Jak odzyskać dziewczynę? 5 wymaganych kroków

Rozstałeś się niedawno ze swoją ukochaną i szukasz odpowiedzi na pytanie jak odzyskać dziewczynę? W tym artykule przedstawię Ci metodę 5 kroków oraz dam jasne wskazówki, które pomogą Ci w tym.

Najprawdopodobniej znajdujesz się obecnie w bardzo trudnym dla Ciebie okresie życia, ponieważ właśnie rozstałeś się ze swoją dziewczyną i nie wiesz, co masz ze sobą zrobić, jak do niej wrócić i co tak naprawdę dalej robić?

Jak odzyskać byłą dziewczynę? Skuteczne porady

Z pewnością nie masz ochoty na kolejny związek, skoro czytasz ten artykuł. Myślę, że chciałbyś po prostu odzyskać swoją dziewczynę. Sprawić, by wszystko wróciło do normy i byś znów mógł się do niej przytulić i po prostu z nią być.

Szczerze mówiąc, gdy ja odzyskiwałem swoją dziewczynę, to myślałem, że nie mam żadnych szans. Wydawało mi się, że nasz związek jest przekreślony już na dobre i jedyne, co mi zostało to wypłakiwać łzy w poduszkę.

Tymczasem okazało się, że istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by móc ponownie zbliżyć się do ukochanej, oraz finalnie odzyskać byłą kobietę. Dziś podzielę się z Tobą zarówno swoją wiedzą teoretyczną, jak i metodami sprawdzonymi poprzez własne doświadczenia.

A jeśli nie chcesz działać na własną rękę i potrzebujesz pomocy w odzyskaniu partnerki, to napisz do mnie na maila: kontakt@meskiezasady.pl lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy.

Zachęcam Cię do uważnego przeczytanie tego artykułu, a nawet wydrukowania go czy też robienia notatek. Dokładne zastosowanie poniższych rad jest bardzo istotne, ponieważ tylko ich współoddziaływanie może zapewnić Ci powrót Twojej ex.

Zanim jednak przejdziesz do podejmowania kolejnych kroków i odpowiadania sobie na pytanie, jak odzyskać Twoją byłą dziewczynę lub żonę, koniecznie spróbuj uporać się z własnymi emocjami. Robienie czegokolwiek z żalu, litości, złości, poczucia winy nie jest dobrym pomysłem.

Z uczuciami trzeba sobie najpierw dobrze poradzić, ponieważ one z czasem miną, a podejmowane pod ich wpływem decyzje mogą oddziaływać nadal. Postaraj się zatem o to, by zadbać także o siebie. Nawet jeśli to Ty skopałeś sprawę, nie czuj się winny temu, że próbujesz poczuć się lepiej. Bez tego nie dasz przecież rady wziąć się porządnie w garść.

Jesteś gotowy? W takim razie zaczynajmy!

jak odzyskać dziewczynę

Jak odzyskać dziewczynę? Metoda 5 kroków

Jak już pisałem, również doświadczyłem tego poczucia beznadziejności, w którym wydawało mi się, że absolutnie nic nie da się już zrobić, a mój związek z ukochaną kobietą całkowicie legł w gruzach, na zawsze.

Nic bardziej mylnego, wziąłem się w garść i uświadomiłem sobie, że ona jest dla mnie naprawdę ważna, po czym po prostu zacząłem działać, zamiast zastanawiać się w nieskończoność, jaki ruch podjąć. Dziś jesteśmy w 5-letnim, szczęśliwym związku i szczerze mówiąc – nie pamiętam kiedy ostatni raz się kłóciliśmy.

Jeśli znowu chcesz się do niej przytulić, to koniecznie zapoznaj się z moją metodą 5 kroków. To bardzo ważne, ponieważ pominięcie choć jednej czynności może zaprzepaścić szanse na ponowne przytulenie jej.

Oczywiście – wszystko tak naprawdę zależy od tego, dlaczego tak naprawdę się rozstaliście. Jaki był główny powód odejścia i jak bardzo poważny on jest. Wiadomo, że każde odejście może nastąpić z zupełnie różnych przyczyn, na przykład:

 • Kłótnia w której poróżniliście się z partnerką i w nerwach zerwałeś z nią, lub ona z Tobą,
 • Zdradziła Cię z innym facetem i zerwałeś z nią,
 • Zdradziłeś ją, ona się dowiedziała i rzuciła Cię,
 • Ona powiedziała Ci, że to nie ma sensu i zaproponowała rozstanie,
 • Nie poświęcałeś jej wystarczająco czasu i znalazła innego partnera, po czym z Tobą zerwała,
 • Wasz związek nie przetrwał dzielących was kilometrów,
 • W waszą relację wkradła się rutyna i rozstaliście się,

Oczywiście powodów mogło być znacznie więcej, lecz każdy sprowadza się do tego samego, czyli uniwersalnej metody 5 kroków, którą przedstawię poniżej.

Krok 1. Analiza zerwania i brak kontaktu.

Pierwszym bardzo ważnym krokiem, by wrócić do ex będzie całkowite zerwanie kontaktu na czas analizy całego odejścia i wprowadzania zmian w życie. Dlatego przez kilka najbliższych dni nie powinieneś kontaktować się z ex.

Pisząc „kontaktować się” mam na myśli każdą drogę komunikacji – wysyłanie jej zatem wiadomości na Messengerze pod byle pretekstem również nie wchodzi w grę.

Zastanów się, dlaczego tak naprawdę doszło do rozstania z Twoją dziewczyną. To tak naprawdę absolutna podstawa do tego, by móc odpowiedzieć sobie na pytanie jak odzyskać kobietę i czy w ogóle jest szansa na powrót po rozstaniu. Musisz uświadomić sobie, co było bezpośrednią przyczyną odejścia i przeanalizować błędy, które popełniłeś. A przede wszystkim, nie popełniać tych samych błędów

Dlatego w pierwszym kroku musisz dopuścić do siebie myśl, że Ty również mogłeś zrobić coś złego, nawet jeśli winą za rozłąke obarczałeś dotychczas głównie ją.

Tak jak już pisałem wyżej: powodów naprawdę może być dużo i jestem przekonany, że wiesz, dlaczego wasz związek się zakończył, nawet jeśli w pierwszej chwili nic nie przychodzi Ci do głowy. Zastanów się dłuższą chwilę, a jeśli powodów jest kilka, to rozpisz je na kartce.

Analiza zerwania jest ważna przede wszystkim dlatego, że chcąc odzyskać kobietę, musisz naprawić swoje błędy. Wiem, że często może nam się wydawać, że jesteśmy bez winy, ale tak samo często bardzo się mylimy.

Nawet jeśli ona Cię zdradziła, lub zerwała bez powodu – tutaj również jesteś współwinny. Być może poświęcałeś jej zbyt mało czasu lub często wyjeżdżałeś służbowo – takie aspekty również sobie wypisz.

Poświęć na tę analizę odpowiednio dużo czasu. Im więcej własnych błędów uda Ci się wychwycić, tym lepiej będziesz w stanie poradzić sobie ze wszystkimi kolejnymi krokami i odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie, czyli jak odzyskać dziewczynę Twojego życia.

Krok 2. Wyciągnięcie wniosków.

Gdy już znasz konkretne powody waszego rozstania to pora na wyciągnięcie wniosków i znaleźć odpowiedź na pytanie jak walczyć o związek. Czyli musisz zrozumieć to, gdzie leżał błąd i zastanowić się nad jego rozwiązaniem.

Na przykład – jeśli zbyt dużo pracowałeś to definitywnie powinieneś ograniczyć ilość godzin w pracy, lub ją zmienić. Jeśli prowadzisz własną firmę, to zatrudnić dodatkowego pracownika.

Bardzo ważne jest to, byś naprawdę zrozumiał swoje błędy. Nie chodzi tutaj tylko o samą analizę, tylko o zrozumienie swojej winy, z powodu której dziewczyna Cię zostawiła, lub było blisko, aby tak się stało.

Dobrym sposobem na przejście od drugiego do trzeciego kroku jest dodanie własnych interpretacji każdego z błędów i proponowanych rozwiązań. Jeśli zastosowałeś się do porady z kroku pierwszego (a mam nadzieję, że tak było), to zrobiłeś listę błędów.

Teraz możesz obok każdego z nich wpisać jedną czy dwie propozycje (lub więcej!) naprawienia go. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zdecydować, jakie zmiany będziesz musiał wprowadzić.

Krok 3. Wprowadzenie zmian.

Ten krok uważam za najtrudniejszy. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie błędy popełniłeś i od Twojego samozaparcia. Ale bardzo ważne jest, byś stał się dla miłości swojego życia nowym wyzwaniem.

Mam na myśli to, że musisz stać się lepszym kandydatem na faceta, niż byłeś wcześniej. Musisz stać się dla niej bardziej atrakcyjny w kontekście ogólnie Twojej osoby. Niekoniecznie musi to być wygląd fizyczny, ale ogólne aspekty męskości, czy ogólnego zachowania.

Oczywiście kluczowe jest, aby dokonane zmiany były realnie wprowadzone. Nie możesz udawać, że się zmieniłeś, a po tygodniu od powrotu do byłej znowu zachowywać się jak przed odejściem. Na krótką metę zapewni Ci to jej powrót, ale prędzej czy później znowu się rozejdziecie.

Dlatego, zanim zaczniesz się zastanawiać, jak odzyskać kobietę i zanim przejdziesz do odzyskiwania jej, upewnij się, że teraz będziesz dla niej znacznie bardziej atrakcyjny i będzie to trwała zmiana.

Jak to zrobić? Po pierwsze – skorzystaj z notatek, które już masz i zaplanuj pod nie konkretne działania. Powoli, krok po kroku, naprawiaj każdy z błędów. Zredukuj godziny pracy lub spraw, by Twój grafik był bardziej elastyczny (na przykład – połowa godzin na home office), zadbaj o swoje pasje, jeśli chcesz – także wygląd, popraw własne zachowania etc.

To wszystko, co możesz osiągnąć samodzielnie, będzie odgrywało w tym momencie kluczową rolę. Skorzystaj ze wszystkich możliwości – w Internecie są na przykład dostępne szkolenia rozwojowe, ale również kursy wszelkiego rodzaju, artykuły, książki czy nawet treningi personalne.

Krok 4. Nowy Ty i odnowienie kontaktu.

Jako odmieniona w pewnym sensie osoba, czyli zupełnie nowa wersja Ciebie, możesz wreszcie przystąpić do odnowienia kontaktu. Uważaj, ponieważ będzie to sprawdzian wszystkich dokonanych przez Ciebie zmian!

Pamiętaj, że odnowienie kontaktu także powinno odbywać się etapami. Nie możesz po prostu wpaść do ex i oznajmić jej, że chcesz ją odzyskać. Jeszcze bardziej nie na miejscu jest zachowywanie się, jakby to było oczywiste i uznanie, że skoro już się zmieniłeś, to przecież wszystko jest w porządku.

Zastanów się, jak do niej wrócić w taki sposób, by nie było to dla niej oczywiste? Pierwszy kontakt powinieneś nawiązać w sposób delikatny. Dobrze byłoby, gdyby istniały miejsca, w których możecie na siebie przypadkiem wpaść. Być może spotkasz ją u wspólnych znajomych lub w waszej ulubionej księgarni?

Możesz również wypróbować drobniejsze kroczki, na przykład lajkowanie jej zdjęć na Facebooku czy Instagramie. Świetnym sposobem jest zareagowanie na jej relację, ponieważ w tej formie dostaje ona od razu wiadomość (DM), na którą może odpowiedzieć.

Warto także wypróbować zwykłą wiadomość na Messengerze. Co można napisać do swojej byłej dziewczyny? Cóż, opcji jest wiele, a Ty znasz ją najlepiej. Dlatego dobierz treść owej wiadomości do jej charakteru.

Możesz na przykład zagadać o nowej książce waszego ulubionego pisarza, świeżym sezonie serialu, który oglądaliście wspólnie na Netflix etc. Być może zostawiliście za sobą jakieś niezałatwione sprawy – one także mogą być dobrym powodem do ponownego kontaktu.

Krok 5. Jak odzyskać kobietę?

Ostatni krok to oczywiście powrót do dziewczyny. Wszystkie zamieszczone tutaj porady stosuj ostrożnie, z wyczuciem oraz w sposób adekwatny do cech osobowości Twojej ukochanej.

Każda kobieta jest inna – to oczywiste. Istnieje jednak kilka stałych elementów, które należy stosować w sposób uniwersalny. Rzecz jasna w tym miejscu zakładam, że już odnosiłeś kontakt z ex i dokonałeś wszystkich koniecznych zmian. Możemy zatem przejść do akcji.

JProces ten jest bezpośrednio związany z odbudowaniem tego, co wcześniej uległo zniszczeniu. Jeżeli zawiodło między wami zaufanie – tym powinieneś się głównie zająć. Być może chodziło o brak uwagi lub zbyt mało wspólnego czasu, wówczas właśnie na tym się pochylasz. A może po prostu nie czuła się doceniana?

Niezależnie od tego, co jest do naprawy, musisz dać jej do zrozumienia, że właśnie nad tym pracujesz. Następnie powinieneś przejść do wspólnych randek. To bardzo ważne, aby Twoja była wiedziała, że są to randki i dążysz do jej odzyskania. W przeciwnym razie możesz popaść w niezłe tarapaty, trafiając do friendzonu. Tego chyba nie chcesz, prawda?

Pokaż jej nową odsłonę siebie – stań się dla niej na tyle atrakcyjny, by chciała z Tobą randkować i ponownie wejść w intymną relację.

Co istotne, dostosuj się do jej pragnień. Jeśli ona lubi być zdobywana, to zabiegaj o nią i staraj się, by czuła się w centrum uwagi. Jeżeli natomiast to ten typ kobiety, który kocha zdobywać, to Ty stań się nieco bardziej niedostępny i daj się ponownie uwodzić.

Podsumowanie

Reasumując, od powrotu do ex dzieli cię tylko (i aż!) pięć kroków. Na każdym z tych etapów napotkasz na pewne trudności. Najważniejsze jest jednak to, by się NIE PODDAWAĆ! Tylko wytrwałość i upór pomogą Ci przebrnąć przez ten trudny proces i odzyskać prawdziwą miłość Twojego życia.

Zatem, bierz się do działania. Chwyć za kartkę i długopis lub rób notatki na smartfonie – wszystko jedno. Najważniejsze byś potraktował to zadanie zupełnie serio. Dobrze się przygotuj i nie wstydzić się, że będziesz robił analizę na papierze czy podejmował się ćwiczeń samorozwojowych, aby polepszyć swoją sytuację.

Na pewno w międzyczasie pojawią się w Twojej głowie także liczne wątpliwości. Być może będziesz zastanawiał się, czy warto w ogóle podejmować taki wysiłek lub, czy ona w ogóle jest jeszcze zainteresowana? Może nawet przyjdzie Ci do głowy, że już ktoś się koło niej kręci. Cóż, pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie. Żadna sprawa nie jest stracona, dopóki to Ty nie spiszesz jej na straty.

Osobiście radzę Ci nie zastanawiać się co chwilę nad tym samym, czyli jak wrócić do swojej ex. Jeśli zdecydowałeś, że chcesz do niej wrócić z powodzeniem, to podejmij wyzwanie i nie patrz wstecz. Stosując się do pięciu przedstawionych tutaj kroków, będziesz mieć pewność,  że zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby ratować małżeństwo lub związek.

Zupełnie nie ma sensu także z góry zakładać porażki. Machnięcie ręką na własne emocje tylko dlatego,  że boisz się przegrać, to coś, czego będziesz potem żałować do końca życia. Nie warto więc odpuszczać – zobaczysz, że po przejściu tej wyboistej drogi będziesz z siebie naprawdę dumny. Odbudowany związek, jeśli zabrałeś się do tego właściwie, może być nawet trwalszy i silniejszy niż ten pierwszy.

4.9/5 - (173 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

7 komentarzy

 1. Cześć.
  Sparzyłem się już na jednym specu od odzyskiwania byłych i jestem po 6 miesiącach nieudanego odzyskiwania.
  Nie chcę robić więcej błędów.
  Czy jesteś w stanie pomóc odzyskać swoją ex, która kiedyś mnie kochała?
  Proszę o numer telefonu.
  Dzięki.

 2. A co jeśli moja kobieta w prost powiedziała że chce tylko przyjaźni? Czy jest jeszcze nadzieja na odzyskanie jej ?

  • Oczywiście, że tak! Dlaczego? Ponieważ to, że oferuje przyjaźń oznacza, że nadal jej na Tobie zależy. Odzyskanie jest możliwe. Skontaktuj się z nami mailowo.

 3. Witam potrzebuję pomocy byłam 7 miesięcy w związku dziewczyna mnie zostawiła dla innej ja ją kocham do szaleństwa nie potrafię żyć bez nien minęło 3 miesięcy a ja nadal nie mogę znaleźć se miesca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *