Jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy? 6 sposobów

Oglądając romantyczne filmy, często możemy zauważyć „wielkie gesty” głównych bohaterów, którymi okazują miłość. Okazałe bukiety róż, niespodziewane odwiedziny, wyznania miłosne wykrzyczane pod oknem, wskoczenie do odjeżdżającego pociągu itp. Po takich scenach możemy się zastanawiać, jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy? Czy koniecznie musisz robić tak ekstremalne rzeczy? Oczywiście, że nie.

Na ekranie wszystko to wygląda idealnie, jednak nie zawsze czujemy się w relacji na tyle pewnie, by okazywać zaangażowanie w tak wyraźny sposób. Nie każda dziewczyna tego oczekuje, niektóre mogą poczuć się przytłoczone taką eskalacją uczuć.

Kilka wypisanych tutaj sposobów, powinno Ci pomóc, jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie „jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy?”.

Dbaj o małe, czułe gesty

Codzienne czynności wykonywane wspólnie, dostarczają wielu możliwości na okazanie zainteresowania drugą osobą. Gdy spędzacie wspólnie czas, obejmij ją, weź za rękę, odgarnij kosmyk włosów z czoła.

Delikatne, nic niekosztujące gesty są doskonałymi dowodami oddania. Kiedy zaśnie, przykryj ją kocem, zrób jej ulubioną herbatę, okryj marynarką, gdy powie, że jej zimno. Codzienne sytuacje dają wiele sposobów na okazanie troski i opiekuńczości.

Pamiętając o wykonywaniu prostych, czułych gestów nie będziesz musiał się wciąż zastanawiać „jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy?”. Większość kobiet zauważa taki drobnostki i je docenia.

Powiedz jej to 

Nie każda kobieta jest taka sama i nie każda zwraca uwagę na znaki. Niektórzy ludzie odczytują je lepiej, inni gorzej. Niektóre kobiety wolą jasne komunikaty, zamiast wysyłanych sygnałów.

Po prostu jej to powiedz. Jest to dobra rada dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytanie „jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy?”. Werbalny komunikat jest prostszy do zrozumienia i pozostawia mniej wątpliwości.

Mało prawdopodobne jest, że partnerka tego nie doceni. Najlepszym połączeniem jest wypowiedzenie tego na głos, a dodatkowo okazywanie tego przy różnych okazjach. Nawet jeśli na co dzień okazujesz dziewczynie, że Ci na niej zależy, to warto raz na jakiś czas wypowiedzieć te słowa.

Komplementuj

Prawie każda osoba lubi dostawać komplementy. To bardzo miłe, kiedy ubierzemy się z większą starannością, wyjdziemy od fryzjera, założymy nowe ubranie, a ktoś to zauważy i skomplementuje. Nie bój się wyrażać na głos podziwu dla partnerki.

Jej starannie przygotowany strój na waszą randkę nie jest przypadkowy, prawdopodobnie starała się wyglądać dobrze, tak aby Ci się spodobać. Komplement z twojej strony z pewnością sprawi jej przyjemność.

Jest to prosta recepta na pytanie „jak pokazać dziewczynie, że mi się podoba?”. Nie wymaga też specjalnych przygotowań, ani żadnej analizy. Wystarczą proste komunikaty i docenianie tego, jak się stara dla Ciebie i jaka jest.

Oprócz wyglądu warto pozytywnie komentować również jej charakter, zachowania, pasję. Jeśli uważasz ją za zabawną, bystrą, odważną – wspomnij o tym, gdy nadarzy się okazja. Komplementować można tak naprawdę wszystko, co Ci się w niej podoba.

Zadbaj o małe prezenty

Nie muszą być to kosztowne, wyszukane prezenty. Przy tym punkcie liczy się sam gest, a nie jego koszt. Będąc w sklepie spożywczym, kup jej ulubione żelki, napój, nowy smak czekolady. Drobne przyjemności udowodnią jej, że myślisz o niej nawet podczas tak prozaicznych czynności jak zakupy.

W ciągu roku jest wiele okazji do dawania sobie prezentów, jednak o wiele przyjemniej jest dostawać je bez okazji. W Internecie możesz sprawdzić, jakie nietypowe święto przypada na dany dzień np. kiedy jest dzień pingwina lub inne kojarzące się z waszą relacją święto i w ten dzień dać swojej ukochanej prezent, kwiaty, zabrać na randkę lub zorganizować randkę w domu.

Zapewne uzna to nie tylko za urocze, ale również romantyczne. Praktycznie codziennie wypada jakieś nietypowe święto, wystarczy tylko znaleźć takie, które może mieć dla was jakieś znacznie, przypominać o czymś przyjemnym lub zwyczajnie dobrze się kojarzyć.

Troszcz się o nią

Kobiety lubią czuć się bezpiecznie przy swoim partnerze. Nie oznacza to od razu, że masz chodzić za nią z bronią niczym ochroniarz. Codzienna troska również buduje poczucie bezpieczeństwa.

Nie zastanawiaj się „jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy?” tylko korzystaj z okazji, gdy masz szansę zatroszczyć się o nią i zadbać o jej dobre samopoczucie. Kobieta, która będzie czuła, że zależy Ci na jej szczęściu i bezpieczeństwie, będzie świadoma, że Ci na niej zależy.

Zwracaj uwagę, gdy ma gorszy humor, zadawaj pytania i staraj się zadbać, by była przy tobie szczęśliwa. Okazywanie troski dla różnych osób może oznaczać różne czynności. Metodą prób i błędów postaraj się zrozumieć, czego potrzebuje twoja wybranka i takiego wsparcia jej udzielaj.

Udowodnij, że może na Ciebie liczyć

W życiu spotykają nas różne sytuacje, z niektórymi nie chcemy radzić sobie sami. Nie każda osoba oczekuje wsparcia i lubi rozmawiać o problemach, jeśli jednak twoja ukochana poprosi Cię o pomoc w istotnej dla niej sprawie, postaraj się ją wesprzeć i tej pomocy udzielić.

Jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy? Udowodnij, że bez względu na wszystko może na Ciebie liczyć. Oprócz bycia jej partnerem i dbaniem o związek zadbaj również o stanie się jej przyjacielem i zbudowanie wzajemnego zaufania.

5/5 - (31 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *