Jak napisać do dziewczyny, by Cię nie olała? 4 sprawdzone porady

Nie zawsze mamy okazję zagadać do kogoś na żywo i zastanawiamy się jak napisać do dziewczyny. Czasem jest to niezwykle stresujące doświadczenie, na które nie jesteśmy gotowi. W innym przypadku może zabraknąć czasu lub sposobnej okazji. Mogliście też nigdy nie spotkać się na żywo, a jedynie pokazał ci ją któryś znajomy lub przypadkiem znalazłeś jej konto w mediach społecznościowych.

Powodów, przez które chcesz do niej napisać wiadomość, może być mnóstwo, nie są one jednak tak naprawdę istotne.

Już samo włączenie okienka z czatem do niej, wystukanie wiadomości i kliknięcie „wyślij” jest stresujące. Każdy z tych etapów może przyprawić się o mdłości. A jeśli wyświetli i nie odpisze? To brzmi jak prawdziwy koszmar. Nie tylko pomyślisz, że straciłeś u niej szansę, ponieważ błędnie dobrałeś tekst wiadomości, ale również ucierpi twoja duma i poczucie wartości.

Dlatego, przed wysłaniem wiadomości do dziewczyny, która ci się podoba, warto zastanowić się nad pewnymi kwestiami. Istnieje kilka elementów, o które możesz zadbać i zmniejszyć prawdopodobieństwo nieodpisania na twoją wiadomość. Oczywiście, sam fakt, że ona odpisze, nie oznacza już, że będziecie żyli długo i szczęśliwie razem, ale jest jakimś początkiem. Na pewno lepszym i dającym większą nadzieję na randkę, niż kompletny brak odzewu z jej strony.

Jak napisać do dziewczyny?

Pisząc do dziewczyny, która ci się podoba, możesz iść oczywiście na żywioł, ale możesz również pamiętać o kilku drobnych kwestiach. Nie zwiększą twoich szans o 100%, ale mogą nieco wpłynąć na to, czy ci odpisze. Jak napisać do dziewczyny, która Ci się podoba? Przedstawiam najważniejsze kwestie.

1. Zadbaj o odpowiednią porę dnia

Pisanie w środku nocy lub o nieprzyzwoicie wczesnej godzinie, jak np. 6 rano znacznie obniża szanse na uzyskanie odpowiedzi. Dziewczyna może jeszcze spać, a nawet jeśli przeczyta wiadomość od razu po obudzeniu się, to nim odpisze, zacznie robić inne rzeczy, np. pójdzie myć zęby i może o niej zapomnieć.

Dlatego warto wybrać odpowiedniejszą porę dnia. Pisząc do niej około 13, ryzykujesz tym, że jest w pracy, ale zdecydowanie jest to lepszy moment niż wczesny poranek. Najlepszą porą będą okolice 20, kiedy już skończyła pracę i prawdopodobnie spędza wieczór na przyjemniejszych rzeczach. Wtedy większość osób ma czas na zajęcie się swoimi prywatnymi sprawami, a w tym na rozmowę. 

Jakie masz realne szanse na odzyskanie dziewczyny?

ZRÓB TEST I SPRAWDŹ

2. Wypowiedź zakończ pytaniem

Szanse na uzyskanie odpowiedzi, gdy wypowiedź kończymy pytaniem, znacznie wzrastają. Dlatego na końcu pierwszej wiadomości postaraj się umieścić pytanie. Nie musi być to od razu zapytanie o randkę, jednak warto zadbać o jakąś inną kwestię.

Jeśli w pierwszej wiadomości wspominasz o jakiejś informacji lub wydarzeniu, to możesz spytać, co ona o tym sądzi. Będzie to naturalny początek rozmowy i dziewczyna będzie czuła się zachęcona do odpowiedzenia, Pisanie suchych wiadomości, niepozwalających na rozwinięcie tematu, znacznie utrudnia napisanie odpowiedzi. W niektórych przepadkach nawet jeśli dziewczyna chciałabym odpisać – to nie ma w jaki sposób. 

3. Napisz coś więcej niż „hej”

Trudno nawiązać rozmowę z kimś, kto jedynie się przywitał. Oczywiście „hej” to dobry początek wiadomości, jednak nie powinien być równocześnie jej końcem. Taka forma pierwszego kontaktu nie pozwala na za duże rozwinięcie rozmowy.

Jeśli nigdy się nie poznaliście na żywo i twoim pierwszym kontaktem z nią będzie ta wiadomość to samo przywitanie się może nie zachęcić jej do odpowiedzi. To samo tyczy się wytartej frazy „co słychać?”. Dlaczego miałaby odpisać obcej osobie, co u niej słychać? Pierwsza wiadomość powinna być znacznie bardziej kreatywna.

4. Nawiąż do czegoś, co was łączy

Jeśli mieliście okazję poznać się na żywo, to w pierwszej wiadomości możesz o tym wspomnieć. Nawiązać do tego wydarzenia np. „widziałem cię ostatnio na koncercie, jak się bawiłaś?” To luźny początek rozmowy, jednocześnie zapewniający temat rozmów.

Jeśli jednak nigdy nie mieliście okazji się spotkać, a ty pierwszy raz trafiłeś na jej profil, to sprawdź, co udostępnia i spróbuj odnieść się do tego. Odnajdź punkt zaczepienia, sprawdź co was łączy i zacznij od tego.

Polecamy również: Jak wrócić do byłej żony? 5 metod na odzyskanie jej

Jak nie pisać do dziewczyny?

Oprócz wiedzy, jak napisać do dziewczyny na fb, warto również wiedzieć, czego unikać w kontaktach internetowych. Niektóre zachowania uznawane są za nieco odpychające. Oczywiście, nie każda kobieta tak uważa i nie jest powiedziane, że dziewczyna, do której planujesz napisać, również tak myśli. Jednak po co ryzykować, skoro można tego uniknąć?

1. Nie wysyłaj tony znaków zapytania

Choć brak odpowiedzi może być frustrujący (szczególnie, jeśli pojawia się informacja, że wyświetliła wiadomość) to wysyłanie znaków zapytania i fraz „czemu nie odpisujesz”; „odpisz” jest o wiele bardziej irytujące i nie zwiększa twoich szans. Raczej je obniża i to do zera.

Powodów, przez które dziewczyna ci nie odpisuje, może być mnóstwo. Mogła być zajęta, zagadać się lub nawet tak zestresować twoją wiadomością, że chciała na spokojnie przemyśleć odpowiedź. Poganianie jej i przypominanie, że czekasz na jej odpowiedź, nie zachęci jej do bliższego kontaktu z tobą. Wykaż się cierpliwością i poczekaj. Bycie nachalnym w niewielu przypadkach jest dobrą strategią.

2. Unikaj oklepanych fraz

Pisanie w pierwszej wiadomości oklepanych, podrywowych fraz „od chwili, gdy cię ujrzałem, wiedziałem, że muszę napisać”, „czy spadałaś nieba?” wygląda zazwyczaj słabo. W najlepszym wyjściu dziewczyna uzna cię za kogoś, kto średnio radzi sobie z flirtowaniem, w najgorszym – za tandetnego podrywacza, który naprawdę uważa, że takie teksty działają.

Niewiele kobiet docenia tego typu podrywy. Najlepiej nie sprawdzać, czy twoja wybranka do nich należy. Spróbuj flirtować podczas rozmowy, nie na samym początku lub przynajmniej w innej formie. 

Polecamy również: Jak odzyskać dziewczynę? 5 wymaganych kroków

3. Nie przesadzaj z ilością emotikonów

Aktualnie komunikatory oferują całą masę kolorowych emotek. Większość z nich jest urocza i może idealnie pasować do tematu rozmowy, jednak nie oznacza to, że trzeba wklejać je po każdym słowie.

Czytanie tekstu, który zawiera przesadnie dużą ilość kolorowych obrazków, jest nieprzyjemne i utrudnia zrozumienie treści. Dodatkowo rozmówca, który nadużywa emoji, nie wydaje się zbyt poważny i cała wiadomość traci nieco sens.

4/5 - (2 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *