Jak sprawdzić, czy ona mnie kocha? 5 skutecznych metod

Kiedy uczucia nasilają się i zdobywamy pewność co do ich autentyczności, możemy chcieć się nimi podzielić z ukochaną osobą. Wyznania miłosne nie są łatwe. Znalezienie odpowiednich słów, wybranie dogodnej chwili – wszystko to wymaga pewnego przygotowania. Niepewność związana z obawą przed reakcją ukochanej osoby może być bardzo stresująca. Dlatego przed wyznaniem miłosnym w głowie może zrodzić się pytanie „czy ona mnie kocha?”.

Jak sprawdzić, czy ona mnie kocha? 5 sposobów

Świadomość, że wybranka prawdopodobnie odwzajemnia nasze uczucia, jest bardzo budująca i może zadziałać pozytywnie na związek i budowanie relacje. Jeśli zastanawiasz się „czy dziewczyna mnie kocha?” to te rady są dla Ciebie. Pomogą Ci poznać odpowiedź na to pytanie.

Zwróć uwagę, ile czasu spędzacie razem

Ludzie lubią przebywać w towarzystwie osób, przy których dobrze się czują. Mogą to być przyjaciele, znajomi, rodzina, ale również partner.

Jeśli twoja ukochana szuka często okazji do wspólnego spędzania czasu, zdarza jej się odwołać inne plany, aby spotkać się z tobą i planuje kolejne spotkania, to nie musisz się zadręczać pytaniem „czy ona mnie kocha?”.

Opowiedz jej coś o sobie

Osoby zakochane często są wpatrzone w obiekt swoich westchnień jak w obrazek. Chcą wszystko o nim wiedzieć, poznać go, stać się istotną częścią jego życia.

Jeśli wciąż pytasz „czy ona mnie kocha?” to zwróć uwagę na to co mówi. Częste pytania o twoje zainteresowania, życie, znajomych to jasny znak, że czuje do Ciebie coś więcej.  Jeśli dziewczyna Cię kocha to oprócz częstych pytań i rozmów na tematy, które Cię interesują, prawdopodobnie zapamiętuje na twój temat wiele szczegółów i faktów.

Spytaj wprost

Szczera rozmowa to sprawdzona i dobra rada. Zamiast domyślać się, analizować każdy jej ruch i szukać znaków – spytaj wprost o jej uczucia. Jeśli jest nieśmiała, to z pewnością mogła stresować się takim wyznaniem.

Wykonaj pierwszy krok i wyznaj jej jakimi uczuciami ją darzysz, a następnie spytaj, czy czuje to samo. Możliwe, że po twoim wyznaniu nabierze śmiałości i powie, co tak naprawdę czuje. Niezależnie od tego jaką otrzymasz odpowiedź, nie będziesz musiał dłużej zastanawiać się „czy dziewczyna mnie kocha?”, ponieważ odpowie Ci sama na to pytanie.

Jej odpowiedź może nie być dla Ciebie satysfakcjonująca. Nieodwzajemniona miłość nie jest łatwą sprawą, jednak lepiej jest być świadomym uczuć drugiej osoby niż okłamywać się i marnować swój czas. 

Dowiedz się, jaki jest jej język miłości

Gary Chapman stworzył koncepcję, która ma na celu poprawienie relacji w związku. Opiera się ona na pięciu językach miłości. Według niego każda osoba okazuje miłość w pewnym języku.

Psycholog w swoim modelu jako pierwszy język wyróżnił słowa. Oznacza to, że osoba, u której dominuje ten język miłości, potrzebuje licznych komplementów i wyznań. Okazuje miłość poprzez słowa.

Kolejnym językiem są przysługi i oddanie. W tym przypadku osoba wykonuje drobne przysługi jak np. zrobienie śniadania, naprawienie szafki, pozmywanie naczyń. Poświęca swój czas i energię, aby zrobić coś miłego dla partnera.

Trzecim językiem miłości jest wspólny czas. Jak łatwo się można domyślić, osoba kierująca się takim stylem okazywania miłości, szuka jak najwięcej okazji do spotykania się. Oprócz tego, kiedy spędzanie czas razem nie rozprasza się telefonem ani niczym innym. Jej uwaga jest w 100% skoncentrowana na tobie.

Przedostatnim językiem miłości są prezenty. W tym przypadku nie chodzi o kosztowne, wyszukane prezenty. Wystarczą nieduże, nawet własnoręcznie zrobione podarki. Batonik, kartka z serduszkiem, skarpety – nieduże gesty, które dla osoby mówiącej tym językiem, będą miały ogromne znaczenie.

Ostatnim językiem miłości jest dotyk. Psycholog nie ma na myśli jedynie seksu, a codzienne drobne czułości. Jeśli twoja ukochana mówi tym językiem miłości, to możesz to zauważyć w codziennych drobnych gestach i czułościach. Wzięcie za rękę, przeczesanie włosów, głaskanie policzka.

Dowiadując się jakim językiem miłości mówi twoja ukochana z łatwością odkryjesz jej uczucia i nie będziesz musiał wracać do pytania „czy dziewczyna mnie kocha”. Zaobserwuj, czy okazuje Ci uczucia w jakiś z wyżej wymienionych sposobów. Poznając jej język miłości, dowiesz się w jaki sposób okazywać jej uczucia. Jest to bardzo pomocne też w przypadku, w którym zastanawiasz się, jak odzyskać dziewczynę.

Sprawdź, jak reaguje na bliskość

Jeśli nie chcesz pytać wprost, a jednak pytanie „czy ona mnie kocha?” spędza Ci sen z powiek, to możesz zainicjować bliższy kontakt i obserwować jej reakcję.

Zakochana osoba często szuka ze swoją drugą połówką fizycznego kontaktu. Lubi być obejmowana, przytulana i dotykana przez partnera. Jeśli ona szuka twojego dotyku i sama taki inicjuje to jest to dobra podstawa to sądzenia, że czuje do Ciebie coś więcej.

Zainicjuj bliższy kontakt, przytul ją lub pocałuj i sprawdź jej reakcję. Jeśli reakcja będzie pozytywna to jest to twoja odpowiedź na pytanie „czy ona mnie kocha?”. Uważna obserwacja i małe gesty to doskonały klucz do sukcesu relacji.

Zapewne każdy mężczyzna chociaż raz w życiu zadawał sobie pytanie „czy ona mnie kocha?”. To całkowicie naturalne i normalne, że będąc zakochanym, chcesz być pewny uczuć swojej drugiej połówki.

Rady zawarte w tym wpisie są neutralne, jednak pamiętaj, że każda kobieta jest inna i należy podejść do niej indywidualnie.

4.9/5 - (31 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *