Jak rozkochać w sobie faceta po 40?

Miłość nie jest ograniczana praktycznie niczym, a już z pewnością nie wiekiem. Choć często kojarzyć się może z młodzieńczymi amorami to również ludzie po 40 jej poszukują. Odnalezienie miłości w okresie innym niż wiek młodzieńczy staje się często nieco trudniejsze, ze względu na fakt, że rynek randkowy zmniejsza się z wiekiem. Pojawia się zatem pytanie: jak rozkochać w sobie faceta po 40, skoro technologia nam nie sprzyja?

Większość osób do tego czasu łączy się już w pary, pojawiają się dzieci i zobowiązania. Choć rozstania i rozwody wciąż są na porządku dziennym, to randkowanie w tym wieku zdecydowanie wygląda inaczej.

Innym problemem jest „wypadnięcie” na jakiś czas z rynku randkowego i problemy z ponownym odnalezieniem się po długim związku. Kobiety, które trwały w długiej relacji mogą nieco zatracić umiejętność flirtowania i być mniej otwarte na nowe znajomości. Dlatego nic dziwnego, że budząc się znów w roli singielki, pragną poznać odpowiedź na pytanie, jak rozkochać w sobie faceta po 40?

Z pewnością mężczyźni w tym wieku mają już nieco inne priorytety i romanse, z nimi również wyglądają inaczej. Ludzie po 40 mają zazwyczaj zdefiniowane plany, określoną ścieżkę kariery, swoje zobowiązania, lęki i doświadczenia.

Jednak nie wyklucza to szalonej miłości, gorącego romansu i pojawienia się motyli w brzuchu, jak podczas pierwszego zauroczenia. Czy wiek podczas romansowania ma znaczenie? Jak rozkochać w sobie faceta po 40

Nie ukrywaj swoich zamiarów

Mężczyzna po 40 poznał już z pewnością wiele kobiet i mógł doświadczyć sporej liczby romansów. Wiele kobiet na początku kokietuje drugą płeć, próbuje zmienić swój wizerunek w jego oczach i udaje kogoś, kim nie jest. Mężczyzna po 40 prawdopodobnie nie ma czasu ani ochoty na gierki. Zapracowany, dojrzały facet w większości przypadków będzie wolał jasny układ, proste podejście z obu stron.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak rozkochać w sobie faceta po 40, po to, by założyć z nim rodzinę lub stworzyć stały związek, nie wstydź się zdradzić celu twoich poszukiwań. Natomiast jeśli zależy ci jedynie na romansie i seksie – również go o tym poinformuj. Jawna informacja dotycząca twoich zamiarów z pewnością będzie lepszym wyborem niż zatajanie powodów waszej znajomości i ukrywanie prawdziwych intencji, bo możesz go po prostu stracić i zastanawiać się jak odzyskać faceta

Bądź pewna siebie

Nieśmiałe flirty z pewnością mają swój urok, szczególnie w początkowych fazach znajomości. Jednak randkując ze starszym mężczyzną, warto pokazać pewność siebie i nie wstydzić się swoich zalet. Prawdopodobnie taki mężczyzna jest bardziej doświadczony niż młodsi faceci, a na swojej drodze spotkał już wiele kobiet.

Ukrywanie swoich zalet i nieśmiałe uśmiechy niekoniecznie są czymś nowym dla niego. Dlatego, aby żadne z was nie traciło czasu, warto postawić na pewność siebie i jawnie okazywać swoje zalety i wady. Pozwoli wam to na budowanie od początku szczerej relacji.  

Zapewnij wam przestrzeń

Randkując z mężczyzną po 40, warto wziąć pod uwagę, że ma on swoje ułożone w jakiś sposób życie i to uszanować. Oboje z pewnością macie swoje obowiązki i zobowiązania. Naciskanie i przyspieszanie relacji z pewnością nie przyniesie pozytywnych skutków. W tym przypadku – zdecydowanie, dystans działa na faceta.

Jak rozkochać w sobie faceta po 40? Pozwól mu angażować się spokojnie i we własnym tempie. W waszej relacji powinno być dużo przestrzeni i swobody. Nie oczekuj, że zrezygnuje ze swojego życia i zobowiązań na rzecz waszej znajomości. Okaż, że szanujesz jego pracę i życie prywatne. Roszczeniowa postawa nie jest dobrym sposobem na podryw w żadnym wieku i może zniechęcić zarówno faceta po 40, jak i po 20 roku życia. 

Zadbaj również o przyjaźń

Motyle w brzuchu i gorący seks to nie wszystko. Płomienne romanse może są pociągające, jednak są zazwyczaj domeną ludzi młodych, w późniejszym wieku, znajomości oparte jedynie na cielesności nie utrzymują się zbyt długo lub nie są wystarczająco interesujące i angażujące.

Jak rozkochać w sobie faceta po 40? Z pewnością nie tylko ciałem. W wieku dojrzałym ważne są również emocje spowodowane rozmową i wspólnie spędzonym czasem. Znajomość z mężczyzną po 40 roku życia powinna opierać się również na przyjaźni i wzajemnym wsparciu. Spędźcie nieco czasu na rozmowie, zadbajcie o budowanie wzajemnego zaufania i wspólnie rozwijajcie się również emocjonalnie. 

Postaw na zabawę

Choć czterdziestka to już dojrzały wiek to wcale nie musi być nudno. Praca, zobowiązania, poważne i dorosłe życie bywa czasem przytłaczające. Miłość natomiast znacznie dodaje skrzydeł i jak wiele osób uważa – odmładza o kilka lat. Wasza znajomość nie musi być od początku skomplikowana i poważna.

Zauroczenie to również zabawa i spontaniczność. Jak rozkochać w sobie faceta po 40? Zaskocz go spontanicznością i zabawą. Spędźcie randkę w nieoczywisty sposób, spacerujecie bez celu, pijąc tanie wino lub wybierzcie się na młodzieżowy koncert. Wspólnie zadbajcie, aby spędzony czas był inspirujący i ożywczy.

Klasyczne randki w restauracji, przy lampce wina i drogim jedzeniu z pewnością mają swój urok, jednak czasem warto również skorzystać ze spontaniczności i zaskoczyć zarówno swojego partnera, jak i siebie.

Niezależnie od wieku ludzie potrzebują bliskich relacji w swoim życiu. Mężczyźni po czterdziestym roku życia również. Relacje z nimi powinny być jednak dojrzalsze, ponieważ oni sami zapewne również tacy są. Choć wiek to nie wszystko, to z pewnością w pewien sposób wpływa na romans, znajomości i technikę uwodzenia.

Wiele kobiet czuje pociąg do starszych mężczyzn. Uważają, że są oni dojrzalsi, pewniejsi siebie, lepiej zorganizowani. Być może również gotowi na dzieci niż młodsi faceci. Z pewnością, w niektórych przypadkach jest to prawda, jednak warto pamiętać, że wiek nie definiuje charakteru, a każdy człowiek jest inny i warto podchodzić do niego indywidualnie.

Dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak rozkochać w sobie faceta po 40. Do każdej znajomości należy podejść indywidualnie. Choć są pewne elementy, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój waszej relacji i ułatwić ci romantyczne nawiązanie znajomości to należy podchodzić do każdej rady z rozwagą i dystansem.

Miłość po 40 jest jak najbardziej możliwa i nie warto krępować się wiekiem lub przejmować nieudanymi poprzednimi doświadczeniami. Choć dla wielu osób jest to dojrzały wiek, to romantyczne relacje potrafią znacznie odmłodzić, a zakochanie się dodaje skrzydeł i rozjaśnia życie. Każdy wiek na znalezienie miłości jest odpowiedni. Choć mężczyźni po 40 mogą wydawać się poważni i czasem niedostępni, to z pewnością docenią w swoim życiu kochającą partnerkę, jeśli uda im się taką znaleźć.

Oceń nasz post
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *