Książki o duchowości – 10 polecanych książek

Przez całe życie człowiek wiele doświadcza, przeżywa niezwykłe chwile i obserwuje wiele zdarzeń. Na swojej drodze spotyka różnych ludzi, a każda sytuacja kształtuje go i zmienia. Z biegiem lat dorasta i na wiele spraw patrzy inaczej. Czasem żałuje podjętych decyzji, a czasem wyciąga z nich wnioski.

Nic więc dziwnego, że podczas podróży jaką jest życie, często można poczuć się zagubionym i stracić równowagę. Uczucie pustki, przerażenia, niepewności – czasem każdy spotyka to na swojej drodze. Gdy życie zaczyna się komplikować, a grunt pod nogami robi się niepewny często poszukujemy rozwiązania i wyjaśnienia naszych zmartwień. Wtedy możemy sięgnąć po książki o duchowości.

Zrozumienie siebie to niezwykle ważne zadanie, które może rozjaśnić wiele spraw i pomóc w życiu. Wybranie drogi jaką chce się podążać, celu i wartości, znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Człowiek sam dla siebie powinien stanowić najważniejszą jednostkę. Warto poświęcić czas, aby poznać siebie i nauczyć się ze sobą żyć.

Polecamy również: Książki o medytacji – 10 najciekawszych lektur

Rozwój duchowy, choć dla niektórych wydaje się mało istotną kwestią, w rzeczywistości jest kluczowy, aby czuć się dobrze ze sobą i szczęśliwe. Odkrycie swojej drogi wiele ułatwia i zmienia. Odnalezienie celu, wypełni pustkę w życiu i nada mu sens.

Nie jest łatwo zrozumieć siebie i poczuć się ze sobą dobrze. Na szczęście z pomocą przychodzą książki o duchowości, które rozjaśniają wiele kwestii i potrafią naprowadzić na właściwe tory.

1. Siła czy Moc. Ukryte determinanty ludzkiego zachowania. -Hawkins David R.

siła moc

Autor tej książki o duchowości w ciekawy i przystępny sposób ukazuje temat emocji ludzkich i odnosi je do rozwoju duchowego i osobistego. Autor krok po kroku pomaga zrozumieć emocje i genezę ich powstawania. Dzięki dokładnemu zrozumieniu i poznaniu emocji, mamy szansę zaradzić im i uwolnić je, aby nie tracić czasu i energii na negatywne odczucia.

Książka przedstawia różne poziomy mocy w relacjach międzyludzkich. ‚Siła czy moc’ jest książką, która wyjaśnia, czym jest siła wewnętrzna i jak ją zdobyć. W jaki sposób odróżnić ją od władzy i przymusu. Dlaczego nie warto manipulować, przymuszać i wpływać na ludzi w niewłaściwy sposób.

Ta publikacja faktycznie wpływa na rozwój, potrafi zmienić postrzeganie świata i uczy panowania i radzenia sobie z emocjami. Dr Hawkins jest nie tylko osoba charakteryzująca się dużą wiedzą dotyczącą tematów duchowych, ale również znakomitym psychiatrą, lekarzem, badaczem i wykładowcą.

2. Odważne dusze – Schwartz Robert

odważne dusze

Odważnymi duszami, autor książki o duchowości nazywa tych ludzi, którzy poznali sens tego, co ich spotkało. Zrozumieli doświadczenia, które przeżyli i zaakceptowali zarówno dobre strony, jak i złe. Przestali walczyć z traumatycznymi przeżyciami, pogodzili się z nimi i zaakceptowali plan, który dla nich powstał.

Autor wysnuwa odważna teorię, dotyczącą tego, że wszystko co nas spotyka zostało zaplanowane w pewien sposób już przed naszym narodzeniem. Przykre doświadczenia nie są przypadkami, a wszystkie takie sytuacji doprowadzić mają daną osobę do spełnienia i uzdrowienia.

Ta książka pomaga zrozumieć, w jaki sposób stać się odważną duszą i zaakceptować życie takim, jakim jest. Zawiera opisy historii różnych ludzi, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć i wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji.

Pogodzenie się z trudnymi i bolesnymi doświadczeniami nie jest proste i często wymaga czasu. Jednak prawda bywa wyzwalająca, a zaakceptowanie swojego życia i zrozumienie go, może w dużym stopniu pomóc.

3. Znaki. Jak odczytywać sygnały, które wysyła wszechświat – Laura Lynne Jackson

znaki

Gdy w życiu narastają wątpliwości i zwiększa się brak pewności, naturalne jest poszukiwanie potwierdzenia, że działania przez nas podejmowane są właściwe. Choć możemy poszukiwać znaków w otaczającym nas świecie, to czasem pojawiają się odczucia niezrozumienia i zagubienia.

Czy wszechświat nic nam nie odpowiada? W swoje książce Laura Lynne Jackson tłumaczy, w jakiś sposób należy postrzegać wszechświat i z nim rozmawiać. W rzeczywistości możemy nie rozumieć przekazu, który podany mamy wprost przed twarzą. Nic nieznaczące szczegóły, które codziennie mijamy bez zwracania większej uwagi, mogą okazać się kluczowymi elementami.

Zrozumienie języka, którym posługuje się wszechświat nie jest umiejętnością wrodzoną, a nabytą i każdy może się go nauczyć. Książki o duchowości nie muszą być nudne ani sztampowe. Umiejętności, które możemy nabyć dzięki tej książki są praktyczne i znajdują wykorzystanie w codzienności. Autorka otwiera przed czytelnikiem inny świat, pełen znaków i wyjaśnień. Umożliwia lepsze zrozumienie życia i otaczającego świata.

4. Medytacja czakralna. Jak samodzielnie usunąć blokady – Pfender April

medytacja czakralna

Czakry są centrami energetycznymi, które znajdują się w ciele eterycznym. Ich głównym celem jest bezpośrednie pobieranie energii, przetwarzanie jej, a na końcu rozprowadzanie po całym organizmie. Przez cały ten czas wirują, a ich wygląd przypomina świetliste koła. Równowaga czakralna jest niezwykle ważna. Bowiem wpływa ona zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne.

Autorka książki o duchowości, przekazuje w niej swoje doświadczenie i wiedzę dotyczącą medytacji, która pozytywnie wpłynie na utrzymanie równowagi czakralnej. Prawidłowe praktyki medytacji, potrafią wpłynąć na umysł, ciało i ducha.

Dzięki medytacji, łatwiej można osiągnąć wewnętrzny spokój i rozwijać się. Prawidłowa medytacja wpływa na wszystkie sfery życia. Poprawia samopoczucie, zadowolenie i wspomaga racjonalne myślenie. Łatwiej jest podjąć decyzję, która będzie zgodna z wewnętrznymi odczuciami.

Książka zawiera omówienie gotowych technik medytacji, które pomogą zrównoważyć energię. Jest to odpowiednia pozycja zarówno do osób zaczynających swoją przygodę z medytacją, jak i również dla tych, które praktykują już dłuższy czas.

5. Rozmowy z Bogiem – Walsch Neale Donald

rozmowy z bogiem

„Rozmowy z Bogiem” to zasadniczo nie jest jedna polecana książka, lecz całe trzynaście tomów. Książki przez niektórych uważane są za nieco prowokacyjne, ponieważ autor podobno spisywał je pismem automatycznym.

Sfrustrowany swoim życiem i brakiem odpowiedzi na dręczące go trudne pytania, zaczął spisywać je na kartce. Zaskoczony odkrył, że odpowiedzi same powstają, pisane jego ręką i pismem. W taki sposób, spisał odpowiedzi pismem automatycznym.

Książki spisane zostały w formie dialogu, Walsch zadaje pytania, a Bóg mu na nie odpowiada. Odpowiedzi dalekie są od sekciarskich ekscentryzmów, są za to logiczne i bezpośrednie. Możemy odnaleźć w tej lekturze informacje, w jaki sposób żyć, aby być spełnionym i szczęśliwym człowiekiem.

Książka przeznaczona jest dla każdego. Zawiera odpowiedzi na niespodziewane pytania. Nawet, jeśli ktoś nie jest przekonany, co do twórczości Walscha, to ta pozycja jest zdecydowanie interesującym dziełem.

6. Technika uwalniania – David R. Hawkins

technika uwalniania

Autorem książki jest wybitny psychiatra. Jego publikacja zawiera opis opracowanej przez niego metody świadomej pracy z emocjami, dzięki której otwierają się nowe poziomy świadomości. Polega ona na uwolnieniu ciążącego bagażu emocjonalnego, który gromadzi się przez lata i utrudnia funkcjonowanie.

Od tradycyjnych metod przepracowania trudnych tematów, metodę Dawida Hawkingsa odróżnia fakt, że nie wymaga ona analizowania genezy powstania bagażu emocjonalnego.

Jest to odmienna praca niż w większości ta, która jest wykonywana przez lata podczas psychoterapii. Książki rozwoju duchowego często przedstawiają inne metody, niż klasyczna terapia. Autor książki o duchowości uważa że wystarczy świadomie zrezygnować z rzeczy i wspomnień, które zajmują miejsce i powodują zmartwienia.

Działanie techniki uwalniania jest skryte i nie zawsze widzimy efekty na pierwszy rzut oka. Czasem czytelnik może nie odczuć rezultatów i będzie potrzebował chwili zastanowienia, aby zrozumieć, że to naprawdę działa.

7. Potęga teraźniejszości – Eckhart Tolle

potęga teraźniejszości

W XXI wieku, ludzie są o wiele bardziej narażeni na depresję, stany lękowe i nerwice. Wiele z tych chorób spowodowane jest stresem i szybkim tempem życia. Książki o rozwoju duchowym często poruszają tę kwestię, ponieważ jest ona niezwykle istotna.

Eckhart Tolle zasłynął jako nauczyciel duchowy. W swojej książce tłumaczy, w jaki sposób żyć szczęśliwie i w zgodzie z samym sobą. Zapanować nad chaosem, który spotyka się w życiu i osiągając wewnętrzny spokój. Osiągniecie harmonii i utrzymanie równowagi w życiu jest osiągalnym celem dla każdego.

Autor tłumaczy, w jaki sposób odejść od utartych schematów, zażegnać obawy i lęki. Książka adresowana jest do każdego, który pragnie osiągnąć wewnętrzny spokój i interesuje go droga ku oświeceniu. Publikacja jest z pewnością ciekawą pozycja i wartą uwagi. Autor został okrzyknięty przez Watkins Review najbardziej wpływowym autorem książek od duchowości.

Eckhart Tolle nie jest przedstawicielem żadnej religii, nie namawia do nawracania się ani angażowania w poszczególne idee. Książki o duchowości nie muszą nawoływać do zaangażowania się w konkretną religię. W swoich publikacjach inspiruje i opowiada o różnych nurtach, przedstawia to co w nich najlepsze.

8. Dusza nie ma wieku. Życie jako wędrówka ku znaczeniu i radości. – Moore Thomas

dusza nie ma wieku

Czy to możliwe, że proces starzenia się jest drogą, na której końcu czeka nas coś lepszego? Może zamiast smucić się, patrząc na przemijany czas, powinniśmy się radować, ponieważ zmierzamy, ku większemu szczęściu? Książki rozwoju duchowego poruszają czasem kwestię przemijania i właśnie tak jest w tym przypadku.

Życie jest zbiorem doświadczeń, przemyśleń i zdarzeń. Różne sytuacje kształtują osobowość, wpływają na ludzi i zmieniają ich. Z biegiem lat, gromadzone jest coraz większe doświadczenie, które pomaga lepiej radzić sobie, z coraz nowymi przeszkodami.

Człowiek, który dużo przeżył, poznał wiele prawda i ludzi, patrzy na siebie z większą wyrozumiałością i miłością. Dojrzał i stał się samoświadomą, spełnioną jednostką. Dorastanie i starzenie się nie muszą być przerażające, ale mogą być ekscytujące.

Thomas Moore korzystając ze źródeł naukowych i filozoficznych, opisuje jakie zmiany zachodzą w psychice z biegiem lat. W jaki sposób możemy je zaakceptować, zrozumieć i wykorzystać, aby przyniosły nam jak największe korzyści.

Książka wyjaśnia proces starzenia się, pomaga się z nim oswoić i spojrzeć na życie z innej perspektywy.

9. Jak rozwinąć i wzmocnić swoją wewnętrzną energie – Svirinskaya Alla

jak rozwinąć i wzmocnić swoją wewnętrzną energię

Wiele osób zaczyna interesować się swoją wewnętrzną energię i jej oczyszczeniem, dopiero w momencie, gdy coś w życiu przestaje im się układać. Szukają pomocy w różnych źródłach i w taki sposób natrafiają na informacje dotyczące aur i wewnętrznej energii.

Autorka książki uważa, że jest to spory błąd. Uważana przez wiele osób za uzdrowicielkę, posiada wieloletnie doświadczenie, w kwestii energii i zwiększania samopoczucia. Jej książka zawiera cenne lekcje i wskazówki, w jaki sposób poprawić jakość swojego życia. Dowiesz się, w jaki sposób działać, a których sytuacji należy unikać.

Alla Svirinskaya wyjaśnia, w jaki sposób należy prawidłowo przeprowadzić afirmację i sesję medytacji. Uczy wsłuchiwania się w siebie i zrozumienie swoich potrzeb. Książka nie tylko zawiera cenne rady, ale również szereg ćwiczeń do samodzielnego wykonania, które znacznie ułatwią samodzielne wzmocnienie aury.

10. Potęga podświadomości – Murphy Joseph

potęga podświadomości

Ta pozycja przez długi czas wyświetlała się na wielu listach bestsellerów. Opanowała social media i zdobyła rzeszę fanów. Książka, która przez wielu uznana została za jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek powstały. Czy rzeczywiście tak jest? Czy książki o rozwoju duchowym mogą zmienić życie?

Według zeznań i recenzji, książka niepodważalnie pomogła wielu ludziom realizować swoje cele i marzenia. Nie jest magiczną złotą rybką spełniającą marzenia, lecz wyjaśnia w jaki sposób zmienić myślenie, aby miało to realny wpływ na życie.

Rewolucyjna technika doktora Murphy’ego opiera się na prostej i sprawdzonej zasadzie: musisz uwierzyć w coś bez żadnych zastrzeżeń i wątpliwości, wyobrazić sobie w pełni realnie i usunąć wszystkie podświadome przeszkody, które dzielą cię od tego celu. Wtedy myśli zmienią się w rzeczywistość.

Czy to działa? Z pewnością najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć jest przeczytanie publikacji doktora Murphy’ego i przekonanie się na własnej skórze. Z pewnością jest to interesująca pozycja, która zdobyła serca wielu osób.

Dobre książki o duchowości potrafią wpłynąć na czytelnika, rozjaśnić mu wiele kwestii i wskazać drogę. Niektóre pozycje doskonale wpasowują się w moment życia, w którym akurat się znajdujemy. Czytając je, możemy poczuć, że zostały napisane wprost dla nas. Ten sam punkt widzenia i wartości.

Oczywiście, nie każda publikacja taka będzie. Niektóre zdecydowanie będą odbiegały od tego, co dzieje się w naszej głowie. Mimo to, nie warto od razu porzucać taką lekturę. Choć na pierwszy rzut oka, coś może nie wydawać się dla nas odpowiednie, to może dać nam szansę na rozwój i spojrzenie na pewne kwestie z innej perspektywy.

Polecamy również: Książki o samorozwoju – 10 najlepszych książek

Książki rozwoju duchowego poruszają wiele kwestii. Niektóre celują w umysł ludzki, inne w bardziej przyziemne doświadczenia, jeszcze inne traktują o czakrach i aurach. Każda z nich, w jakiś sposób nauczy czytelnika nowych rzeczy i przedstawi mu sytuację z innej strony.
Warto próbować nowych rzeczy, otwierać się na różne możliwości i perspektywy. Książki o duchowości bardzo w tym pomagają i ułatwiają rozwój duchowy, który wpływa na każdą sferę życia.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *