Jak zapomnieć o byłym chłopaku? 5 sprawdzonych sposobów

Zerwał z Tobą chłopak po wielu latach bycia razem? A może to była pierwsza miłość, która pozostawiła po sobie złamane serce? Nieważne, ile trwała ta relacja. Każde zakończenie jest trudne i wymaga przeżycia w zupełnie inny sposób. Możesz pogrążyć się w rozpaczy lub starać się wrócić do rzeczywistości, dając sobie setki nowych zadań do wykonania. Warto jednak, abyś poznała te 5 sprawdzonych technik, dzięki którym dowiesz się jak zapomnieć o byłym chłopaku. Pomogą Ci one na nowo odrodzić się do życia i spojrzeć na rozstanie z dystansem.

Jak zapomnieć o byłym? Pozwól sobie na opłakiwanie związku

Nawet jeżeli na co dzień jesteś silną i pewną siebie kobietą, to przychodzą w Twoim życiu chwile, które potrafią Cię złamać. Możesz oczywiście próbować wmawiać sobie, że przecież zawsze sobie radziłaś to i poradzisz sobie tym razem.

Ból po rozstaniu może jednak bardzo pokrzyżować Twoje plany. Ten moment, kiedy rozstajecie się – nieważne z czyjej winy, przychodzi zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Wybucha jakaś awantura, która przelewa czarę goryczy, kipiącą już od miesięcy.

Zarzucasz sobie, że byłaś zbyt agresywna, że powiedziałaś kilka słów za dużo. Starasz się usprawiedliwiać swojego byłego mężczyznę. Te wszystkie działania nie pozwalają Ci w spokoju przetrwać rozstania.

Jesteś rozdarta i to utrudnia Ci przejście do codzienności. Mamy dla Ciebie radę, jak zapomnieć o facecie – pozwól sobie, pogodzić się z rozstaniem. Płacz ile tylko chcesz, krzycz, wyładowuj swoje emocje.

Nie ma złych emocji, są tylko te tłumione. Pozwól sobie przeżyć to rozstanie od początku do końca. W ten sposób nie tylko złagodzisz ten trawiący Cię ból, ale także zrozumiesz, że ta relacja dobiegła końca. Świadomość ta pozwoli Ci oddzielić przeszłość grubą kreską i po prostu pójść dalej.

Pozbądź się przedmiotów, które Ci o nim przypominają

Przepłakałaś rozstanie i pogodziłaś się z tym, że to, co było już nie wróci – przestałaś się zastanawiać, jak się odkochać. To bardzo ważny etap i to, co w zasadzie najtrudniejsze jest już za Tobą. Teraz trzeba przejść do porządkowania przestrzeni wokół siebie. Ten sposób jeszcze bardziej pozwoli Ci uporać się z uczuciami związanymi z rozstaniem i na nowo wkroczyć w codzienność.

Na pewno w Twoim pokoju lub mieszkaniu można znaleźć różne pamiątki. Czy to wspólne zdjęcia, kamień znaleziony na wakacjach, bilet na pierwszy film, jaki obejrzeliście razem. One wszystkie będą Ci przypominać o zakończonym związku i jednocześnie rozrywać ranę, którą starasz się posklejać.

Warto zmobilizować wszystkie swoje siły i posprzątać dookoła siebie. Oczyszczenie przestrzeni z wszystkich przedmiotów, jakie przypominają Ci o eks, będzie doskonałym sposobem na to, jak zapomnieć o chłopaku.

Nie będziesz co chwile przypominała sobie o tym, co was łączyło, jednocześnie błędnie to idealizując. Skupisz się na realiach, które na pewno nie były tak kolorowe. Do roboty! Już czas posprzątać swojego byłego – także ze swojego otoczenia.

Self – care, czyli to Ty jesteś tutaj najważniejsza

Posprzątałaś nie tylko w swojej głowie, ale zajęłaś się także przestrzenią dookoła siebie. Wszystkie pamiątki, które mogłyby przypomnieć Ci o byłym chłopaku, powędrowały na śmietnik. Doskonale! Jesteś już gotowa, aby zacząć kolejny etap.

W tym segmencie całkowicie skupisz się na sobie i na własnych potrzebach. Wsłuchasz się w swój wewnętrzny głos, który doskonale podpowie Ci, czego właściwie teraz potrzebujesz. Być może będzie to szalony weekend z przyjaciółkami, a może spokojne wyjście do teatru czy filharmonii. Każdy z tych sposobów będzie doskonały, jeżeli będzie zgodny z tym, co czujesz. Zadbaj o siebie. Nie tylko psychicznie, ale również fizycznie.

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz zacząć uprawiać jakiś sport – zrób to teraz. A może chcesz poukładać swoje sprawy w głowie – psychoterapia na pewno Ci w tym pomoże. Wszystkie te aktywności powinny odpowiadać na to, czego aktualnie Ci potrzeba.

Może teraz trudno w to uwierzyć, ale sama zobaczysz, że gdy zaopiekujesz się sobą – tak szczerze i od serca – naprawdę zaczniesz rozkwitać. Pokochasz siebie na nowo. To natomiast przygotuje Cię, byś w odpowiednim dla Ciebie czasie, pokochała drugą osobę. Gwarantujemy, że zadbanie o siebie to najlepsze, co możesz zrobić w tej sytuacji.

Jak zapomnieć o chłopaku? Nie trać zdrowego rozsądku

Nie ma absolutnie nic złego w tym, że chcesz się wyszaleć. Potrzebujesz odreagować i masz do tego zupełne prawo. Niemniej jednak, zanim całkowicie odpalisz wrotki, warto, abyś pamiętała, czym naprawdę kierować się w życiu.

Chociaż rozstanie z byłym chłopakiem przewróciło Twoje życie do góry nogami, to nie warto komplikować rzeczywistości jeszcze bardziej. Jesteś mądrą i naprawdę rewelacyjną kobietą. Chociaż masz ochotę każdego dnia urządzać wycieczki po barach i upijać się do nieprzytomności – to niestety nie jest dobra droga.

Nawet jeżeli z pozoru wydaje Ci się, że tego właśnie potrzebujesz. Prędzej czy później przyjdzie Ci tego pożałować. Lepiej skup się na doskonaleniu siebie niż na destrukcji. Nikt nie broni wyjść od czasu do czasu do klubu – każdy tego potrzebuje.

Niestety całkowicie depcząc wartości, którymi kierowałaś się do tej pory, nie pomożesz sobie i swojej sytuacji. Wręcz przeciwnie – możesz sobie zaszkodzić. Zawrócenie z takiej drogi nie będzie na pewno łatwe ani tym bardziej przyjemne. Szalej z głową, a na pewno szybko uporasz się z zapomnieniem o facecie.

Co zrobić jak facet zaczyna tęsknić?

Poradziłaś sobie z rozstaniem i rozpoczęłaś zupełnie nowe życie. Wtem otrzymujesz wiadomość od swojego eks. Czytasz tę przejmującą litanię, w której nie tylko przeprasza za wszystko, co złe było między Wami, ale oczywiście obiecuje poprawę.

Takie działanie to jawna manipulacja. Pomyśl o tym, ile zajęło Ci pogodzenie się z Waszym rozstaniem. Ile musiałaś nocy przepłakać, aby na nowo wszystko poukładać sobie w głowie. A teraz Twój były przychodzi i jak gdyby nigdy nic chce na nowo wejść z butami do Twojego życia. Nie pozwól mu na to! Przestań zastanawiać się, kiedy facet zaczyna tęsknić.

Nie po to w ostatnim czasie robiłaś wszystko, by dowiedzieć się, jak zapomnieć o byłym, żeby teraz do niego wracać. Na pewno jesteś świadoma konsekwencji, jakie się z tym wiążą. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Nie warto jednak, abyś marnowała swoich nerwów i wszystkiego, do czego doszłaś, na faceta, który nie szanuje Twoich uczuć. Posłuchaj siebie i odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz wrócić do tego, co już znasz, czy iść z podniesioną głową w nieznane?

5/5 - (32 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *