Po czym poznać, że facetowi zależy na znajomości? 6 oznak

Każda relacja rozwija się we własnym tempie. Niektóre osoby są bardziej wylewne w słowach i gestach, inne mniej. Wiele osób chciałoby jednak wiedzieć, czy warto inwestować czas i energię w daną relację. Po czym poznać, że facetowi zależy na znajomości?

Najłatwiej jest oczywiście spytać wprost, czy dana osoba jest zainteresowana rozwijaniem znajomości i jaki ma do niej stosunek. Jednak nie każdy lub takie rozmowy i dobrze się w nich czuje. Przy pomocy tych rad, łatwiej będzie ocenić zaangażowanie mężczyzny w waszą relację.

Zawsze znajdzie dla Ciebie czas

Oczywiście, każdy pracuje, ma swoje plany i zobowiązania. Nawet zakochana osoba nie powinna rzucać wszystkiego i rezygnować z własnym planów, tylko po to, aby spotkać się ukochaną.

Jednak odpisanie na wiadomość, oddzwonienie, spotkanie się raz na kilka dni, nie powinno być dla nikogo problematyczne. Odpisanie na wiadomość zajmuję około 10 sekund. Nie musi robić tego od razu, niekoniecznie zauważy wiadomość w chwili jej dostarczenia.

Jednak brak odpowiedzi, dłuższy niż 24 godziny, bez dobrego usprawiedliwienia, nie świadczy dobrze o zaangażowaniu mężczyzny. Zakochany facet wygospodaruje w ciągu dnia kilka chwil na odpowiedź do Ciebie.

Uważnie słucha i zapamiętuje, co mówisz

Z pewnością podczas rozmów opowiadasz mu o sobie, swoich znajomych, pracy, pasjach. Osoba, której zależy na znajomości, będzie uważnie Cię słuchała, nie siedziałam nosem w telefonie ani nie czekała ze zniecierpliwieniem, aż skończysz.

Po czym poznać, że facetowi zależy na znajomości z tobą? Czujesz się przy nim swobodnie, opowiadając o swoich problemach i życiu, ponieważ wiesz, że Cię wysłucha, nie będzie Ci przerywał i spokojnie możesz mu się wygadać.

Facet, któremu zależy na znajomości z tobą, będzie zadawał pytania, interesował się tym, co mówisz i słuchał Cię w skupieniu. Jeśli już kolejny raz wspominasz o danej osobie, to prawdopodobnie zapamięta na jej temat jakieś informacje, skojarzy fakty z poprzednich historii.

Szuka kontaktu

Nie tylko wspólnie spędzony czas jest wyznacznikiem rozwoju relacji. Będąc zapracowanym, może nie być łatwo wygospodarować sobie wolne wieczory na randki. Jeśli trafiłaś na zapracowanego mężczyznę lub sama nie masz dużo wolnego czasu, to rozwój relacji może być nieco utrudniony.

Po czym poznać, że facetowi zależy na znajomości, jeśli nie macie możliwości częstych spotkań? Będzie próbował utrzymywać z tobą regularny kontakt, niekoniecznie oparty na spotkaniach.

Dobrym wyznacznikiem jest zaangażowania są też codzienne smsy, rozmowy telefoniczne, czy też reakcje online na mediach społecznościowych. Mężczyzna, który dba o relację, z pewnością znajdzie w ciągu dnia kilka chwil, żeby o sobie przypomnieć. 

Jeśli tak nie jest, to powinnaś się zastanowić, czy warto napisać do faceta, który przestał się odzywać. Jest to indywidualna kwestia, lecz w większości przypadków – warto.

Inicjuje spotkania

Zakochany mężczyzna nie tylko chętnie zgadza się na spotkania ze swoją wybranką, ale również sam szuka możliwości, zorganizowania wspólnie spędzonego czasu. Nie zawsze muszą być to poważne, zaplanowane randki.

Może zaproponować wspólne wyjście na zakupy, szybką kawę w ciągu dnia, podwiezienie Cię itp. Możliwości jest wiele. Mężczyzna, któremu zależy na relacji, będzie szukał pretekstów, dzięki którym spędzicie więcej czasu razem. Takie zachowanie jest normalne, w szczególności, kiedy facet zaczyna tęsknić i pragnie Cię zobaczyć.

Opowiada Ci o swoim życiu

Dzieli się z tobą historiami z pracy, opowiada o znajomych, swojej pasji? Otwiera się przy tobie i chce, abyś była częścią jego życia. Facet, któremu zależy na rozwijaniu relacji z tobą, będzie dzielił się równymi szczegółami i historiami.

Po czym poznać, że facetowi zależy na znajomości z tobą? Słuchaj go uważnie i zwracaj uwagę na to, jakie historie Ci opowiada. Jeśli dzieli się z tobą prywatnymi sprawami, to z pewnością traktuje Cię poważniej niż krótką znajomość, bez większego znaczenia. 

Zapoznaje Cię ze swoimi znajomymi i rodziną

Facet, który myśli na poważnie o danej osobie, chciałby, aby była ona częścią jego życia. Spotkanie z rodziną na pierwszej randce może nie jest najlepszym pomysłem, ale wyjście z jego znajomymi po jakimś czasie już jak najbardziej tak.

Jeśli twój wybranek zapoznaje Cię ze swoimi przyjaciółmi, to prawdopodobnie zamierza rozwijać waszą znajomość i uważa, że zostaniesz w jego życiu na dłużej. Nie wprowadzałby Cię do życia swoich bliskich, gdyby uważał, że zaraz wasza znajomość się skończy.

Planuje z tobą przyszłość

Nie muszą być to odległe plany, sięgające kilku lat w przód. W zupełności wystarczą wspólne plany na weekend. Osoba, która planuje rozwijać znajomość i o nią dbać, planuje przyszłość relacji. Nie zakłada, że znajomość zaraz się skończy. Nie boi się wspólnych planów.

Propozycja spędzenia wspólnie dnia w przyszłym tygodniu, zaproszenie na urodziny, które odbywają się za miesiąc, umawianie się do kina na film, który swoją premierę ma dopiero w przyszłym miesiącu – to wszystko są znaki, które wskazują na chęć rozwinięcia relacji z tobą.

4.8/5 - (41 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *