Jak walczyć o związek po rozstaniu – skuteczne porady

Na pewno wielu z was zastanawiało się jak naprawić relację lub odzyskać ex partnera/partnerkę. Przyjęło się mówić “do tanga trzeba dwojga” i tak też jest w tym przypadku, druga osoba musi nadal coś do nas czuć, aby była w stanie spróbować związku ponownie. Na pytanie postawione w tytule, a więc jak walczyć o związek po rozstaniu, można różnie odpowiedzieć – w zależności, kto je stawia. Z perspektywy kobiet, które zastanawiają się jak walczyć o faceta po rozstaniu, ważny jest czas.

Trzeba dać ochłonąć mężczyźnie, do którego później niż do kobiety dojdzie to, co się stało. Tęsknota to jednak nie wszystko. Kobieta nie powinna naciskać na partnera, błagając o powrót i obiecywać, że się zmieni, a jedynie ze spokojem okazywać troskę i dalsze zainteresowanie relacją. Kolejną poradą na pytanie jak odzyskać faceta jest nie pozwolenie, by zapomniał.

Warto przeprowadzić rozmowy z jego najbliższymi przyjaciółmi, którzy doradzą mu powrót. Jak jednak walczyć o związek po rozstaniu, gdy to mężczyzna chce wrócić? Jak walczyć o kobietę po rozstaniu?

Przede wszystkim dawać jej wiele uwagi, sprawiać by była w centrum zainteresowania. Nie zapominać również o drobnych gestach – poprosić o rozmowę, która odbyłaby się w ulubionej knajpie, kupić kwiaty i przyznać się do błędów. By skutecznie odzyskać byłą kobietę, trzeba zatem spojrzeć na siebie krytycznie i w pełni przekierować uwagę na kobietę, wnikliwie jej słuchać, by jej zaimponować.

Jak walczyć o związek, gdy druga strona się opiera?

Niezależnie od płci, trzeba przemyśleć, w czym leży problem i pracować nad nim. Należy uzbroić się w cierpliwość, bo często dopiero po czasie zauważany jest nasz progres przez innych, co może skutkować powrotem do siebie.

Jeśli mijają tygodnie, a nadal zastanawiamy się, jak walczyć o związek po rozstaniu to możemy zaproponować terapię dla par. Specjalista zawsze lepiej oceni sytuację między partnerami, pozwoli im zwrócić uwagę na źródło problemów.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK

To rozwiązanie okaże się najlepsze wtedy, kiedy partnerzy nie potrafią się porozumieć i zaspokoić swoich potrzeb, dlatego myślą nad separacją lub w niej żyją. Zdarza się, że natrafiamy na opór u partnera przed pójściem na psychoterapię.

W takim przypadku należy racjonalnie uargumentować, dlaczego jest to dobre rozwiązanie, z którego korzysta przecież tak wiele osób, choć w Europie nie jest to tak popularne jak na Zachodzie. Oczywiście możemy przekonać partnera lub partnerkę własną pracą nad sobą. Jeśli zobaczy, że zależy nam tak bardzo, że zapisaliśmy się dla niej lub dla niego na terapię to z pewnością to doceni.

Jak walczyć o związek, kiedy i te sposoby zawiodą?

Jedną z metod terapeutycznych jest pisanie listu. W treści warto zawrzeć podziękowania, by druga osoba wiedziała, za co jesteśmy jej wdzięczny oraz prośby o drobne zmiany i refleksję, by wiedziała, co nas rani. Dobrze byłoby takimi listami się wymienić.

Jeśli główną przyczyną rozstania są nieporozumienia, walka o związek powinna opierać się na wzajemnym zrozumieniu, akceptacji, wsparciu i zaufaniu. Człowiek to istota bogata wewnętrznie, trudno odczytać jej zamiary, czy uczucia.

Udowodnienie, że decyzja o rozstaniu jest błędna, nie należy do najprostszych. Manipulacja emocjami przynosi spore rezultaty, ale nie jest to sposób zdrowy dla relacji. Zamiast wspominać dobre chwile, przekupywać prezentami lub nachodzić ukochaną, lub ukochanego, wystarczy przeanalizować sobie, co jest ważne dla naszej bratniej duszy, jakie wartości w życiu ceni i jaką drogą podąża.

Może zbytnio odbiegamy od wspólnej wizji przyszłości właśnie sposobem życia lub wybranymi priorytetami? Prośba o szczerą rozmowę powinna rozwiać wszystkie te wątpliwości. Jeśli natrafiłeś/natrafiłaś na ten poradnik i przeczytałeś go do końca, zapewne już wiesz, jak walczyć o związek, by było to efektywne.

Im więcej rad wcielisz w swoje życie, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu i zaufania drugiego człowieka w twoje dobre zamiary. Nie poddawaj się dopóty, dopóki widzisz niezdecydowanie ukochanego lub ukochanej. Nie wykluczaj jednak braku możliwości powrotu.

Związek z przyzwyczajenia lub z litości nie będzie dobrym rozwiązaniem także dla ciebie, a chodzi tu przecież o wspólne szczęście i wzrastanie w nim. Zawsze jest cień szansy, którą należy wykorzystać jednak nie za wszelką cenę. Jeśli powód odejścia był na tyle trudny do przebaczenia, że nie następuje ono, trzeba się z tym pogodzić i z szacunku do drugiej osoby zaprzestać daremnych prób. Te porady kierowane są jednak dla tych, którzy mają świadomość, że jeszcze nic straconego, zastanawiają się jak odzyskać dziewczynę lub faceta i chcą na nowo rozbudzić uczucie w ukochanej osobie.

Jak walczyć o związek – podsumowanie

No i najważniejsze… gdy już ci się uda, nie rezygnuj z nowo poznanych metod. Korzystaj z tych porad, nawet będąc w związku, to pozwoli ci umocnić relację, w której na nowo zapanuje harmonia i zdrowy balans.

Gdy zaczniesz kierować się tymi samymi lub podobnymi zasadami w życiu, dobrze zarządzać czasem, by bliscy nie czuli się pominięci i zadbasz o nich tak, jakby sobie tego życzyli, wtedy to odwzajemnią. Współpraca jest kluczem do sukcesu, a bez dojrzałej komunikacji i nauczeniu się na błędach jej nie będzie. Zacznij już dziś i ciesz się rezultatami, które przyjdą szybciej, niż myślisz.

Ocena: 4.8/5 (619 głosów)

Ebook stworzony na podstawie własnych doświadczeń i wieloletniej wiedzy o tym jak wrócić do ex i sprawić, by było jak dawniej.

POBIERZ E-BOOK
5/5 - (44 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *