Kiedy facet zaczyna tęsknić? 5 oznak tęsknoty po rozstaniu

Trudno rozpoznać prawdziwe uczucia mężczyzny. Bardzo często można starać się interpretować jego zachowania w różny sposób, ale zazwyczaj najprawdopodobniej trafisz niczym kulą w płot. Dlaczego odczytanie prawdziwych intencji jest takie trudne? Kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić po rozstaniu? Jak właściwie rozpoznać oznaki tęsknoty i wyrzutów sumienia? O tym wszystkim dowiesz się, czytając ten artykuł. Nie czekaj i poznaj prawdziwe uczucia swojego ex.

Kiedy facet zaczyna tęsknić? Zachowanie mężczyzny po rozstaniu

W pierwszych chwilach po zerwaniu mężczyzna będzie chciał po prostu odreagować. Chociaż może zamknąć się w domu i sam przezywać tę stratę, to istnieje jednak większe prawdopodobieństwo, że spotka się z kumplami, aby uśmierzyć to bolesne doświadczenie.

Uwolnienie się z relacji to nowa sytuacja, do której musi się zaadoptować. Czas ten przeznacza na niedostępne do tej pory szaleństwa. Ile czasu potrzebuje facet po rozstaniu, by zaprzestać upijania smutków? U każdego ten czas będzie zupełnie inny. Jedno jest pewne – musi nastąpić oczyszczenie, by mężczyzna mógł sobie wszystko na spokojnie poukładać.

Uświadomienie sobie straty i próby ratowania

Burzliwy i dynamiczny czas szaleństw przemija i wówczas mężczyzna musi stanąć ze sobą w prawdzie. Będzie to miało ogromne znaczenie, w uświadomieniu sobie, co właściwie się wydarzyło i przyjęciu do wiadomości, że prawdopodobnie to już nie wróci.

Wbrew pozorom wcześniejsze wybryki oraz imprezy nie dają spokoju, oraz zadowolenia. Przychodzi wówczas wniosek, że tylko z Tobą był szczęśliwy. Jeżeli jego uczucie nie wygasło, będzie starał się za wszelką cenę utrzymać z Tobą kontakt. Być może zapragnie Twojej uwagi i poświęcania mu czasu. Nie muszą to być spotkania, a wystarczą wiadomości. Kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić po rozstaniu? Obserwuj, jak szybko będzie ponownie starał się nawiązać kontakt. To właśnie początek jego wielkiej tęsknoty.

Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu

Po nitce do kłębka

Nie wiesz, ile czasu potrzebuje facet po rozstaniu? Możesz to zaobserwować w bardzo prosty sposób. Nawet jeżeli próby utrzymania kontaktu z Tobą się nie powiodły, wówczas będzie starał się dotrzeć do Ciebie inną drogą.

Jeżeli Wasza relacja była na tyle poważna, że poznał już Twoją rodzinę i znajomych – na pewno to wykorzysta. Możesz nawet spotkać się z sytuacją, że zwrócił się do Twojej mamy i zaoferował pomoc, lub spotykając się z Waszymi wspólnymi przyjaciółmi, starał się ich o Ciebie wypytać – najprawdopodobniej mężczyzna nie może bez Ciebie żyć. Nieustannie rozmyśla, co zrobić, by zostać zauważonym i ponownie wkupić się w Twoje łaski.

Powiadomienia powiedzą Ci prawdę

Siedzisz sobie w sobotnie popołudnie i oglądasz ulubiony serial. W zasadzie nic więcej nie jest Ci obecnie potrzebne do szczęścia. Wtem otrzymujesz powiadomienie z Instagrama czy to z Facebooka, że ktoś polubił Twoje zdjęcie sprzed 52 tygodni.

Od niechcenia zerkasz kto to taki, a tam wyświetla się JEGO imię i nazwisko. Serce bije szybciej i zaczynasz się zastanawiać, dlaczego on siedzi na Twoim profilu i przegląda zdjęcia. Cóż to zupełnie normalne zachowanie, kiedy facet zaczyna tęsknić. Przegląda Twoje fotografie lub wspólne zdjęcia i dochodzi do niego, jak wspaniałą parę tworzyliście we dwójkę.

Przestań się już zastanawiać, co zrobić, żeby facet zatęsknił, bo to właśnie staje się faktem. Chciałby z Tobą porozmawiać, ale nie wie, jak to zrobić więc daje Ci subtelne znaki poprzez pozostawianie lajków pod Twoimi zdjęciami na portalach społecznościowych. Może także publikować treści, które w jakiś sposób mogą Cię zainteresować. Wszystko po to, byś w końcu się do niego odezwała!

Tęsknota wzrasta w miarę Twojego rozkwitu

Rozstanie jest bolesnym doświadczeniem, które każdy z nas musi przeżyć. Dokładnie przeanalizowanie dobrych i złych momentów w związku może okazać się bardzo cenne, szczególnie w kontekście nadchodzących relacji. Po tygodniach smutku i rozpaczy zaczynasz żyć na nowo.

Jesteś szczęśliwa i na nowo masz ochotę o siebie zadbać. Przypadkowo któregoś dnia spotykasz swojego eks na mieście. Musisz wiedzieć, że kiedy facet zaczyna tęsknić, to nie ma dla niego nic bardziej przytłaczającego niż to, że stajesz się piękniejsza bez niego. Od razu zauważysz, że jest o Ciebie zazdrosny i chciałby, abyś kwitła właśnie u jego boku.

Przy Tobie traci grunt pod nogami

Niezależnie od tego, czy spotkanie zostało zaplanowane lub wpadliście na siebie zupełnie przypadkiem, zaobserwujesz charakterystyczne znaki, które występują, jednoznacznie pokazują, kiedy facet zaczyna tęsknić za swoją dziewczyną. Będziesz czuła, że nieustannie świdruje Cię wzrokiem.

Oprócz tego będzie starał się cały czas patrzeć Ci w oczy i zalotnie się do Ciebie uśmiechać. Wasza rozmowa może łudząco przypominać początki znajomości, kiedy oboje chcieliście zrobić odpowiednie pierwsze wrażenie na drugiej osobie. Słuchaj również tego, co mówi. Najprawdopodobniej niejednokrotnie wspomni także o waszych wspólnych doświadczeniach czy przeżyciach, co jednoznacznie utwierdzi Cię w przekonaniu, że tęskni za Tobą.

Powrót do ex? Zastanów się dwa razy

Oboje przeżyliście rozstanie i widzicie, że wasza relacja może  na nowo się odbudować. Warto jednak podejść do całej sprawy na chłodno. Przeanalizujcie, co było dobre w waszym związku i dlaczego doszło do rozstania. Takie rozmyślenia dadzą Ci nowy pogląd na sprawę i może warto będzie zastanowić się jak odzyskać faceta i stworzyć lepszy związek.

Być może taki rachunek pozwoli Wam na nowo odzyskać dawne uczucie lub uchroni od błędnej decyzji ponownego wejścia w relacje bez przyszłości. Kiedy facet zaczyna tęsknić, może wywierać wpływ na swojej byłej dziewczynie. Warto odciąć się od manipulacji i zapytać samej siebie czy widzisz przyszłość dla związku ze swoim byłym.

4.9/5 - (40 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *