Randka w domu. 6 pomysłów na randkę w domu

Równie efektowna i romantyczna, co randka w restauracji, może być również randka w domu. Pogoda nie zawsze sprzyja spacerowaniu, w kinie nie zawsze jest co oglądać, a restauracje bywają przepełnione. Dobrze jest mieć przygotowanych kilka pomysłów, aby randka nie była nudna, a porywająca i ekscytująca.

Randka w domu – 6 najlepszych pomysłów

Pomysł na randkę w domu może sam do Ciebie nie przyjść, dlatego warto przeczytać poniższą listę i wesprzeć się na niej, kiedy będzie taka potrzeba.

Maraton filmowy

Randka w domu nie musi być kompletnie zaskakująca. Czasami wybór prostego, dość klasycznego rozwiązania będzie najlepszy. Zorganizowanie domowego maratonu filmowego nie będzie trudne.

Potrzebny jest jedynie działający sprzęt jak laptop, telewizor, rzutnik, miejsce do siedzenia i jakieś przekąski. Bardziej romantyczny klimat stworzą świeczki i zgaszone światło.

Przekąski możesz przygotować klasycznie, jak popcorn, żelki, wino lub pasującą do oglądanych filmów. Jeśli będzie to maraton związany z Harrym Potterem, to w Internecie znajdziesz wiele przepisów kulinarnych nawiązujących do tej serii. Podobnie w przypadku wielu innych filmów.

Przygotowując randkę, upewnij się, że wybór filmów spodoba się partnerce, jeśli jest taka możliwość, to omówcie go razem. Znając ulubione filmy swojej partnerki, będziesz wiedział, jak ją rozkochać w sobie jeszcze bardziej. Jeśli zależy Ci na niespodziance, to przygotuj opcję zapasową, gdyby twój pierwszy wybór nie przypasował partnerce.

Wspólne gotowanie

Spędzanie wspólnie czasu w kuchni może być bardzo inspirującym i zbliżającym doświadczeniem. Wspólne gotowanie sprzyja rozmowom, zazwyczaj nie ma wtedy czasu na patrzenie się w telefon, a jeśli pojawi się niezręczna cisza, to szybko można ją przerwać nawiązując rozmową do dalszych kroków w przepisie.

Taka randka nie będzie nudna, a jednocześnie będziecie robić coś, czego nie możecie zrobić raczej nigdzie indziej.

Wybierzcie wcześniej razem przepis, zakupy również możecie zrobić razem. Istotne jest, aby w kuchni panował porządek, resztki jedzenia i brudne naczynia skutecznie zabiją romantyczny nastrój.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Potrawa przygotowywana wspólnie niekoniecznie musi wyjść. Możliwe, że danie nie będzie uznanym przez krytyków kulinarnych sukcesem, ale nie musicie się tym martwić. Najważniejszy jest wspólnie spędzony czas, a jeśli potrawa będzie kompletnie niezjadliwa, to zamówicie pizzę.

Gry planszowe

Na ryku istnieje wiele gier planszowych, w które można grać w dwie osoby. Nie musisz ich od razu kupować. Poszukaj lokalnych grup na Facebooku, gdzie ludzie wymieniają się i sobie pożyczają różne egzemplarze.

Spędzanie czasu na wspólnym graniu jest nie tylko przyjemne, ale i bardzo angażujące. Jeśli rozgrywka będzie dynamiczna, to spędzicie wiele godzin, wspólnie grając, a w związku z niedokończoną grą z łatwością zaproponujesz kolejne spotkanie.

Wspólna kąpiel

To już zdecydowanie randka w domu dla par z pewnym stażem znajomości. Jest to bardzo romantyczna opcja, idealna na odpoczynek po ciężkim tygodniu.

Zaskocz partnerkę, przygotowując wcześniej wodę (nie za dużo wcześniej, żeby nie była zimna), ustaw wino i kieliszki, porozpalaj świece. Wspólne spędzenie czasu w taki sposób zdecydowanie wpłynie pozytywnie na waszą relację i wytworzy pozytywne iskry.

Jest to też dobra opcja dla par, które często przez nadmiar obowiązków nie mają dla siebie czasu, lub nie okazują sobie za dużo czułości. Romantyczny wieczór w wannie na nowo podkręci atmosferę w związku i będzie sprzyjał głębszym, bardziej prywatnym rozmowom.

To również idealna chwila na wyznanie miłości swojej dziewczynie, co dodatkowo wpłynie na mile spędzony wieczór.

Degustacja win

W wielu miastach organizowane są profesjonalne degustacje z sommelierem. Niestety jest to dość droga opcja i nie zawsze uda nam się zarezerwować degustacje w takim terminie, jaki nam odpowiada.

Tańszą i bardziej elastyczną opcją jest zorganizowanie własnej degustacji. Randka w domu nie musi być kosztowna ani skomplikowana. Wybór win w marketach jest ogromny, bez problemu dopasujesz coś do swojej półki cenowej.

Pomysł na randkę w domu

Jak w każdym przypadku, gdy spożywany jest alkohol, może on zadziałać na was pozytywnie – pomóc się rozluźnić, ale również negatywnie i stracimy nad sobą kontrolę. Degustując wino, nie kończcie od razu butelki i przygotujcie sobie do tego przystawki. Kontroluj swój stan upojenia, alby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas randki.

Wieczór tematyczny

Spiszcie na karteczkach nazwy krajów, a następnie pozwijajcie je i wylosujcie jeden. To będzie temat przewodni waszego wieczoru. Taka randka na chwilę sprawi, że poczujecie się jak w zupełnie innym miejscu.

Zgodnie z nim zaplanujcie kolacje. Możecie ją przygotować sami, co z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem w szczególności, gdy wylosujecie kraj, na którego kuchni żadne z was się nie zna.

Podczas przygotowań słuchajcie muzyki charakterystycznej dla wylosowanego kraju. Zgodnie z nim dobierzcie również alkohol. Może być to wino z danego regionu lub innych charakterystyczny trunek, jak np. tequila dla Meksyku.

Ostatnim punktem będzie obejrzenie filmu, również pasującego do tematyki wieczoru lub wymienienie się ciekawostki na temat danego kraju, które wcześniej przygotujecie. 

Ten pomysł jest najbardziej skomplikowany i wymaga większych przygotować, ale z pewnością będzie warto.

Każdy wymieniony pomysł na randkę w domu możesz dowolnie modyfikować i zmieniać, tak aby dopasować go do preferencji swojej partnerki. Możecie również wspólnie wybrać najlepszy lub przetestować wszystkie.

Na randki powinny chodzić zarówno pary z dłuższym, nawet kilkuletnim stażem, jak i te zupełnie świeże. Romantyczny nastrój pozytywnie wpłynie na budowanie więzi i stworzy idealny nastrój, dzięki któremu nie będziesz musiał się zastanawiać, jak pocałować dziewczynę.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
4.9/5 - (38 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *