Jak wyznać miłość? 5 skutecznych pomysłów

Na pewnym etapie znajomości uczucia stają się już oczywiste. Patrząc na partnerkę, czujesz się szczęśliwszy, sama jej obecność sprawia, że świat staje się przyjemniejszym miejscem, a poniedziałkowy budzić nie jest tak straszny, gdy budzisz się koło jej boku. Nie musisz już szukać nikogo innego. Jesteś pewny swoich uczuć i zastanawiasz się jak wyznać miłość.

Kwieciste mowy, wygłaszane pod balkonem, napisy robione przez samoloty na niebie, wyznania wykrzyczane w deszczu, zatrzymanie pędzącego samochodu, bukiety kwiatów wysyłane niespodziewanie do pracy… Największe romanse wszech czasów dostarczyły nam już solidne przykłady wielkich wyznań miłości. W teorii wszystko się wydaje jasne i oczywiste- w praktyce, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

Zapewne będąc pewnym swoich uczuć, nie chcesz mierzyć się z nimi sam i zależy Ci, aby twoja partnerka wiedziała, co czujesz. Nawet po obejrzeniu wszystkich komedii romantycznych, w głowie może panować chaos i wciąż brakuje odpowiedzi na pytanie – jak wyznać komuś miłość?

Tych kilka pomysłów powinno Ci trochę ułatwić to zadanie, a oprócz tego, możesz skorzystać z nich, jeśli poza wyznaniem miłości, zastanawiasz się, jak zapytać dziewczynę o związek.

1. Wybierając odpowiedni moment w ciągu zwykłego dnia

Zdobywając pewność dotyczącą swoich uczuć, możesz mieć ochotę od razu wyznać to partnerce.  Pamiętaj jednak, że do momentu, w którym wyznacie swoje uczucia, będziecie często wracać wspomnieniami.

Warto więc, zastanowić się, jak wyznać dziewczynie miłość tworząc jednocześnie piękne wspomnienia.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

Nie oznacza to, że musisz aranżować jakąś niezwykle romantyczną, niespodziewaną sytuację, jeśli nie masz na to ochoty. Odpowiedni moment to też taki, w którym nie robicie nic niezwykłego, a jedynie spędzacie razem czas w sposób, który oboje lubicie.

Czasem ta chwila nadejdzie, gdy będziecie siedzieć koło siebie i oglądać film, lub razem gotować. W tym momencie najistotniejsze jest dobre samopoczucie obu osób, wspólnie spędzany czas i brak widowni w postaci znajomych, rodziny, lub ludzi na ulicy.

Gdy wszystkie te warunku zostaną spełnione, a ty będziesz obok swojej partnerki, wystarczy, że spojrzysz jej w oczy i zaryzykujesz, wypowiadając te dwa wyczekane słowa. Zapewne sam wyczujesz, kiedy powiedzieć kocham.

2. Aranżując wyjątkową randkę

Niektóre osoby uważają wyznanie miłości za niezwykle wzniosłe wydarzenie, jedną z chwil, które definiują relację. W ich przypadku wizja wypowiedzenia „kocham cię” podczas wspólnego zmywania naczyń nie jest zapewne kusząca.

Jak wyznać miłość dziewczynie w sposób bardziej kreatywny i angażujący? Chcąc okazać swoje zaangażowanie i zbudować romantyczny nastrój, możesz zorganizować wyjątkową randkę.

Randka powinna być zaplanowana w sposób, który z pewnością trafi w gust partnerki. Zastanów się, czy wspominała o jakiś szczególnych miejscach, które chciałaby odwiedzić. Może jest fanką zespołu, który akurat gra koncert, lub opowiadała Ci o świetnej restauracji, w której chciałaby zjeść?

Zabierając ją do miejsca, o którym sama wspominała, lub takiego, które zdecydowanie wpasuje się jej gust, udowodnisz jej swoje zaangażowanie, to jak dobrze ją znasz i słuchasz tego co mówi.

Sam taki gest będzie już delikatnym wyznaniem miłości. W odpowiednim momencie takiej randki należy tylko wypowiedzieć te dodatkowe dziewięć liter.

3. Zostawiając list, lub liścik

Wyznawanie miłości, patrząc prosto w oczy naszej drugiej połówki, może być niezwykle stresujące. Nie każdy dobrze znosi taką presję, a część osób w takiej sytuacji zapomina, jak się mówi.

Rozwiązaniem skierowanym do takich nieśmiałków, jest napisanie listu. Nie oznacza to jednak tego samego co wysłanie „kocham cię” na komunikatorze i dodanie serduszka (!)

Decydując się na pisemne wyznanie, masz dwie opcje. Pierwszą z nich jest napisanie krótkiego liściku, zawierającego dwa słowa i pozostawienie go w widocznym miejscu (np. przypiętego magnesem do lodówki) podrzucenie dziewczynie do torebki, lub kieszeni.

Drugą opcją jest napisanie dłuższego, romantycznego listu. Inspirację mogą stanowić listy pisane przez zakochanych poetów, władców, malarzy. W literaturze znajdują się całe tomy przepięknych wyznań, z których możesz skorzystać.

Jeśli sam nie uważasz się za mistrza pióra, a zależy Ci na pięknym, wzniosłym liście to możesz skorzystać z jakiegoś już powstałego i dopisać, że jest to właśnie to, co chciałbyś wyznać swojej partnerce.

Niczym mr. Big z „Seksu w wielkim mieście”, który zgromadził wszystkie najpiękniejsze listy miłosne napisane przez wielkich ludzi i wysłał je do ukochanej.

4. Przy pomocy małych gestów

Nie każda dziewczyna potrzebuje dosadnych słów ani wzniosłych wyznań. Czasami wystarczą jedynie małe gesty, które udowadniają uczucia lepiej, niż niejedno słowo.

Oprócz zastanowienia się, kiedy powiedzieć kocham, powinieneś wiedzieć, jak wyznać miłość partnerce każdego dnia, bez wielkich słów i romantycznych randek.

Dbanie o małe gesty, jak przykrycie kocem, gdy zaśnie zmęczona na kanapie, zostawienie jej ostatniego kawałka pizzy albo kupienie książki, o której często wspominała, również jest wyznaniem miłości.

Nie zawsze konieczne są słowa. W niektórych przypadkach codziennie okazywanie sobie bliskości wystarczy i nie wymaga to dodatkowych wyznań, bo obie strony są pewne swoich uczuć i uczuć drugiej osoby.

5. W oryginalny, niespodziewany sposób

Jak już zostało wspomniane, pierwsze wyznanie miłości (można się domyślić po nazwie) zdarza się tylko raz. Dlatego z pewnością, część osób odrzuci spokojne, wyznania i uzna je za nudne. Zamiast tego, zaczną się zastanawiać, jak wyznać dziewczynie miłość, aby było to niezwykłe i niezapomniane wydarzenie.

W kilku językach

Jednym z kreatywnych sposobów, jest wyznanie miłości w kilku językach. Wybierając język, pomiń te, które twoja partnerka zna, lub kojarzy, tak aby rozszyfrowanie nie było zbyt oczywiste. Gotowe słowa możesz podrzucić jej zapisane na kartce, wysłać razem z kwiatami do domu lub wysłać mailem.

Przy pomocy jedzenia

Inną odpowiedzią na pytanie, jak wyznać komuś miłość, może być zamówienie jedzenia z dedykacją. Niektóre restauracje oferują możliwość zamówienia pizzy w kształcie serca lub dodania pisemnej adnotacji do zamówienia. Możesz złożyć zamówienie online, wysyłając je do domu swojej ukochanej, gdy będzie odpoczywała po ciężkim dniu. Taki prezent na pewno ją ucieszy.

Podsumowanie

Sposobów na wyznanie miłości jest całkiem sporo. Jednak dobrze jest być w pewnym stopniu uczuć swojej partnerki i tego, że nie przytłoczy jej taki sposób okazania uczuć, ani nie poczuje się niezręcznie. Oprócz wymyślania sposobów wyznania zastanów się kiedy powiedzieć kocham.

Dlatego przed skorzystaniem z pomysłów, zastanów się dobrze i zwróć uwagę, czy ona wygląda jakby zastanawiała się, jak wyznać facetowi miłość, czy może kompletnie nie jest na to gotowa.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
5/5 - (27 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *