Dlaczego facet milczy po rozstaniu? 6 najczęstszych powodów

Rozstania bywają nagłe. Jednego dnia planujecie wspólne wakacje za granicą, kupno nowej zastawy, wyjazd na weekend do rodziców, a kolejnego dowiadujesz się, że twój partner nie chce rozwijać waszej relacji, a Ty kilka dni później zastanawiasz się, dlaczego facet milczy po rozstaniu.

Jest to bolesne i przykre doświadczenie. Sam proces rozstania i wyprowadzka, jeśli mieszkaliście razem lub po prostu zerwanie łączącej was znajomości, przebiega często w uczuciu otępienia. Nie pamiętasz za dobrze godzin, które minęły, a dni zlewają się w jeden.

Nadchodzi jednak moment, w którym fakt rozstania zaczyna do Ciebie docierać z pełną siłą. Możliwe, że mimo ukłucia bólu radzisz sobie całkiem nieźle, może sama zainicjowałaś wasze rozstanie. Zazwyczaj przychodzi jednak chwila, w której zaczyna Ci brakować ex-partnera w związku. Jest to zupełnie zrozumiałe, w końcu stanowił ważny element twojego życia.

Nawet jeśli ustaliliście, że pozostaniecie w przyjacielskich relacjach, to kontakt między wami się zerwał. Dlaczego facet milczy po rozstaniu? Kto powinien się pierwszy odezwać? Jak odzyskać faceta, jeśli nie masz z nim kontaktu?

Po rozstaniu w głowie roi się wiele pytań. Nie jest łatwo odpowiedzieć na wszystkie, a też nie każda odpowiedź będzie prawidłowa w każdym przypadku i każdej relacji. Warto wziąć pod uwagę indywidualne różnice każdej znajomości i dostosować odpowiedzi do swojej relacji.

Nie uznaje przyjaźni po związku

Nie każda osoba jest fanką przyjaźni z ex-partnerem. Część osób uważa to za koszmarny pomysł i jest w tym nieco racji. Przyjaźń z byłym partnerem może znacznie przeszkodzić w budowaniu nowych relacji. Niewielu mężczyzn zabierając Cię na randkę, będzie zachwyconych wizją ciągłego natykania się na twojego byłego chłopaka.

Utrzymywanie przyjaznych stosunków jest szczególnie trudne, jeśli jedna strona wciąż coś czuje. Nie jest łatwo obserwować byłego chłopaka z nową miłością, a przyjaźń miedzy ex-partnerami często nie nawiązuje się od razu po zakończeniu związku i wymaga więcej czasu i pracy.

Jeśli twój ex-partner uważa wasz związek za zakończony i nie uznaje przyjaźni z byłą dziewczyną to prawdopodobnie w tym przypadku, jest to odpowiedź na pytanie, dlaczego facet milczy po rozstaniu.

Zastanów się, czy podczas waszego związku utrzymywał kontakty z byłymi dziewczynami i jakie stwierdzenia padały w związku z tym. Możliwe, że sam kiedyś przyznał, że nie toleruje i nie utrzymuje takich kontaktów, bez względu na przyczyny rozstania.

Wciąż Cię kocha

Rozstania nie zawsze oznaczają koniec miłości. Część osób decyduje się na zerwanie związku z innych względów. Możliwe, że w waszym przypadku to ty zdecydowałaś o zakończeniu romantycznej relacji, a on wcale nie przystał na to chętnie.

Dlaczego facet milczy po rozstaniu? Jedną z przyczyn może być uczucie, którym wciąż Cię darzy. Nie jest łatwo utrzymywać kontakt z kimś, kogo się kocha i ma się świadomość, że ta osoba nie chce już związku. 

Spotyka się z kimś

Jest to mało przyjemna wizja, w szczególności, jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać faceta, z którym dopiero co się rozstałaś. Niestety, sprawdza się w wielu przypadkach. Często nowi partnerzy nie patrzą przychylnym okiem na znajomości z byłymi.

Jeśli twój były chłopak znalazł sobie nowy obiekt westchnień, to prawdopodobnie jest to odpowiedź, dlaczego chłopak się nie odzywa po rozstaniu. Dlaczego facet milczy po rozstaniu? Ponieważ skupia się na budowaniu nowej relacji i nawet w przypadku, gdy rozstaliście się w przyjaznych stosunkach, to może brakować dla Ciebie miejsca.

Po jakim czasie facet się odezwie? Możliwe, że po czasie, gdy sytuacja się ustabilizuje lub jego nowa relacja nie okaże się długotrwała, to odzyskacie kontakt. Jednak może być o to trudno w momencie, gdy oni wciąż się spotykają, a jemu zależy już na kimś innym. 

Potrzebuje czasu, by przejść przez rozstanie

Rozstania – w przyjaznych warunkach, czy nie – wymagają czasu. Nikt nie budzi się następnego dnia z brakiem uczuć i z totalną obojętnością. Nawet gdy podjęliście decyzję wspólnie i oboje mieliście czas na pogodzenie się z nią, to po definitywnym końcu możecie potrzebować chwili dla siebie.

Możliwe, że ty szybciej się otrząsnęłaś po rozstaniu niż on i ruszyłaś do przodu ze swoim życiem. Każdy przeżywa rozstanie na swój sposób. Daj mu czas, aby poukładał sobie wszystko w głowie i na spokojnie doszedł do siebie.

Po jakim czasie facet się odezwie? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. W momencie, w którym przepracuje rozstanie, może chcieć się przyjaźnić, ale również możliwe jest, że nie będzie chciał utrzymywać żadnego kontaktu.

Czeka, aż ty zrobisz pierwszy krok

Nie każde rozstanie jest przemyślane, niektóre decyzje podejmowane są pochopnie, pod wpływem emocji i alkoholu. Wasze rozstanie mogło wyglądać właśnie w ten sposób. Możliwe, że właśnie żałujesz, że do niego w ogóle doszło, a twój ex-partner może czuć to samo.

Nawet wtedy, kiedy facet zaczyna tęsknić, nie jest powiedziane, że odezwie się pierwszy. Nie wie, o czym ty myślisz ani co czujesz. Sam może stresować się inicjatywą kontaktu. W jego głowie pewnie powstają wizje Ciebie szczęśliwszej bez niego i nieszukającej kontaktu.

Chłopak się nie odzywa, ponieważ nie jest pewny, czy ty chcesz, aby się do Ciebie odezwał. Jeśli wciąż go kochasz i masz powody myśleć, że on również nie jest na Ciebie obojętny, to odezwij się pierwsza. Może to właśnie będzie trafna rada, w przypadku, gdy zastanawiasz się, dlaczego facet nie odzywa po rozstaniu.

Zabroniłaś mu się kontaktować z sobą

Jest to banalny i absurdalny powód, ale część kobiet zapomina, że sama zabroniła swoim ex-partnerom kontaktowania się z nimi. Zastanawiają się, dlaczego facet nie odzywa po rozstaniu, a odpowiedź jest oczywista. W kłótni mogłaś wykrzyczeć, że nie chcesz nigdy więcej mieć z nim kontaktu lub aby zniknął z twojego życia.

Więc dlaczego facet milczy po rozstaniu? Ponieważ sama go do tego zmusiłaś. Niektórzy mężczyźni biorą na poważnie takie informacje i być może twój ex-partner nie chce zmuszać Cię do kontaktu.

Gdy opadły emocje i przemyślałaś sprawę, mogłaś uświadomić sobie, że jednak zależy Ci na utrzymywaniu kontaktu z ex. W tym przypadku najlepiej będzie, jeśli odezwiesz się pierwsza i poinformujesz go o zmianie decyzji.

5/5 - (3 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *