Kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu?

Ludzie rozstają się z wielu, różnych powodów. Czasem jest to decyzja podjęta pod wpływem chwili, której później żałujemy i pojawia się pytanie: kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu? Niezależnie, która strona zadecydowała o zakończeniu romantycznej relacji, to po czasie może dojść do wniosku, że nie był to właściwy wybór.

Tęsknota za byłym partnerem jest rzeczą w pełni naturalną. Ktoś, kto był bliski naszemu sercu, z kim łączyły nas plany i marzenia o wspólnej przyszłości, nie zniknie z naszej głowy ot tak, jednego dnia. Często pogodzenie się z rozstaniem jest długotrwałym, żmudnym procesem, który łamie nam nie raz serce.

Nawet w przypadku, gdy rozstanie nie przebiegło w przyjemnej atmosferze, a stosunki między byłymi partnerami należą raczej do chłodnych, może pojawić się po czasie tęsknota i chęć ratowania sytuacji. Każdy związek ma swoje gorsze i lepsze chwile. Tęsknimy za daną osobą, ponieważ jednak ma ona w sobie jakieś cechy, za które ją pokochaliśmy.

Powrót do ex – kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu?

Nie jest powiedziane, że powroty zawsze są stratą czasu. Część osób uważa, że jeśli ludzie się rozstali, to mieli swoje powody i nie warto tego rozgrzebywać. Nie jest to jednak regułą. Ludzie dorastają, zmieniają się, uczą na błędach.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Rozstania nie zawsze są przemyślane, czasem zbyt dużo powiemy podczas kłótni, padną niepotrzebne słowa i obie strony nie są zadowolone z tego, do czego doprowadziły. Zamykanie się na możliwość odbudowania relacji i powrotu do byłego partnera, może nam odebrać szansę na miłość i szczęśliwy związek.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto się jednak dobrze zastanowić i rozważyć wszystkie opcje. Nadzieja na powrót po rozstaniu, to nie wszystko, czym powinniśmy się kierować.

Gdy oboje wciąż się kochacie

Najbanalniejszy powód, ale również jeden z najbardziej podstawowych. Jeśli od rozstania minęło już trochę czasu, a mimo to oboje wciąż żywicie do siebie uczucia, to jest to dobry powód do rozważenia powrotu. Rozstanie mogło być zbyt pochopną decyzją lub dopiero to uświadomiło wam, jakimi uczuciami się darzycie.

Najlepszą decyzją w tym przypadku, jest rozmowa i omówienie wspólnie kwestii, które was poróżniły. Jeśli oboje się kochacie, to prawdopodobnie będziecie zmotywowani do znalezienia kompromisu. Wspólnie podejmiecie decyzję, czy jest to moment, kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu.

Rozstanie było decyzją podjętą pod wpływem chwili

Podczas kłótni ludzie mówią wiele rzeczy, których w rzeczywistości nie myślą. Dajemy się ponieść emocjom i w efekcie podejmujemy decyzje, których po czasie żałujemy. Jak odzyskać dziewczynę, jeśli w emocjach padło o kilka słów za dużo, a decyzja o rozstaniu wcale nie była przemyślana?

Szczera rozmowa, połączona z przeprosinami powinna zdać egzamin. Warto nie zamiatać tej sytuacji pod dywan, ale szczerze omówić kwestię rozstania i powrotu. Emocje są wpisane w ludzką naturę, jednak nie powinny brać góry nad rozsądkiem. Jednorazowo taka sytuacja może się zdarzyć, ale na dłuższą metę, częste emocjonalne rozstania staną się zbyt męczące i doprowadzą do ostatecznego końca.

Powody rozstania nie są już istotne

Powodu rozstania są przeróżne, konflikty na tle rodzinnym, frustracja związana z brakiem ambicji partnera, zazdrość, zdrada, brak zaufania itp. Każdy związek jest inny i boryka się z indywidualnymi problemami. Niektóre kwestie stają się zbyt poważne i doprowadzają do zakończenia relacji.

Priorytety w życiu zmieniają się z czasem, rozstanie może wpłynąć pozytywnie na wiele aspektów, zmusić do pewnych refleksji. Po minionym czasie może się okazać, że powody rozstania nie są już istotne, ponieważ zaszły pewne zmiany.

Rozwój, zwiększenie pewności siebie, pozytywnie wpływa na brak zaufania i jest w stanie zniwelować go do minimalnego stopnia. Podobnie w wielu innych kwestiach, z czasem powody rozstania staną się nieistotne, ponieważ zajdą pozytywne zmiany w partnerach. A więc kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu? Nadzieja na powrót, w tym przypadku, nie jest niczym złym, a wręcz może powstać naprawdę szczęśliwy związek.

Kiedy nie warto decydować się na powrót do ex?

W komediach romantycznych bohaterów często spotyka jedna sytuacja, dzięki której czują nagły impuls i uświadamiają sobie, że były partner jest miłością ich życia. Rzucają wszystko i biegną zatrzymywać samolot.

Czy w życiu faktycznie tak to wygląda? Niestety, krótki impuls tęsknoty nie jest dostatecznym powodem, dla którego warto zapominać o powodach rozstania. Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że nie zawsze warto wracać do ex, nawet kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu.

Pod wpływem chwili

Nie powinno się decydować o powrocie do byłego partnera pod wpływem chwili, a już na pewno nie pod wpływem chwili związanej z alkoholem. Żałoba po rozstaniowa ma swoje wzloty i upadki, czasem będziemy tęsknić znacznie bardziej, innym razem będziemy mieć wrażenie, że nic już nie czujemy do byłego partnera. Alkohol może wzmocnić tęsknotę, wzbudzić myśli o tym, jak odzyskać faceta. Nieprzemyślane powroty, decyzje podjęte pod wpływem chwili – to nie są solidne fundament pod związek.

Gdy czujemy się samotni

Momenty, gdy zaczyna doskwierać nam samotność, czujemy brak bliskiej osoby w życiu, brak oparcia, kogoś przy kim czujemy się swobodnie, również nie są dobrymi doradcami w kwestii powrotu do ex. Samotność spotyka czasem każdego, a strach przed nią nie powinien popychać nas w ramiona byłych partnerów. Warto oswoić się z myślą bycia z samym sobą przez jakiś czas, wypełnianie pustki byłymi partnerami nie jest dobre ani dla nas, ani dla nich. 

Ze strachu przed nowymi relacjami

Łatwiej jest wrócić do tego co już znamy, po czym wiemy, czego możemy się spodziewać. Wizja rozpoczynania znajomości od nowa może dla wielu osób wydawać się przerażająca. Naturalnym odruchem jest wtedy chęć powrotu do ciepłych, znajomych ramion ex. Strach jednak nie jest dobrym doradcą w kwestii miłości.

Z litości

Jeśli jesteś tą osobą, która zadecydowała o rozstaniu, to możesz mierzyć się ze sporymi wyrzutami sumienia i wątpliwościami. Były partner, który prosi wciąż o szansę, obiecuje poprawę, przypomina o dobrych chwilach, może być naprawdę uciążliwy. Ktoś, kogo kochałeś, cierpi. Nie jest to przyjemne uczucie i możesz walczyć z wyrzutami sumienia. Nie zmuszaj się do miłości i powrotu ze względu na to. Nie będzie to dobre ani dla Ciebie, ani dla niego.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
4.9/5 - (38 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *