Jak zainteresować sobą chłopaka? 5 wskazówek

On się pojawia, bicie twojego serca jest coraz szybsze, twój wzrok podąża tylko za nim… Każda kobieta zapewne przeżyła to choć raz. W twojej głowie stanowicie już idealną parę, chodzicie razem do kina i świetnie się dogadujecie. Niestety, jest jeden problem – on chyba nie jest do końca tobą zainteresowany i zastanawiasz się jak zainteresować sobą chłopaka

Jak zainteresować sobą chłopaka? 5 wskazówek

Nie mamy wpływu na to, kto zwróci naszą uwagę. Czasem bywa, że osoba, która staje się obiektem naszych westchnień, nie jest nami zainteresowana lub nawet nas nie zna.

Opowiadaj o swoich pasjach i zainteresowaniach

Opowiadanie o rzeczach, które Cię fascynują, jest łatwiejsze, niż rozmowa o czymś, o czym nic nie wiesz. Ludzie, opowiadając o swoich pasjach, robią to zazwyczaj w sposób zaangażowany i ciekawy. 

Nie wstydź się opowiedzieć o tym co Cię fascynuje. Możliwe, że leży to również w kręgu jego zainteresowań, a nawet jeśli do tej pory tak nie było, to po rozmowie z tobą może zainteresować się tematem. 

Mów rzeczy na swój temat, które będą interesujące. Nie ma nudnych pasji. O wszystkim można opowiedzieć w sposób zaangażowany. Może nawet uda Ci się skłonić go do spędzania czasu wspólnie na poszerzaniu jego wiedzy z zakresu, który Cię interesuje. 

Miej własne zdanie

Prawdopodobnie, jeśli jesteś zauroczona, to starasz się unikać dyskusji i kłótni z chłopakiem. Jest to w zupełności normalne Zależy Ci, żeby atmosfera między wami była jak najlepsza. Możliwe, że zgadzasz się na rzeczy, na które nie masz do końca ochoty, jak oglądanie meczu zamiast pójścia do kina lub horror zamiast komedii.

Posiadanie własnego zdania to nie zbrodnia. Unikanie kłótni jest jak najbardziej w porządku. Istotne jest znajdowanie kompromisów, ale nie musisz zgadzać się na wszystko, co Ci nie pasuje. Jak zainteresować sobą faceta? 

Bądź sobą, jeśli nie lubisz jakiejś aktywności – powiedz mu. Ludzie nie umieją czytać w myślach. Nawet jako para, nie musicie zgadzać się we wszystkim. Czasem zdrowa dyskusja, dojście do kompromisów będzie lepsze niż ślepe przyklaskiwanie i zmuszanie się do czegoś, na co nie masz ochoty.

Pamiętaj o jego zainteresowaniach

Mówienie o sobie jest w porządku, ale mówienie o nim również. Ludzie lubią mówić o sobie samych, często są dumni ze swoich pasji. Pozwól mu na opowiadanie o sobie, słuchaj i zadawaj pytania. Dzięki temu wasze rozmowy nie będą jednostronne.

Spraw, by chciał z tobą rozmawiać. Zapamiętuj informacje na jego temat. Jeśli opowiada Ci o ważnym wydarzeniu, w którym niedługo będzie brał udział, to po terminie wydarzenia spytaj go, jak się udało.

Bądź zainteresowana i otwarta. Jego pasje mogą stać się również twoimi, co z pewnością pozwoli wam częściej spędzać czas razem. Nawet jeśli do tej pory nie rozważałaś, że dana czynność może być interesująca, to nie zamykaj się na tę ewentualność.

Spędzajcie czas w interesujący sposób

Z pewnością ludzie mają inne preferencje i nie każdy będzie fanem aktywnego spędzania czasu. Kreatywne randki nie muszą oznaczać skoku ze spadochronu ani lekcji tańca towarzyskiego. 

Spędzajcie czas w sposób, w który dla obojgu was będzie nowy. Zapamiętacie wtedy lepiej spędzany czas. 

Wspólne wychodzenie do kina na inspirujący film, kolacja, podczas której spróbujecie czegoś nowego, wieczorny spacer po parku. Wszystkie te aktywności są dość klasyczne, jednak można je urozmaicić na wiele sposobów.

Do kina może udać, się przemycić butelkę wina, a do wieczornego spaceru po parku można dodać przystanek na piknik. Nocne siedzenie na kocu jest z pewnością innym doświadczeniem niż piknik w ciągu dnia. 

Randka w domu również może być przyjemnym doświadczeniem. Wspólne gotowanie przepisu z kuchni kraju, której oboje nie znacie, maraton filmów, degustacja wina. Jest wiele możliwości. 

Przypominaj o sobie wiadomościami

Nie zawsze uda wam się spotkać na żywo. Czasem oboje możecie być zajęci, nadmiar pracy skutecznie utrudni wam wspólne spotkania. Pojawi się wtedy pytanie, jak zainteresować sobą chłopaka przez sms. Nie bój się wtedy napisać wiadomości. Niezobowiązujący sms nawiązujący do waszej ostatnie rozmowy lub spotkania będzie jak najbardziej w porządku. 

Jak zainteresować sobą faceta przez sms?

Nie bądź nachalna, nie bombarduj go milionem znaków zapytania, jeśli raz nie odpisze. Może akurat jest zajęty, a może woli mieć wolną chwilę na rozmowę z tobą niż odpisywanie w pośpiechu.

Wysłanie linku do ciekawego artykułu, który przeczyta to kolejne tematy do rozmów na żywo, śmieszny mem, wzmianka o tym co wydarzyło się u Ciebie w ciągu dnia, opcji jest wiele. Nie wstydź się napisać pierwsza, jeśli nie odpisze, to poczekaj i nie bombarduj go kolejnymi wiadomościami. 

Rozważając, w jaki sposób zdobyć zainteresowanie wymarzonego chłopaka, pamiętaj, by przez cały ten czas być sobą. Zainteresowanie często buduje się z czasem, nie oczekuj więc wyznań po kilku dniach znajomości. Nie warto udawać kogoś innego, zmieniać się i zmuszać do zachowań, które nie leżą w twojej naturze. 

To ważne, aby zakochał się w tobie, a nie w twojej zmienionej i nieszczerej wersji. Kolejnym krokiem będzie zastanawianie się, jak wyznać miłość, a to nie uda się, jeśli nie będziesz szczera. 

5/5 - (1 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *