie swoich porażek i nie wstydzisz się pomyłek.

Oczywiście, nie musisz opowiadać jej ze szczegółami o każdym błędzie, który popełniłeś w życiu. Jednak, kiedy temat rozmowy akurat zahaczy o taki temat, nie staraj się na siłę udawać, że nigdy nie wydarzyło się nic z twojej winy i zawsze osiągasz sukcesy. Każdy popełnia czasem błąd i nie jest wstydem o tym mówić, a umiejętność uczenia się na nich jest dodatkowym atutem.

4. Ugotuj jej coś

Przyrządzenie samodzielnie kolacji dla kobiety, to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych rad, ale jakże skuteczna. Choć może wydawać się nieco oklepana, to wciąż wiele kobiet docenia samodzielnie przygotowany posiłek przez mężczyznę.

Nie musisz posiadać wyjątkowych zdolności kulinarnych, aby wiedzieć, jak zaimponować kobiecie. Wiele kobiet docenia sam gest przygotowania kolacji, nawet jeśli nie będzie ona wybitnie przyrządzona. Samodzielne przygotowanie takiej randki w domu ukazuje twoje zaangażowanie w relację. To jest elementem, który zaimponuje kobiecie, choć oczywiście jeśli posiadasz niezwykłe zdolności kulinarne, będzie pod jeszcze większym wrażeniem.

5. Bądź elastyczny

Nie wszystkie sytuacje, których wspólnie doświadczycie, będą dla ciebie komfortowe. Spędzając razem dużo czasu, z pewnością czasem nie będziesz się z nią zgadzał, a jej niektóre poglądy mogą się kłócić z twoimi. Ludzie różnią się między sobą i nie ma potrzeby z tym walczyć. Zaakceptuj jej odmienne zdanie, spróbuj zrozumieć jej przekonania.

Nie upieraj się jedynie przy własnych prawdach. Relacja powinna rozwijać was oboje na wielu płaszczyznach. Bądź elastyczny, nie kłóć się i czasem spójrz na sytuację z innej perspektywy. Gdy wykażesz się dojrzałością i zamiast unosić się w gniewie, spróbujesz zrozumieć również jej stanowisko w danej sprawie, dziewczyna z pewnością to doceni.

6. Udowadniaj, że słuchasz co do ciebie mówi

Zakochanym osobom zależy, na tym, aby ich wybrankowie słuchali, co mówią. Na początku relacji poznajecie się lepiej, dużo o sobie opowiadacie i dzielicie się swoimi historiami. Z pewnością ona wspomina o tym, co lubi, a czego nie znosi. Udowodnij, że nie tylko jej słuchasz, podczas gdy opowiada, ale również zapamiętujesz, co do ciebie mówi.

Jeśli wspomniała, że jej ulubionym smakiem czekolady jest kokosowa, to kup taką na kolejne spotkanie i je wręcz. Jest to nie tylko miły gest, pokazujący twoje zaangażowanie i udowadniający sympatię, jaką ją darzysz, ale również dowód na to, że wyraźnie jej słuchasz.

Podsumowanie

To normalne, że mężczyzna chce wiedzieć, jak przypodobać się dziewczynie, która zdobyła jego zainteresowanie. Choć współcześni mężczyźni nie muszą brać udziału w pojedynkach rycerskich, ani udowadniać codziennie swojej odwagi, to wciąż jest wiele sytuacji, w których mogą zaimponować wybrance swoim zachowaniem.

Każdej kobiecie imponują nieco inne rzeczy. Na niektórych większe wrażenie zrobi długa lista przeczytanych książek, a na innych pomoc podczas przeprowadzki i dźwigania mebli. Jednak z pewnością każda zauroczona kobieta doceni zaangażowanie mężczyzny i czas, który poświęca na rozwój ich znajomości. Dlatego, choć niektóre zachowania mogą wydawać się niewiele (jak zapamiętywanie, co mówi) to w rzeczywistości mogą przynieść najlepsze rezultaty.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *