Czy dystans działa na faceta? Jak działa obojętność na faceta?

Pewnie każda kobieta słyszała choć raz o teorii gonienia króliczka.  Im bardziej ona ucieka, tym bardziej on pragnie ją złapać i odwrotnie. Schemat stary i dobrze znany. Motyw przewodni mnóstwa romantycznych filmów, seriali i książek. Wiele dziewczyn dorasta z wizją, że dystans działa na faceta i jest złotą kartą uwodzenia.

Czy rzeczywiście tak jest? Jak działa obojętność na faceta? Z pewnością, z obserwacji współczesnych relacji, możemy uznać, że wielu mężczyzn postawi sobie za punkt honoru, uwiedzenie takiej uciekającej damy. Płeć piękna również nie pozostaje bez winy, ponieważ często ucieczka jest jedynie pozorna, a jej celem jest zdobycie większego zainteresowania.

Z jednej strony, to świetna zabawa, z drugiej – męcząca rozgrywka, która może doszczętnie zniszczyć relację. Kiedy warto ryzykować? Jak zachować dystans do faceta, który Ci się podoba?

Ona ucieka, a on ją goni – czyli jak wygląda zabawa w króliczka

Każdy flirtuje, jak umie i jak lubi. Jest to kwestia mocno indywidualna, trudno jest ocenić i jednoznacznie wybrać najlepszą taktykę podrywania. Wszystko zależy od danej osoby, jej doświadczeń i preferencji. Nie każdego faceta trzeba olać, aby starał się w relacji, niektórych wręcz to odrzuci.

Odpowiedź na pytanie, czy milczenie działa na faceta jako sposób podrywu, wydaje się absolutnie logiczna: wszystko zależy od tego, na jakiego faceta ma działać. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że sprawdzi się to w każdym przypadku i w każdej sytuacji, jednak zdecydowanie zdarza się, że dystans działa na faceta.

A jeśli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu byłego faceta i nie wiesz, co zrobić, to skontaktuj się ze mną przy pomocy formularza kontaktowego lub napisz bezpośrednio na maila: kontakt@meskiezasady.pl, a chętnie pomogę Ci go odzyskać.

Gonienie króliczka wcale nie jest łatwą sztuką. Wymaga sporej dozy samozaparcia i wysokiej samooceny. Część mężczyzn nie odpuści możliwości zdobycia kolejnej kobiety i wizja „gonienia i zdobycia” będzie dla nich wyjątkowo atrakcyjna, wtedy również dystans działa na faceta. W innym przypadku będą tą jedną tak zauroczeni, że choć nie są fanami tego typu rozgrywek, to nie będą chcieli przestać się o nią starać.

Flirtujemy z różnych powodów. Część robi to w celu podniesienia swojej samooceny, inni szukają drugiej połówki. Nie każdy będzie zainteresowany uganianiem się za niedostępną kobietą i nie każda kobieta trzyma dystans jedynie pozorny. Możliwe, że trzyma dystans, bo nie jest tobą zainteresowana i nie jest to forma flirtu.

Bycie uciekającym króliczkiem też nie należy do najprostszych czynności. Jeśli mężczyzna jest w twoim typie, to z pewnością, zamiast uciekać, będziesz chciała wpaść mu w ramiona. Jak pokazać obojętność, gdy Ci zależy?

Nie zgadzaj się na każdą propozycję z jego strony i nie przesadzaj z entuzjazmem. Oczywiście, możesz przyznać, że dobrze bawiłaś się na randce, ale nie koniecznie musisz pisać to kilkukrotnie, dodając mnóstwo zapytać o kolejne spotkania.

Kiedy dystans działa na faceta?

Trudno nie zgodzić się z faktem, że rzeczy niedostępne niekiedy kuszą nas bardziej od tych dostępnych na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyobrazić sobie popularny scenariusz dotyczący zakupów.

Wyobraź sobie, że mierzysz buty w sklepie, są ładne, w twoim rozmiarze i zakresie cenowym, na który możesz sobie pozwolić. Mimo tego nie decydujesz się na zakup, może wrócisz po nie za kilka dni lub znajdziesz coś innego. Nie zachwyciły Cię w pierwszej chwili.

Mijasz je na witrynie kilka dni później. Są dwa razy droższe i niedostępne już w twoim rozmiarze. Może się jeszcze pojawią, więc zaczynasz zaglądać do sklepu coraz częściej, a buty, choć z początku nie wydawały się tak wspaniałe, teraz nie masz już co do nich wątpliwości – naprawdę chcesz je mieć.

Choć z początku nie byłaś zachwycona butami, to wizja, że są już nie do zdobycia, sprawia, że patrzysz na nie w zupełnie inny sposób. Wydają się piękniejsze, są o wiele bardziej kuszące.

Tak, jakbyś to ty była tymi butami. Stając się niedostępna, od razu zyskujesz cechę bardziej intrygującej. On musi się bardziej wykazać, dzięki czemu też bardziej angażuje się w waszą relację i wtedy właśnie milczenie działa na faceta.

Oprócz początkowych faz relacji i flirtu również dystans działa na faceta, z którym już kiedyś coś Cię łączyło. Jeśli marzy Ci się powrót do byłego partnera, również możesz spróbować tej taktyki. Zastanawiasz się, co zrobić, żeby facet zatęsknił?

Przestań być dostępna i zdystansuj się od niego. Jak pokazać obojętność? Utnij lub ogranicz kontakt. Przestań pierwsza inicjować spotkania i rozmowy. Dopiero brak twojej osoby w jego otoczeniu, uświadomi mu, co stracił. I właśnie wtedy przyjdzie czas, kiedy facet zaczyna tęsknić i może chcieć o Ciebie zawalczyć.

Jakie mogą być przyczyny zachowywania dystansu?

Dystansowanie się jest nie tylko formą flirtu, ale również reakcją zapobiegawczą. Jeśli kobieta miała w przeszłości złamane serce, to nic dziwnego, że nie otworzy się od razu na nową relację, a będzie potrzebowała więcej czasu i zapewnień.

W tym przypadku dystans jest zapobiegawczy i ma ją uchronić przez ponownym zranieniem. Jest to w pełni zrozumiałe, każdy otwiera i angażuje się w nową relację w swoim własnym tempie.

Jak zachować dystans do faceta, gdy nie jest formą flirtu? Warto szczerze porozmawiać i poinformować mężczyznę, że proces otwierania się, zaufania i zaangażowania będzie trwał dłużej. Dzięki temu on będzie miał szansę zrozumieć twoje zachowanie i nie naciskać.

Oprócz nieprzyjemnych miłosnych doświadczeń, powodów zachowywania dystansu może być naprawdę wiele. Zobowiązania w pracy i brak ochoty na rozpraszanie się, ogólny indywidualizm i wolniejsze budowanie relacji, introwertyzm.

Kiedy nie warto się dystansować?

Kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć radę, że faceta trzeba olać, żeby sprawdzić, czy faktycznie mu zależy. Jeśli tak – to nie podda się i wciąż będzie o mnie zabiegał. Po latach śmiało mogę stwierdzić, że nie jest to najlepsza rada i z pewnością nikomu bym jej nie dał. Na pewno nie w kwestii budowania zdrowej, stabilnej relacji.

W fazie flirtu możesz być zachwycona tym, jak działa obojętność na faceta. Czaruje Cię, stara się każdego dnia, robi więcej niż każdy mężczyzna, któremu okazałaś zainteresowanie do tej pory. Kwiaty, wino, niesamowite randki.

On czuje się jak zdobywca, gdy ty jesteś niedostępna i intrygująca. Nie chcesz tego przerywać i jest to w pełni zrozumiałe. Z czasem, jednak może zabraknąć mu już motywacji i ochoty, na zdobywanie wiecznie nieprzystępnej kobiety.

W momencie, gdy wasza relacja staje się poważniejsza i oboje zaczynacie się angażować, należy powoli zmniejszać dystans. Związek, w którym jedna strona ciągle ucieka i się dystansuje, nie ma szans na przetrwanie.

Twój partner również nie powinien ciągle się bać, że mu uciekniesz. Z czasem, oboje poznajecie się lepiej i stajecie się bardziej otwarci. Nie musisz od razu odsłaniać wszystkich kart, jednak warto przestać odpychać osobę, na której Ci zależy.

Zdrowy związek powinien opierać się na zaufaniu, a sama musisz przyznać, nie jest łatwo ufać osobie, która się ciągle dystansuje i nigdy nie wiesz, w którym momencie Cię odepchnie. Wzajemna walka, uciekanie, gonienie i wpadanie w ten sam, utarty schemat nie doprowadzi was do szczęśliwej relacji.

Choć wzajemnie gonienie się, podrywanie i zdobywanie bywają uzależniające, to stanowić powinny jedynie grę wstępną – a nie schemat w związku. Warto wiedzieć, kiedy odpuścić, stać się bardziej przystępną i również zainwestować swoje zasoby emocjonalne w relację. Nawet gdy lubisz to, jak działa obojętność na faceta, to warto się zastanowić – zdrowy związek, czy męcząca relacja?

A co, jeśli przesadzisz z dystansowaniem się? Nie zawsze dystans zostanie dobrze odczytany i nie każdy mężczyzna będzie wciąż próbował. Oprócz pozytywnych rezultatów warto też znać negatywne strony. Najpopularniejszym skutkiem, będzie po prostu zaprzestanie kontynuowania relacji i rezygnacja.

Jak odzyskać faceta? W przypadku, gdy poczujesz, że go tracisz, wykaż się inicjatywą. Dystans działa na faceta, lecz trzeba uważać, by facet po prostu na pewnym etapie nie odpuścił znajomości. Pokaż, że mimo zachowywanego dystansu zależy Ci na tej relacji. Zaproponuj spotkanie, zaplanuj wymarzoną randkę. Jeśli on faktycznie stracił zainteresowanie i porządnie zirytował się ciągłym odtrącaniem, to spróbuj szczerej rozmowy.

Wytłumacz, że twoje zachowanie nie było wynikiem braku zainteresowania. Niektóre osoby potrzebują więcej czasu, aby otworzyć się w danej relacji i z początku się dystansują.

4.8/5 - (33 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *