Co to są nudesy i czy warto je wysyłać? 

W dzisiejszym świecie bardzo dużo osób wysyła sobie tzw. nudesy. Zdjęcia tego typu są popularne zwłaszcza wśród nastolatków, nierzadko jednak także wśród dzieci. Nudesy pstrykają sobie mężczyźni oraz kobiety, płeć tutaj nie gra roli, jednak częściej można natknąć się na takie zdjęcia, które są zrobione przez- uwaga-kobiety.

Robienie sobie tego typu zdjęć może świadczyć o upadku moralności dlaczego? Dlatego, że prowadzi to do tego, że postrzegamy drugą osobę jako przedmiot. Niestety coraz częściej ludzie najpierw chcą zobaczyć siebie „od kuchni”, jeśli pod względem wizualnym dana osoba się spodoba, to dopiero dochodzi do umówienia się na randkę, która ma charakter seksualny. Niestety występuje tutaj brak dialogu, żadna ze stron nie pragnie się poznać.

Co to są nudesy?

Ktoś zaproponował Ci wysłanie nudesa, a Ty nie wiesz co, to w ogóle znaczy? Cóż, nie przejmuj się, gdyż nie każdy od razu rozumie tzw. slang młodzieżowy. Więc co to są nudesy? Słowo to jest Ci obce, ale nie chcesz pytać się znajomych w obawie przed wyśmianiem, więc w tym wpisie dowiesz się, co to są nudesy.

Najlepsze portale randkowe z nudesami

Erodate

Zarejestruj się za darmo do największego i najpopularniejszego portalu randkowego w Polsce. Przeglądaj profile setek tysięcy kobiet i umawiaj się bez limitu.

Zarejestruj się

9.7 / 10

flirtr logo
Flirt

Idealny, darmowy portal randkowy dla osób szukających spotkań bez zobowiązań. Portal randkowy Flirt posiada największy odsetek kobiet umawiających się na spotkanie bez zobowiązań.

Zarejestruj się

9.4 / 10

idates logo
iDates

Najlepszy i darmowy portal randkowy, jeśli chcesz poznać kobietę do stałego związku i nie szukasz jednorazowych przygód.

Zarejestruj się

9.1 / 10

pieprzyc logo
Pieprzyć

Darmowy portal randkowy, który służy do umawiania się na seks randki, bez zobowiązań i całkowicie za darmo.

Zarejestruj się

8.6 / 10

be naughty logo
Be-Naughty

Portal, na którym znajdziesz kobietę do stałego związku jak i jednorazowej przygody. Bardzo zróżnicowani użytkownicy - znajdziesz dla siebie idealną osobę.

Zarejestruj się

8.3 / 10

Do rzeczy, słowo nudesy pochodzi od angielskiego słowa „nude”, tłumacząc dokładnie, odznacza to „nagi”. Nudesy więc nie są niczym innym jak nagimi zdjęciami. Na pewno słyszałeś o zdjęciach typu „selfie”, krótko mówiąc, nudesy to selfie, ale bez ubrań, gdyż słowo to odnosi się głównie do zdjęć robionych, a następnie wysyłanych za pomocą telefonów komórkowych oraz ogólnodostępnych komunikatorów, takich jak np. popularny Snapchat czy Messenger.

Snapchat-to właśnie za jego pośrednictwem wysyłane jest najwięcej nudesów, na drugim miejscu jest Messenger oraz WhatsApp, dlaczego tak się dzieje? Snapchat jest bardzo popularnym narzędziem do wysyłania zdjęć wśród młodzieży, a duża część tych zdjęć to właśnie nagie zdjęcia. Choć założyciele Snapchata wcale nie mieli tego na myśli, to możliwość wysłania zdjęcia, które jest widoczne tylko przez kilka sekund, doprowadziła do tego, że jej użytkownicy zaczęli ją wykorzystywać w ten sposób.

Jak bezpiecznie wysyłać nudesy?

Oczywiście nagie zdjęcia nie są wysyłane tylko i wyłącznie na wspomnianym Snapchacie. Bardziej odważni użytkownicy wysyłają je również na Messengerze lub WhatsApp. Jak mylisz, częstej nudesy wysyłają osoby kochające swoje ciało, które są pewne siebie czy osoby nieśmiałe mające kompleksy? Tu Cię zaskoczę, bo częściej to właśnie osoby nieśmiałe robią sobie nagie selfie przed lustrem. Dzieje się tak, ponieważ nie są pewni swojego ciała, twierdzą, że mogłaby ono lepiej wyglądać. Szukają więc akceptacji u innych, dlatego często ulegają namowie i wysyłają nudesy.

Najczęściej nagie zdjęcia wysyłają do siebie znajomi, ale osoby obce także to robią, a jak zdobyć nudesy od kogoś, kogo nie znasz? W tym przypadku z pomocą przychodzą portale randkowe, takie jak głośny i popularny Erodate. Dzięki nim masz możliwość poznania ludzi, którzy koncentrują się na szybkim flircie i chętnie wymienią się z Tobą nagimi fotkami. Jednak jak bezpiecznie wysyłać nudesy?

Najbezpieczniej jest wysłać takie zdjęcia osobie, której ufasz, czyli partnerowi życiowemu. Dlaczego użytkownicy wysyłają najwięcej nudesów na Snapchacie? Jak już zostało wcześniej wspomniane, jest to efektem tego, że wysyłając nudesy, odbiorca zdjęcia może je oglądać przez ustalony przez Ciebie czas.

Maksymalnie może być to 10 sekund, najmniej jedna sekunda. Innym powodem jest to, że jeśli dana osoba zrobi zrzut ekranu, to zobaczysz to, Snapchat wyśle Ci powiadomienie. Na Instagramie można znaleźć wiele prywatnych profili „only fans” w aplikacji tej także możesz dostać relację ze swoim zdjęciem, która po upływie 24 godzin zniknie, ale nie dowiesz się, kto w rezultacie zapisał to zdjęcie. Mógł to zrobić każdy.

Do osób pragnących wysyłać nudesy, Snapchat jest idealny dlatego, że nie musisz podawać tam swoich danych, wystarczy chwytliwa nazwa i to tyle. Pamiętaj, że wysyłane nudesy nigdy nie są w 100% dyskretne i bezpieczne, a jeśli coś pojawi się w Internecie, zostaje tam na zawsze.

Nudesy z twarzą czy bez?

Tutaj odpowiedź jest prosta: jeśli zdecydujesz się na nudesy, to tylko i wyłącznie bez twarzy! Kiedy na zdjęciu widać tylko Twoje ciało, a nie masz żadnych znaków szczególnych typu tatuaż, pieprzyk czy znamię, i posługujesz się nickiem, to można tylko się domyślać oraz spekulować czy na danym zdjęciu to na pewno jesteś Ty. Kiedy pokażesz twarz, nikt nie będzie miał wątpliwości.

Takie zdjęcie dostając się w niepowołane ręce, może przynieść opłakiwanie skutki. Pamiętaj, że wysyłając nudesy, ważna jest pełna anonimowości. Nie chcesz, chyba aby widzieli je ludzie, którzy nie powinni widzieć Cię nago, prawda? To by oznaczało dla Ciebie tragedię, a po co fundować sobie zmartwień, skoro można ich uniknąć.

Czy warto wysyłać nudesy? Jakie konsekwencje może nieść za sobą ich wysyłanie?

Musisz być świadom, że to, co trafi do sieci, zostanie w niej już na zawsze! Brzmi groźnie, prawda? Więc zastanów się dwa razy przed wysłaniem nudesów. Twoje zdjęcie może dostać się w niepowołane ręce. Chcesz pracować w szanowanej, cieszącej się nienaganną opinią firmie? To zapomnij więc o wysyłaniu nudesów.

Pracodawcy w dziejących czasach bardzo często sprawdzają potencjalnych kandydatów na pracowników. Sam pomyśl, z czym kojarzy się nagie zdjęcie, dla jednych będzie to coś normalnego, a dla drugiej osoby może to świadczyć o rozwiązłości seksualnej. Firma, która Cię sprawdzi i natknie się na nagie zdjęcia, na pewno Cię nie zatrudni.

Któryś z członków Twojej rodziny jest osobą wpływową? Jeśli nie obchodzi Cię zdanie innych i to, czy ktoś dowie się o tym, że wysłałeś nudesy, to pomyśl jeszcze o członkach rodziny. Twoje zdjęcia mogą zepsuć reputacje nie tylko Tobie, ale także im. Dla przykładu, jak córka wymagającego, rządzącego twardą ręką szefa wysyłała nagie zdjęcia, które dostają się w ręce pracowników. Automatycznie taki szef traci swój autorytet.

Myślisz, że wysyłane zdjęcia do drugiej połówki na pewno będą bezpieczne? Jest to mit, nic nie daje Ci gwarancji, że nikt inny nie ujrzy tych zdjęć. Po pierwsze zawsze może dojść do kłótni między wami, a człowiek w złości i nerwach jest w stanie zrobić wiele, więc Twój partner po solidnej kłótni z Tobą, może chcieć zrobić z Ciebie rozwiązłą osobę i udostępnić prywatne, pikantne zdjęcia.

Po drugie, komórka, na której partner zapisał Twoje zdjęcie, może zostać skradziona, przecież wypadki chodzą po ludziach. Po trzecie, żyjemy w świecie, gdzie technologia i Internet są na szeroką skalę rozwinięte, jest więc dużo hackerów.

Ktoś może się włamać na Messenger’a czy WhatsApp’a i ma Twoje nudesy. Musisz także być świadom tego, że ludzie oceniają „książkę po okładce”, zobaczą Twoje nudesy i nawet nie będą się zastanawiać: Skąd one się wzięły? Dlaczego zostały zrobione? Jak dostały się do sieci? Od razu Cię ocenią. Nikt nie będzie słuchał Twoich tłumaczeń, że przecież to zdjęcie miało być tylko dla chłopaka/dziewczyny, męża/żony, będą już mieli niestety wyrobioną opinię na Twój temat.

Podsumowanie

Wiesz już, co to są nudesy, jak widzisz, to niby tylko zdjęcie, ale rzecz w tym, że nie jest ono „niewinne”. Nudesy są bardzo niebezpieczne, wysłane poprzez komunikatory Internetowe już nigdy nie zginą w sieci. Jednak są jakieś plusy wysyłania zdjęć zwanych nudesami. Mianowicie seksuolodzy uważają to za powiew świeżości w życiu erotycznym, a nie ma nic gorszego niż rutyna oraz nuda w sypialni. Wysyłaj nudesy z głową, ale bez twarzy! W powyższym tekście wyczytałeś, jak bezpiecznie wysyłać nudesy.

1/5 - (1 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *