Książki o zdradzie – 10 najlepszych książek

Zdrada to traumatyczne i bolesne doświadczenie. Skutecznie potrafi rozbić nawet związki z wieloletnim stażem. Część par próbuje się po tym pozbierać, część rezygnuje od razu. Trudno jest z góry przewidzieć swoją reakcję na taką sytuację. Choć może nam się wydawać, że nigdy nie wybaczymy tej oznaki nieuczciwości, to gdy taka sytuacja w rzeczywistości się wydarzy możemy być zaskoczeni swoimi uczuciami i zachowaniem.

Statystycznie, w Polsce około 42% społeczeństwa doświadczyło sytuacji związanej ze zdradą. Jest to zatrważający wynik, ukazujący prawdę o tym, jak powszechne stało się zdradzanie i oszukiwanie partnera. Według innych statystyk, romanse z osobami w stałych związkach nie przeszkadzają co drugiemu mężczyźnie i co trzeciej kobiecie mieszkającym w Polsce.

Czym tak naprawdę jest zdrada? Czy to jedynie kontakt fizyczny? Pocałunek, czy dopiero seks? Czy już myślenie o innej osobie można uznać za zdradę? Padają różne odpowiedzi na te pytania. Wiele zależy od tego, jakie zasady ustalili partnerzy w związku.

Niektóre pary pozwolą sobie na flirty z innymi osobami, inne jedynie na fantazje, jeszcze kolejne uznają, że w związku liczy się tylko partner i już myślenie o innej osobie jest zdradą emocjonalną.

Polecamy również: Książki o miłości – 10 najlepszych propozycji

Książki o zdradzie nie są zbyt liczną kategorią. Jest to trudny i wstydliwy temat. Niewiele osób przyznaje się głośno do zdradzenia partnera lub romansu z osobą zaangażowaną w inny związek. Mimo wstydu jaki czują, podejmują się tych działań. Dlaczego? Wymienione poniżej książki o zdradzie powinny nieco rozjaśnić sytuację.

1. Sekrety kobiecych zdrad, czyli dlaczego i jak zdradzają kobiety oraz jak rozpoznać zdradę. Od A do Z – Kubik Grzegorz

sekrety kobiecych zdrad

Ta pozycja omawia głównie temat kobiecych zdrad. Dlaczego kobiety zdradzają? Czy rzeczywiście kobiece zdrady są niewykrywalne, jeśli one same o nich nie powiedzą? Czy mniej kobiet zdradza niż mężczyzn?

Wokół kobiecych zdrad narosło wiele mitów i historii. Niektórzy uważają, że kobiety zdradzają w o wiele sprytniejszy i bardziej przemyślany sposób, dlatego uważa się, że mnie kobiet zdradza. Nie jest ich mniej- lecz o mniejszej ilości zdrad dowiadują się partnerzy.

Powyższa pozycja, to szczegółowy poradnik rozprawiający się z pewnymi założeniami i omawiający kwestię kobiecych zdrad. Wymienione w nim jest 11 czynników, które wpływają na zwiększenie prawdopodobieństwa zdrady, informacje w jaki sposób można rozpoznać zdradę i jak się zachować w obliczu takiej informacji.

Do tej pozycji należy podchodzić z lekkim dystansem i nie zapominać, że każda kobieta jest inna. Niektóre wskazówki z tej książki o zdradzie rzeczywiście mogą się sprawdzić, lecz inne mogą okazać się zupełnie chybione.

2. W łóżku z twoim mężem – Nabokowa Nika

w łóżku z twoim mężem

Książki o zdradzie w małżeńśtwie zazwyczaj są poradnikami w jaki sposób pozbierać się po tym przykrym doświadczeniu, analizą, dlaczego do tego doszło lub informacjami w jaki sposób wykryć zdradę w związku. „W łóżku z twoim mężem” to prowokacyjna, mocna książka napisana z perspektywy kochanki.

Rzuca ona światło z drugiej strony zdrady. Ukazuje, jak wygląda to od strony „kuchni”. Przez co przechodzi kochanka, jakie myśli pojawiają się w jej głowie, jak w rzeczywistości zachowuje się zdradzający facet. Oprócz tego, rzuca światło na kobiety, które wchodzą w relację z zajętymi mężczyznami.

Autorka nie wstydzi się pisać wprost. Nie chowa się za pięknymi, przydługimi opisami. Z punktu widzenia kochanki opowiada o zdradzie, jej podstawach i tego, jak wygląda życie w trójkącie miłosnym.

Zdecydowanie jest to interesująca lektura, tym bardziej biorąc pod uwagę, że autorka opisuje swoje własne doświadczenia i historię. Nie owija w bawełnę i nie próbuje się wybielić. Zeznania kochanki, to wciągająca lektura, która stawia pod znakiem zapytania kwestie moralności.

3. Kup kochance męża kwiaty – Miller Katarzyna

kup kochance męża kwiaty

Katarzyna Miller mierzy się z tematem zdrady, w jasny i ułożony sposób. Książka zawiera prawdziwe historie, opowiedziane przez różne osoby. Czytelnik natrafia na prawdziwe zeznania, może się z nimi zmierzyć i wczuć w historię osób, które w jakiś sposób doświadczyły zdrady.

Książka rzeczywiście ma szansę pomóc zdradzonym kobietom stanąć na nogi. Spojrzeć na sytuację, której doświadczyły z innej strony. Ogarnąć się po tym, jak odkryły, że ich miłości w rzeczywistości je okłamywały. Katarzyna Miller nie klepie po głowie i nie stawia zdradzonych kobiet w roli ofiary.

Książka napisana została językiem pełnym humoru, choć temat jest trudny i bolesny, został umiejętnie ubrany w słowa. Nie czyta się jej ciężko ani się nie dłuży. To dobra, wciągająca lektura. Zdecydowanie warto sięgnąć po nią, jeśli jest się kobietą, która doświadczyła zdrady.

4. Kłamstwo w związku. Odejść czy zostać? – Letessier Lisa

kłamstwo w związku

W momencie doświadczenia zdrady pojawia się gonitwa myśli. Osoba zdradzona czuje się zagubiona, nie wie jak ma postąpić. Czy definitywnie zakończyć relację i zostawić partnera, czy pozwolić mu wrócić i dać kolejną szansę temu związkowi. To nie jest łatwa decyzja, a ostateczny wybór wpłynie na całe życie.

Autorka stara się pomóc odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Nie porusza jedynie kwestii zdrady, ale również innych kłamstw, które mogą tak samo zranić i zadecydować o rozstaniu. Podjęcie decyzji, o zakończeniu związku lub o jego trwaniu nie jest łatwe, ani przyjemne. Autorka pomaga uspokoić się i zadecydować w pełni świadomie, bez bólu i cierpienia.

Książka zawiera analizę psychologiczną mechanizmów, które odpowiadają za kłamstwo, prawdziwe historie i opisy doświadczeń innych osób, a także ćwiczenia, które pomogą uratować związek i zapanować nad emocjami, które towarzyszą tej sytuacji.

5. Jego zdrada – Marcin Black, Natasha Nawidea

jego zdrada

Marcin Black i Natasha Nawidea napisali wspólnie dwie książki o zdradzie. Pierwsza z nich porusza kwestię zdrady, której dopuszczają się mężczyźni. W tej publikacji przytaczają wiele historii i opowieści innych ludzi. Na ich podstawie wyjaśniają mechanizmy zdrady i pewne zachowania.

Dlaczego mężczyźni zdradzają? W jaki sposób sprawdzić fakty, upewnić się, że rzeczywiście taka sytuacja ma miejsce? Czy wybaczanie oszustw ma sens? W jaki sposób przekazać informację o rozstaniu rodzinie?

Na te i wiele innych pytań autorzy odpowiadają w książce „Jego zdrada”. Publikacja zawiera opowieści kobiet, które zostały zdradzone, a następnie opis ich reakcji i podjętych przez nie decyzji. Ta lektura uświadamia jak wielki jest procent zdradzanych kobiet, ukazuje co czują w momencie zdrady i jak następnie postępują, posiadając tę wiedzę.

6. Życie po zdradzie. Jak poradzić sobie z niewiernością – Steven D. Solomon , Lorie J. Teagno

życie po zdradzie

Informacja o zdradzie partnera wywołuje wiele różnych reakcji. Niektóre osoby będą wstrząśnięte, inne poczują napływ złości i ochotę na zemstę, jeszcze inne zaleje fala goryczy i smutku. Nie istnieje jedna prawidłowa reakcja na taką informację. Ludzie różnią się od siebie na wielu płaszczyznach, dlatego też zupełnie inaczej reagują.

Autorzy książki o zdradzie starają się pomóc czytelnikowi zrozumieć, jak do tego doszło i zadecydować, co dalej. Czy wspólne życie wciąż jest możliwe? W jaki sposób uratować związek, w którym pojawiła się zdrada?

W książce umieszczone zostały zeznania innych par, które doświadczyły tej nieprzyjemnej sytuacji. Opowiedziane zostały ich historię i kroki, których się podjęły. Nie wszystkie zostały razem, nie wszystkie się też rozstały.

Zdrada jest skomplikowanym tematem, który trudno omówić jedynie z jednej strony. Podjęcie decyzji o pozostaniu w relacji lub o odejściu nie jest proste. Możliwe, że zapoznanie się z relacjami innych par, które również przez to przechodziły nieco rozwiąże dylemat.

7. Jej zdrada – Marcin Black, Natasha Nawidea

jej zdrada

„Jej zdrada” to druga wspólna książka Marcina Blacka i Natashy Nawidey. W tej części poruszają głównie tematykę zdrad, których dopuściły się kobiety. Podobnie jak w publikacji dotyczącej zdrad mężczyzn, tutaj również przytoczone zostały historię różnych osób, a konkretnie mężczyzn, którzy doświadczyli zdrady ze strony swojej partnerki.

Autorzy odpowiadają na podobnie pytania, co w poprzedniej części. Dlaczego kobiety zdradzają? W jaki sposób upewnić się, że na pewno doszło do oszustwa i kłamstwa? Czy warto wybaczyć zdradę i walczyć o związek?

Publikacja zawiera historie zdradzonych mężczyzn. Pozwala to czytelnikowi zdystansować się od własnych przeżyć i spojrzeć na sytuację zdrady z innej, cudzej perspektywy. W ten sposób może być łatwiej podjąć dalsze kroki w związku ze zdradą. Zdystansowanie się pozwala spojrzeć na sprawę z innej strony.

8. Żadnych gierek. Jak tworzyć wierny i satysfakcjonujący związek – Mihalec Gabor

żadnych gierek

Książki o zdradzie w małżeństwie zazwyczaj poruszają kwestię niewierności, która już się wydarzyła. Omawiają kroki, które należy podjąć i pomagają ustosunkować się do zaistniałej sytuacji. Autor książki obrał inną taktykę, stara się przekazać czytelnikowi, w jaki sposób może zapobiec zdradzie, budując szczery i solidny związek.

Nie wszystkim zdradom można zapobiec, jednak budowanie związku, w którym nie ma miejsca na gierki, mikrokłamstwa i inne elementy, które doprowadzają do niewierności z pewnością może wydłużyć żywotność związku.

Autor nie uczy, jak reagować na sytuację, w której odkrywamy zdradę, lecz jak nie dopuścić, by niewierność pojawiła się w związku. Książka zawiera konkretne porady i wyjaśnienia, dzięki którym zbudowanie takiego, pozbawionego gier związku, jest znacznie łatwiejsze niż się wydaje.

9. Jak mądrze kochać. Co zrobić, by nie zatracić się w uczuciach, nie zrezygnować z siebie i nie cierpieć – Riso Walter

jak mądrze kochać

Nie wszystkie książki o zdradzie muszą opowiadać o niej wprost. Walter Riso napisał książkę, która może okazać się pomocna dla każdej osoby, która doświadczyła zdrady, jednocześnie nie poruszając tego tematu.

Zdrada nie musi być kontaktem fizycznym z inną osobą. Może być również zdradą emocjonalną. Osoba może poczuć się zdradzona, gdy nie otrzyma odpowiedniego wsparcia, przestanie czuć się kochana lub doświadczy kłamstwa ze strony partnera.

Ta publikacja uczy czytelnika mądrze kochać. Budować szczery, stabilny związek, który będzie sprawiał szczęście obu osobom i pozbawiony będzie oszustw i kłamstw. Autor udowadnia, że miłość nie musi być ciężarem, ciągłą walką i bezskutecznymi próbami.

Kochać można również mądrze. Szanować siebie, swojego partnera i łączącą was relację. Autor uczy w jaki sposób stworzyć taki związek i nie pozostawić w nim miejsca na zdrady.

10. Jak zdradzają Polacy – Korganowski Dariusz, Szulc Patryk, Szulc Zuzanna

jak zdradzają polacy

Książka jest opisem pracy detektywa, który w swojej karierze nie raz poszukiwał dowodów na istnienie kochanka, lub kochanki. Zdrada ukazana jest tu z punktu widzenia osoby trzeciej, niezamieszanej w miłosny trójkąt. Czytelnik ma szansę zaobserwować, jakie błędy popełniają osoby dopuszczające się niewierności i dzięki czemu zostają przyłapane.

Jakich zdrad dopuszczają się zazwyczaj Polacy? Czy to jedynie jednorazowe „skoki w bok”, czy długie, ciągnące się latami romanse? Ile osób faktycznie korzysta z pomocy detektywa, aby przyłapać swojego partnera na niewierności?

Nie wszystkie książki o zdradzie są poradnikami, których celem jest pomoc osobie zdradzonej. Ta publikacja zwiera zarówno wskazówki dla osób zdradzonych, w jaki sposób odkryć zdradę, ale również dla osób zdradzających – w jaki sposób nie dać się przyłapać i zatrzeć za sobą wszelkie ślady.

Zdrada jest niełatwym tematem. Zarówno do przetrawienia prywatnie, jak i opisania w książce. Nikt nie chce doświadczyć tego w związku i podejrzewać swojego partnera o takie nieuczciwości. Życie bywa jednak przewrotne i nie zawsze możemy być w 100% pewnie naszej drugiej połówki.

Książki o zdradzie pomagają zrozumieć ten problem, oswoić się z myślą, że mogło się to wydarzyć. Doświadczając zdrady możemy czuć się zagubieni i przerażeni. Uciekając w pomocne lektury, często układamy sobie pewne kwestie w głowie. Czytając historie osób, które również tego doświadczyły, przestajemy czuć się tak osamotnieni w tej sytuacji.

Polecamy również: Książki o samorozwoju – 10 najlepszych książek

Książki o zdradzie nie należą do najpopularniejszych kategorii, lecz zdecydowanie zbierają pewne grono czytelników. Część z tych osób doświadczyła na własnej skórze, czym jest niewierność, inne czytają te lektury ze względu na ciekawość.

Niemożliwe jest jednoznaczne powiedzenie komuś, jak powinien postąpić w sytuacji, gdy doświadczył niewierności. Prawdopodobnie najlepszym wyborem jest właśnie przeczytanie książek o zdradzie i poszukanie odpowiedzi na dręczące pytania, nim podejmie się ostateczny wybór dotyczący trwania lub zakończenia relacji.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *