Jak odzyskać byłego chłopaka? Poznaj 4 metody

Rozstania są rzeczą zupełnie naturalną. Jednak nie zawsze obie strony są z tego faktu zadowolone. Czasem uważamy, że wszystko mogło potoczyć się inaczej, rozstanie nadeszło zbyt szybko i nie umiemy się z nim pogodzić.

Możliwe, że stało się tak z twojej winy. Jeden, lekkomyślny błąd doprowadził do zakończenia relacji, która miała trwać. Uczucia i tęsknota są zbyt silne. Zrozumiałaś swoje błędy, spojrzałaś na waszą sytuację z innej perspektywy. Jesteś pewna, że teraz wam się uda, stworzyć długą i szczęśliwą relację.

Jak odzyskać byłego chłopaka? 4 skuteczne metody

Nie jest to łatwe zadanie, ale nie jest też niemożliwe. Uczucia nie znikają z dnia na dzień. Warto im czasem trochę pomóc. Jeśli jesteś przekonana, że relacja ma szansę na szczęśliwe zakończenie, to warto zaryzykować i zawalczyć o miłość.

Wyjaśnij niewyjaśnione kwestie

Jeśli wasze rozstanie było burzliwe, padły mocne słowa i nie pożegnaliście się ze spokojem, to po pewnym czasie możesz odezwać się do byłego, w celu załagodzenia sytuacji i pożegnania się.

Powody rozstania mogły być różne, odejście od siebie w wyniku kłótni, pozostawia uczucie żalu i niewyjaśnionych spraw u obojga partnerów. Zaproponuj spotkanie w celu wyjaśnienia sobie spornych kwestii i omówienia decyzji dotyczącej rozstania.

Wspólnie może dojdziecie do wniosku, że decyzja podjęta była pod wpływem chwili. Wyjaśnienie spornych kwestii i powodów rozstania może stanowić pierwszy krok do naprawienia waszej relacji.

Będzie to zapewne emocjonująca rozmowa, jeśli uczucia między wami wciąż się nie wypaliły. Postaraj się jednak nie dać się ponieść emocjom. Kolejna kłótnia nie przybliży was do siebie, a prędzej oddali.

Spokojna rozmowa, dzięki której oboje będziecie mieli szansę wyjaśnić swoje uczucia, może uświadomić wam, że powody rozstania były błahe i warto dać sobie szansę jeszcze raz. Możliwe, że po rozmowie z nim, nie będziesz musiała zadręczać się pytaniem „jak odzyskać byłego chłopaka?”, ponieważ sam powie Ci, czego oczekuje od waszej relacji w przyszłości.

Daj mu czas na tęsknotę

Jeśli od rozstania nie minęło jeszcze nawet kilka dni, to nie oczekuj, że będzie on zalewał Cię wiadomościami i umierał z tęsknoty. Czasem, aby zauważyć brak drugiej osoby i poczuć w związku z nim tęsknotę, musi minąć trochę czasu. Jak odzyskać byłego partnera, który nie tęskni? Zastanów się najpierw, czy minął odpowiednio długi czas, każda osoba po zakończeniu ważnej relacji, prędzej, czy później zderzy się z tęsknotą.

Nie bombarduj go wiadomościami, telefonami, nie jedź do niego do domu. Odczekaj dwa, trzy tygodnie. Nawet miesiąc. Jest szansa, że jeśli on również żałuje tego rozstania, to odezwie się przez ten czas do Ciebie.

Jak odzyskać byłego chłopaka? Daj mu szansę, aby sam do Ciebie wrócił. Poczekaj spokojnie kilka tygodni, przez ten czas skup się na sobie i swoim samopoczuciu.

Pozwól mu poczuć wasze rozstanie, niech uświadomi sobie w namacalny sposób twój brak. Po pewnym czasie zacznie tęsknić za małymi rzeczami, które robiliście wspólnie. Po kilku tygodniach nawet jeśli on sam się nie odezwie, to prawdopodobnie przychylniej zareaguje na próbę kontaktu z twojej strony.

Skorzystaj z pomocy mediów społecznościowych

Jak odzyskać byłego chłopaka ciszą? Przez czas, gdy się nie odzywasz, publikuj zdjęcia i relacje na social media. Nie przesadzaj z ilością, jeśli do tej pory robiłaś to rzadko. Jedno zdjęcie, relacja na kilka dni wystarczy. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla każdego, kto zastanawia się jak odzyskać faceta.

Wybieraj takie relacje, które pokazują twoje szczęście. Unikaj zdjęć, których celem byłoby wzbudzenie w nim zazdrości, lub sprawienia mu przykrości. Nie publikuj też smutnych, ckliwych piosenek ani cytatów.

Niech to będą lekkie, swobodne zdjęcia, na których jesteś szczęśliwa i dzięki którym on będzie miał szansę przypomnieć sobie, dlaczego się w tobie zakochał.

Pielęgnuj przyjacielskie kontakty

Jeśli rozstaliście się w zgodzie, wciąż macie ze sobą dobry kontakt i wymieniacie czasami wiadomości, to nie ma powodu tego zrywać i odcinać się. Przyjaźń, nie raz przeradza się w miłość. Utrzymywanie koleżeńskich relacji może okazać się bardzo pomocne podczas odbudowy dawnej relacji.

Przez pewien okres po rozstaniu, lepiej się nie spotykać, aby obie strony miały szansę ochłonąć i przemyśleć kwestie związane ze związkiem. Później, możesz spróbować nawiązać kontakt, oparty o przyjaźń. Swobodne, niezobowiązujące rozmowy i spotkania dadzą wam szansę na zbudowanie relacji od nowa.

Dzięki temu nie znikniesz z jego życia zupełnie. Oboje będziecie się rozwijać, poznawać siebie od innej strony. Z czasem uczucia mogą wrócić.

Nie oczekuj przyjaźni od razu po rozstaniu, nie zastanawiaj się od razu jak odzyskać faceta. Jeśli twój były chłopak nie jest chętny do utrzymywania kontaktów, to daj mu trochę czasu. Niesamowicie trudno jest wyrzucić całkowicie z życia osobę, którą się kochało. Możliwe, że nie jest w stanie przejść do przyjaźni od razu po rozstaniu i potrzebuje więcej czasu.

Pielęgnuj znajomość, przypominaj o sobie co jakiś czas. Nie naciskaj na niego i oczekuj między próbami kontaktu jakiś czas, tak aby dać mu pole do manewru i odezwania się pierwszemu. Jest to najklasyczniejszy sposób na to, jak odzyskać byłego chłopaka.

Każdy związek jest inny, łączy dwoje różnych ludzi. W przypadku rozstań i powrotów też nie ma utartych schematów. Szansa na nowy, wspólny początek zależy od waszych osobowości, powodów rozstania i podjętych później decyzji.

Nie ma jednej odpowiedzi, na pytanie „jak odzyskać byłego partnera?”. Do każdego związku i człowieka trzeba podejść indywidualnie. Powyższe punkty mogą pomóc w naprawie waszej relacji, ale nie ma nigdy gwarancji, że to się uda.

4.9/5 - (76 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *