Jak rozkochać w sobie dziewczynę? 6 skutecznych metod

Nie każdy mężczyzna ma naturę podrywacza, lecz z pewnością każdemu przyda się wiedza na temat tego, w jaki sposób działać, gdy się zakocha w danej dziewczynie. Nieodwzajemniona miłość to bolesne przeżycie, którego raczej nikt nie chce doświadczać bez potrzeby. Dlatego warto poznać odpowiedź na pytanie, jak rozkochać w sobie dziewczynę?

Każda dziewczyna jest inna i nie istnieje uniwersalny klucz do serca każdej z nich. Podobno miłość nie wybiera, lecz z pewnością istnieją mężczyźni, którzy umieją lepiej trafić do serc kobiet. Doskonale wiedzą w jaki sposób się zachowywać, jak z nimi rozmawiać i sprawić, by się w nich zakochały.

Jak rozkochać w sobie dziewczynę? Stan zakochania jest znacznie poważniejszy i bardziej angażujący niż pierwsze zauroczenie. Dlatego nie wystarczy jedynie dobra aparycja i przygotowany tekst na podryw. Zakochanie jest stanem umysłu, którego doświadczamy, gdy nasz znajomość staje się bliższa, a relacja poważniejsza.

6 metod na to, jak rozkochać w sobie dziewczynę

Aby dziewczyna się w tobie zakochała, musisz poświęcić więcej czasu i energii. Choć zdaniem naukowców, mogą wystarczyć zaledwie 240 sekundy, aby zakochać się i stworzyć więź, która będzie stanowiła dobrą podstawę do związku, to u niektórych ten proces trwa znacznie dłużej – nawet do kilku miesięcy.

1. Patrz jej w oczy

Podczas patrzenia na osobę, w której jesteśmy zauroczeni, nasze źrenice rozszerzają się, ponieważ mózg pragnie zgromadzić, jak najwięcej informacji na jej temat. Natomiast według naukowców, kilka minut wzajemnego patrzenia sobie w oczy, może wzbudzić namiętność, zbudować więź i rozbudzić uczucia. Dlaczego tak się dzieje?

Patrzenie w oczy osobie, w której jesteśmy zakochani, wydaje się naturalne. Jednak według opublikowanych w 2016 roku badań, to patrzenie w oczy prowadzi do zakochania się, a nie odwrotnie. Podczas patrzenia sobie długo w oczy narastają emocje, a nasz mózg wyciąga wniosek – skoro patrzymy w oczy danej osobie i zbieramy o niej informacje, to prawdopodobnie darzymy ją uczuciem.

Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, jak rozkochać w sobie dziewczynę, powinieneś patrzeć jej w oczy i mieć nadzieję, że ona odwzajemni spojrzenie, dzięki czemu się w tobie zakocha i zainteresujesz dziewczynę swoją osobą.

2. Spraw by czuła się w twoim towarzystwie bezpiecznie

Wiele filmów i seriali prezentuje popularny schemat, w którym kobieta zakochuje się w łobuzie. Filmowi bad boye doskonale wiedzą, jak rozkochać w sobie dziewczynę. Może to kwestia motoru lub skórzanej kurtki, jednak bardziej prawdopodobne jest to, że na kobiety działa poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że ten jeden mężczyzna dba właśnie o nią. Wielokrotnie można natknąć się na sceny, w których facet rzuca wszystko, aby uratować ukochaną.

Wiele kobiet pragnie właśnie takiej miłości. Pełnej zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego, pragnąc rozkochać w sobie kobietę, powinieneś zadbać, aby właśnie tak czuła się w twoim towarzystwie. Oczywiście, na co dzień możesz nie mieć zbyt wielu okazji do ratowania jej życia, jednak z pewnością znajdziesz momenty, w który możesz okazać wsparcie i zrozumienie. Takie zachowanie również zbuduje poczucie bezpieczeństwa i zbliży was do siebie. 

3. Adoruj ją w niebanalny sposób

Kobiety lubią komplementy, mężczyźni zresztą również. Nic więc dziwnego, że chętnie spędzają czas z osobami, które wyrażają względem nich aprobatę. Komplementy są przyjemnymi dodatkami do relacji, jednak prawdziwe znaczenie mają te pochwały, które nie są tak oczywiste.

Każda dziewczyna posiada pewne cechy, z których jest bardziej lub mniej dumna. Niektórych swoich zalet może być nawet nieświadoma. Komplementując dziewczynę, której serce chcesz zdobyć, skup się na nieoczywistych detalach.

Fakt posiadania pięknych oczu, to komplement, który można powiedzieć absolutnie każdej kobiecie. Skuś się na coś bardziej wyszukanego i personalnego. Jak rozkochać w sobie dziewczynę? Skup się na niej i powiedz jej, co sprawiło, że ty się w niej zakochałeś. 

4. Spędzajcie razem dużo czasu

Ludzie bardziej lubią tych, z którymi częściej się widują. Takie wyniki badań otrzymali naukowcy. Im częściej kogoś widzimy, spędzamy z nim czas, tym większą sympatią go darzymy. Przyzwyczajamy się do zachowań, które mogły nas zirytować podczas zapoznania się i dostrzegamy coraz więcej zalet.

Nasz mózg woli zapamiętywać raczej pozytywne bodźce niż negatywne. Dlatego, jeśli z daną osobą mamy dużą liczbę spotkań i wiele spędzonego wspólnie czasu, to prawdopodobnie prędzej zapamiętamy dobre chwile, niż te nieco gorsze. Spędzając wspólnie czas, uczymy się siebie, swoich reakcji na różne sytuacje i dogadywania się. Podczas wspólnych chwil, dowiesz się jak rozkochać w sobie dziewczynę, która ci się podoba. Możliwe, że nawet sama ci to powie, jeśli wasza relacja będzie naprawdę bliska. 

5. Zadbaj o miejsce spotkań

Zdecydowanie przyjemniej rozmawia się w miłej restauracji niż na tłocznym chodniku. Odpowiedni nastrój i otoczenie również mają znaczenie. Choć zakochać można się w sobie nawet w kolejce do kasy w sklepie spożywczym, to z pewnością randka w romantycznych okolicznościach jest bardziej sprzyjająca takim uczuciom.

Spędzanie czasu w brzydkim miejscu, z niesmacznym jedzeniem i słabą muzyką nie wpłynie raczej pozytywnie na komfort dziewczyny. Może stać się rozdrażniona i niezadowolona, a negatywne uczucia, które poczuła podczas randki z tobą, powiąże podświadomie z twoją osobą, a nie miejscem, w którym byliście.

Dlatego jeśli zależy ci na tym, aby wiedzieć, jak rozkochać w sobie dziewczynę, to poświęć chwilę na odpowiedni research miejsc, do których zapraszasz swoją wybrankę. Nie muszą być to jedynie drogie restauracje, romantycznie i klimatycznie może być również na spacerze, należy sprawdzić wtedy jedynie pogodę, aby nie zaskoczył was deszcz, ani chłód. 

6. Wchodź z nią w dyskusje

Będąc zauroczonym mężczyzną, z pewnością nie chcesz kłócić się z dziewczyną, która wzbudza w tobie te uczucia. Jednak nie bój się konfrontacji i wyrażania swoich opinii. Angażujące dyskusje wywołują wzrost dopaminy i poprawiają samopoczucie. Trzeba jednak być ostrożnym, aby dyskusja przez cały czas była kulturalna i nie zamieniła się w zażartą kłótnię.

Nawet gdy macie odmienne zdania to nie przerywajcie rozmowy. Szanuj zdanie dziewczyny i wyraź podziw, nad jej argumentami. Kobiety pragną być doceniane nie tylko przez pryzmat swojej cielesności, ale również charakteru i inteligencji.

Podsumowanie

Nie ma jednej sprawdzonej recepty na to, jak rozkochać w sobie dziewczynę. Z pewnością należy spędzać z nią więcej czasu, powoli poznawać jej wady i zalety, doceniać i wspierać. Nawiązać więź można w chwilę, jednak rozwinięcie jej i utrzymanie zajmuje o wiele więcej czasu i wymaga pracy.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *