Żona chce rozwodu, co robić i jak się zachować?

Niestety wieku mężczyzn myśli, że ich małżonki narzekają na nich i związek dla zasady, bo przecież „musi sobie ponarzekać”. Często więc w takich sytuacjach wy, mężczyźni liczycie na to, że jutro im przejdzie i wszystko wróci do normy. Często jednak się tak nie dzieje i później niestety panikujecie i szukacie odpowiedzi na pytanie: żona chce rozwodu, co robić?

Badania pokazują, że to kobiety inicjują rozwody, a mężczyźni najczęściej są tym faktem bardzo zaskoczeni. Sądzicie, że jeśli nic większego nie przeskrobaliście, to powinniście czuć się spokojnie. 

Tymczasem małżeństwa się rozpadają nie tylko z powodu zdrady i nałogów, ale i częstych kłótni, braku porozumienia, a także więzi. Jeśli małżonka oświadczyła Ci, że chce odejść i zastanawiasz się teraz, co zrobić jak żona chce rozwodu, to poniżej przedstawię Ci kilka rad, które pomogą Ci odnaleźć się w zaistniałej sytuacji.

Co zrobić jak żona chce rozwodu?

Prawdopodobnie Twoja żona już od jakiegoś czasu pokazywała i sygnalizowała Ci swoje niezadowolenie i wątpliwości. Pewnie z różnych powodów mogłeś je zignorować. Sądziłeś pewnie, że to tylko takie babskie gadanie, przecież to niemożliwe, żeby ona faktycznie chciała odejść.

Pewnie w dodatku jest w trakcie miesiączki i jej szybko przejdzie. Stało się jednak inaczej i wszystko wskazuje na to, że tym razem ona nie żartuje. Jak poradzić sobie w tej sytuacji? Żona chce rozwodu, co robić?

Na pewno usiądź i z nią porozmawiaj, podejrzewam, że wcześniej w trakcie waszego związku tej rozmowy zabrakło, dlatego stało się tak, jak się stało. Przede wszystkim wysłuchaj jakie powody rozwodu ma Twoja żona.

To będzie dla Ciebie istotną informacją, gdyż będziesz wiedział, co ewentualnie możesz jeszcze naprawić. Ta rozmowa ma także na celu ustalenie pewnych spraw, jakie będą miały miejsce w najbliższych miesiącach. Mam tutaj na myśli ewentualną wyprowadzkę któregoś z was, kwestię opieki nad dziećmi, czy podział obowiązków oraz spraw finansowych.

Jeśli czujesz, że jest Ci ciężej, niż się spodziewałeś i nie potrafisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie, jak się zachować w przypadku chęci rozwodu?

To sięgnijcie po radę specjalistów. Rozwód jest poważną sprawą i jeśli Twoja żona wyraża chęć zakończenia waszego małżeństwa, to nie możesz tego lekceważyć.

Nawet jeśli słowa o rozwodzie już padły to spróbuj ją namówić na wspólną terapię. Specjalista może pomóc wam naprawić to, co się zepsuło, lub też udzielić informacji na temat pewnych procedur.

Jeśli mimo wszystko zadajesz sobie pytanie: żona chce rozwodu, co robić?, a wasza wspólna terapia nie przynosi żadnych postępów to drugim specjalistą, którego musisz odwiedzić, jest rzecz jasna prawnik. Znajdź zaufanego i doświadczonego adwokata, nawet jeśli rozwód nie powinien być wielką batalią. 

Potrzebujesz kogoś, kto ogarnie te wszystkie problemy prawne za Ciebie, bo Ty nie będziesz miał do tego zapewne głowy.

Gdy żona chce rozwodu, rozważ dostępne rozwiązania

Rozwód może być w waszym przypadku oczywiście trochę przesadzony, ale ani Ty, ani Twoja żona możecie nie widzieć innych rozwiązań. A takie rozwiązania istnieją.

Weź pod uwagę separację, jest to podstawowa prawna alternatywa dla rozwodu. Faktem jest, że niesie ona za sobą to samo co rozwód, ale uwaga, jest podstawowa różnica! Mianowicie nie unieważnia ona małżeństwa. Daje ona zatem czas na zmianę decyzji oraz powrót do stanu sprzed

separacji. Niestety w wielu przypadkach separacja jest jedynie stanem, jaki ma miejsce przed rozwodem, ale istnieje oczywiście szansa na to, że się zejdziecie.

Jestem winny, czy niewinny?

Pamiętaj, że rozwód jest pewną procedurą prawną, a w jej ramach możecie się albo rozejść w zgodzie, albo wręcz przeciwnie.

Polecamy również: Książki o małżeństwie – 10 polecanych lektur

Najczęściej dochodzi do rozwodów z orzeczeniem o winie, kiedy w małżeństwie pojawiła się zdrada, nałogi i przemoc, ale nie tylko. Konieczne jest oczywiście przedstawienie dowodów, np. nagranych sytuacji, wysyłanych wiadomości czy zapewnienie zeznań świadków. Takie rozwód może ciągnąć się latami, lepiej jest więc dogadać się z małżonką i rozejść w zgodzie, aby uniknąć skakania sobie do gardeł.

Jak wrócić do ex?

Jeśli dochodzi do rozstania, to wieku chłopaków zadaje sobie pytanie: jak odzyskać dziewczynę? A mężczyźni po rozwodzie zastanawiają się jak odzyskać byłą żonę. Wracając do pytania, które brzmi: jak wrócić do ex? Cóż, nie jest to takie proste.

Na pewno musisz dać jej czas, aby sytuacja się ustabilizowała, a ona zdążyła ochłonąć. Zastanów się co, w Tobie pokochała, na pewno wiesz. Staraj się pokazać jej, że może być tak, jak było na początku waszego związku, kiedy to jeszcze nie kłóciliście się o każdą pierdołę. Nie bądź natarczywy, ponowne uczucie musi przyjść z czasem.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, co rozbić, jeśli żona wniosła o rozwód. Zapewne dobrze zdajesz sobie z tego sprawę, że nie jest to wcale prosta sytuacja i trudno powiedzieć, co oznacza wyjść z niej zwycięsko. Jeśli nie da się już zawrócić, pomimo zastosowania się do wskazówek opisanych przeze mnie wiedz, że doświadczyłeś czegoś, co stanowi nauczkę na przyszłość.

5/5 - (12 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *