Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Poznajesz kogoś, kto doskonale trafia w twój gust, jest zabawny, przystojny i nie miałabyś żadnych oporów, aby pójść z nim na randkę. Jednak nie jesteś pewna, czy on odwzajemnia twoją sympatię?

Zrobienie pierwszego kroku, gdy nie jesteś pewna jego uczuć, nie jest proste, dlatego wiele kobiet zastanawia się, jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba. Po czym możesz to poznać? Jak facet okazuje, że mu się podobasz? Nie istnieje konkretny poradnik, który sprawdzi się w każdym przypadku i w kontekście każdej osoby. Ludzie bywają różni.

Część mężczyzn jest bardziej otwarta, natomiast inna część – mniej. Niektórzy od początku jawnie okazują swoje uczucia, inni wręcz doskonale je ukrywają i aby dowiedzieć się, czy mężczyzna jest tobą zainteresowany, musisz zwrócić uwagę na delikatne, prawie niezauważalne sygnały.

Co robi facet, gdy mu się podobasz? 5 rzeczy

Faceci wykazują się pewnymi zachowaniami, kiedy są zainteresowani daną kobietą. Nie są to reguły, które sprawdzą się zawsze w 100%, ale na pewno występują z pewną częstotliwością. Jeśli zastanawiasz się, co robi facet, gdy mu się podobasz, to poniższa lista powinna nieco przybliżyć Ci to zagadnienie.

1. Szuka kontaktu

Jeśli mu się podobasz, to z pewnością uważa cię nie tylko za atrakcyjną, ale również wartościową osobę, z którą lubi spędzać czas. Nawet jeśli wprost nie zaproponował ci randki ani żadnego spotkania, a dziwnym trafem często na siebie wpadacie, to możesz zacząć podejrzewać, że jest coś na rzeczy.

Jeśli razem pracujecie, to zwróć uwagę, czy spędza przerwy tam, gdzie ty, zagaduje cię lub spotykacie się wyjątkowo często przy ekspresie do kawy. Zakochana osoba szuka kontaktu z obiektem zainteresowania.

Jeśli jest nieśmiały, to może nie mieć odwagi zaproponować jeszcze randki, ponieważ sam ma obawy co do tego czy odwzajemniasz jego uczucia, ale szuka okazji, by się do ciebie zbliżyć i spędzić razem trochę czasu.

2. Proponuje wyjścia 

Z czasem kontakt w pracy lub na uczelni może nie wystarczać. Zauroczony facet szuka wtedy możliwości spędzenia razem więcej czasu. Może nie ośmielić się od razu zaproponować randki lub seks randki, lecz wspomnieć o wspólnym wyjściu ze znajomymi, zaproponować pomoc związaną z opieką nad zwierzęciem lub zaproponować podwózkę do domu po pracy. Kiedy podobasz się mężczyźnie, będzie on szukał coraz więcej okazji do spędzenia wspólnie czasu.

Polecamy również: Sposób na faceta, który olewa. 5 skutecznych metod

3. Wyświadcza ci przysługi

Co robi facet, gdy mu się podobasz? Stara się zyskać w twoich oczach. Zależy mu na twoim szczęściu i zadowoleniu, dlatego gdy tylko ma okazję, to stara się ci pomóc. Chce pełnić w twoim życiu istotną rolę. Z przyjemnością pomoże ci skręcić meble, a możliwe ze nawet sam to zaproponuje, jeśli tylko o tym wspomnisz. 

4. Zapamiętuje to co mówisz

Fascynuje go twoje życie, marzenia i charakter. Pragnie poznać cię jak najbliżej i najlepiej. Nie tylko zadaje pytania podczas rozmowy, ale również zapamiętuje odpowiedzi i szczegóły historii, które mu opowiadasz. Jak facet okazuje, że mu się podobasz?

Pragnie wszystko o tobie wiedzieć, jest zafascynowany tym, co mówisz i zwraca uwagę na małe szczegóły. Zapamięta, jaki jest twój ulubiony drink, film i dlaczego nie lubisz Kaśki z pracy. Zwraca uwagę na szczegóły i nie rozprasza się patrzeniem w telefon, podczas gdy coś mu opowiadasz.

5. Zależy mu na sympatii twoich znajomych

Większość mężczyzn zdaje sobie sprawę, jak istotna jest rola przyjaciół w życiu ich wybranki. Nie zignorują tak istotnej kwestii. To, co robi facet, gdy mu się podobasz to również pozytywne traktowanie twoich znajomych i staranie się o ich sympatię. Przecież nie chciałby, żeby doradzili ci odpuszczenie sobie waszej znajomości.

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Zauroczenie jest fizyczną reakcją organizmu na daną osobę. W jakiś sposób oddziaływają na nas emocje i wygląd innego człowieka. Zauroczenie nie jest jeszcze stanem zakochania się, a jedynie uczuciami związanymi, najczęściej z pociągiem fizycznym, do danej osoby.

Pierwsze tygodnie mijają na idealizowania osoby, w której się zauroczymy. Nie zauważamy jej wad, a drobne mankamenty, jeśli są widoczne – uważamy za urocze. Często trudno nam uwierzyć we własne szczęście. Spotkać na swojej drodze tak doskonałą osobę? Wydaje się aż niemożliwe. W brzuchu pojawiają się motyle, a nadmierna euforia uderza do głowy.

Zauroczenie jest stanem, który nie tylko my odczuwamy wewnętrznie, ale również można go u nas zauważyć. Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

1. Patrzy w oczy

Jednym z fizycznych objawów zauroczenia są rozszerzone źrenice. Zakochany mężczyzna nie tylko szuka kontaktu wzrokowego z obiektem jego westchnień, ale dodatkowo zdradza swoje uczucia, mimowolnie powiększając źrenice na widok wymarzonej kobiety. Kiedy podobasz się mężczyźnie, jego źrenice rozszerzają się na twój widok.

Wychodzi na to, że miłość rzeczywiście można wyczytać z oczu. Dlaczego źrenice rozszerzają się, gdy mężczyzna patrzy na kobietę, w której jest zauroczony? Ponieważ mózg stara się pobrać o niej jak najwięcej informacji. Jest to mimowolna reakcja autonomicznego układu nerwowego. 

2. Uśmiecha się

To wydaje się oczywistym punktem. Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba? Uśmiecha się na jej widok i w jej towarzystwie. Zapewne lubi spędzać z nią czas i dobrze się przy tym bawi.

Euforia odczuwana podczas przebywania w pobliżu obiektu naszych westchnień spowodowana jest wytwarzaniem się serotoniny. W przypadku, gdy kontaktu z ukochaną zaczyna brakować, poziom serotoniny w mózgu spada, a mężczyzna smutnieje. 

3. Przeczesuje dłonie ręką

Gdy rozmawiamy z osobą, która nam się podoba, to staramy się jak najlepiej wyglądać. Nerwowo poprawiamy ubranie i włosy. Zerkamy w mijane szyby, żeby upewnić się, że nie mamy nic na zębach. Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Zwraca uwagę na swój wygląd i gesty. Może nerwowo poprawić włosy ręką, wygładzić koszule lub aż nazbyt się prostować i prężyć klatkę piersiową. 

4. Przypadkiem dotyka

Szukanie kontaktu fizycznego z osobą, która się podoba, jest całkowicie naturalne dla obu płci. Pozornie przypadkowy dotyk dłoni, odgarnięcie Ci włosów z czoła lub muśnięcie kolana. Zakochany facet szuka sposobu, by być bliżej wybranki. To właśnie przykłady tego, jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba.

5. Jest rozkojarzony

Trudno się skupić w obecności osoby, która wzbudza w nas uczucie latających motylków w brzuchu. Już sama bliskość ukochanej jest stresująca. Noradrenalina jest hormonem, który działa pobudzająco i jest produkowany podczas stanów zauroczenia.

6. Komplementuje

Zauroczenie to stan, w którym nie zauważamy wad naszego obiektu westchnień. Odpowiedzialna jest za to dopamina, która uderza do głowy i wywołuje uczucie podobne do tego po narkotykach.

W oczach mężczyzny, który się tobą zauroczył, jesteś niezwykła, praktycznie idealna, przynajmniej przez pierwsze dni lub tygodnie. Nie każdy mężczyzna ośmieli się wyrazić swoje spostrzeżenia na głos, jednak może uda ci się zobaczyć zachwyt w jego oczach lub usłyszeć kilka miłych słów.

Co facet myśli o kobiecie, która mu się podoba?

Co facet myśli o kobiecie, która mu się podoba? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele dziewczyn niezależnie od wieku. Mężczyźni nie zawsze okazują swoje uczucia i niekiedy nie lubią o nich rozmawiać, a na pytanie „co o mnie myślisz?” Mogą odpowiadać nieco niechętnie.

Zapewne jego myśli zna tylko on sam, ale dzięki niektórym badaniom psychologicznym mamy pewne pojęcie o tym, co myśli zauroczona osoba. W pierwszych dniach i tygodniach zauroczenia idealizuje się obiekt westchnień. Zauroczony facet nie zauważa wad ani niedoskonałości kobiety. Za to zwraca uwagę na to, jaka jest piękna, zabawna i inteligentna.

Zachwycają go nawet najmniejsze szczegóły jej zachowania. Choć nie jest to jednoznaczna odpowiedź na pytanie „Co facet myśli o kobiecie, która mu się podoba?” To z pewnością myśli o niej dużo i to samych pozytywnych rzeczy.

Zauroczenie i zakochanie się to dwa odmienne stany. W przypadku tego pierwszego mamy do czynienia głównie z reakcją hormonalną jednej osoby na drugą. Nasz organizm szaleje, produkuje dopaminę, serotoninę, noradrenalinę i wiele innych hormonów. Kiedy podobasz się mężczyźnie, nie oznacza to jeszcze, że jest w tobie zakochany. Na początku są to głównie reakcje chemiczne, pragnienie bliskości i prób kontaktu.

Przebywając obok osoby, która nam się podoba, poznajemy ją lepiej i dzięki temu możemy się w niej zakochać. Zakochanie się jest już o wiele poważniejszym stanem niż zauroczenie. Nie opiera się jedynie na reakcjach fizycznych, ale również na przemyśleniach i podjętym logicznie wyborze.

Miłość jest decyzją, nie tylko „motylami w brzuchu”. Dlatego z pewnością to jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba, będzie zmieniało się z czasem rozwoju relacji. Nie zawsze będzie idealizował swoją partnerkę i po dłuższym okresie znajomości zauważy jej wady. To jak facet okazuje, że mu się podobasz, również będzie się zmieniało z czasem. Możliwe, że poczuje się przy tobie swobodniej i pewniej, przez co jego zachowanie również się zmieni

4.9/5 - (19 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *