Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać?

Potrafiliście pisać ze sobą dniami, ale zdarzało się, że także nocami. Planowaliście wspólną przyszłość i udało się Wam już nawet spotkać raz czy dwa. Niestety z czasem kontakt się urwał, a mężczyzna nie wykazuje chęci ponownego spotkania. Zastanawiasz się od kilku dni i nie wiesz, jak masz teraz postąpić. Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać? I czy w ogóle jest sens podejmować starania, gdy nie widzimy tych oznak z jego strony? O tym wszystkim przeczytasz w tekście i znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Krótko o tym, dlaczego mężczyzna przestał Ci odpisywać

Odstawmy emocje na bok i postarajmy się na chłodno przeanalizować całą sytuację. Nawet jeżeli trudno jest zrobić to zupełnie bezstronnie, ponieważ wiązałaś z Nim pewne uczucia. To zupełnie zrozumiałe. Musisz jednak wiedzieć, że mężczyźni są bardzo specyficzni.

Nawet jeżeli pozoru wydawało Ci się, że wiąże on z Tobą swoje uczucia, to rzeczywistość mogła być zupełnie inna. Mógł traktować Cię jedynie jako dobrą koleżankę. Niestety, abyś była w jego oczach kandydatką na dziewczynę czy nawet żonę potrzeba dużo więcej.

Jakie masz realne szanse na odzyskanie byłego?

ZRÓB TEST I SPRAWDŹ

Facet musi poczuć chemię i być pewien, że dotknęło go wyjątkowe uczucie. Oczywiście nie każda znajomość musi przypaść do gustu obojgu zainteresowanym. Mężczyzna niestety nie powie Ci o tym wprost.

Będzie miał problem, aby opowiedzieć o swoich uczuciach. Dziwisz się, że Ci nie odpisuje? Cóż, dużo prościej jest unikać kontaktu niż skonfrontować się z rzeczywistością. Czy jest sposób na to, jak odzyskać faceta, który przestał się odzywać? Poznaj kilka sposobów i sama zdecyduj, czy chcesz kontynuować taką znajomość.

Nie dowiesz się, jeżeli nie spróbujesz

Czy kobiecie wypada napisać do faceta? To pytanie od wieków nurtuje setki, jeżeli nie tysiące kobiet na całym świecie. Zastanawiasz się, czy nie będziesz zbyt nachalna i co zrobić, by dowiedzieć się, dlaczego po ostatnim spotkaniu zapanowała cisza.

W środku aż ściska Ci wszystkie wnętrzności, a ze stresu nie możesz jeść i spać. Chociaż reakcja Twojego organizmu jest silna, to w zasadzie nie jest niczym wyjątkowym. Chcesz wiedzieć, na czym stoisz i jak wygląda Twoja relacja z potencjalnym kandydatem na chłopaka. Zwłaszcza kiedy się zaangażowałaś i naprawdę polubiłaś swojego nowego towarzysza. W takiej sytuacji pozostaje tylko jedno wyjście.

Napisz do faceta i dowiedz się, czy możesz liczyć z jego strony na coś więcej. Wyślij jedną wiadomość i po prostu zapytaj: „Co u Ciebie?”. Jeżeli nie otrzymasz odpowiedzi po kilku lub nawet kilkudziesięciu minutach – nie wpadaj w panikę.

Nie pisz także ponownie wiadomości w celu przypomnienia o sobie. W ten sposób tylko zniechęcisz mężczyznę i na pewno nie będzie to dobry krok do tego, jak odzyskać faceta. Uzbrój się w cierpliwość.

Jeżeli będzie chciał i jest nadal zainteresowany spotkaniem z Tobą – na pewno odpisze. Jeżeli tak się nie stanie – warto, abyś przemyślała, czy naprawdę chcesz zadawać się z facetem, który nie jest w stanie odpisać Ci nawet na najprostszą wiadomość. 

Brak odpowiedzi i kontaktu ze strony faceta co robić?

Najczęściej wtedy dziewczyna rozpoczyna batalię o mężczyznę. Stara się za wszelką cenę zrobić wszystko, aby stać się obiektem jego zainteresowania. Niestety takie działanie może prowadzić jedynie do irytacji samego zainteresowanego.

Ostudź swoje emocje i postaraj się zająć się czymś. Poczytaj książkę, poćwicz lub idź na długi spacer. Nawet jeżeli nurtuje Cię pytanie: „Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać?” to odpowiedź brzmi – nie. Już raz podjęłaś próbę nawiązania kontaktu.

Najprawdopodobniej facet nie jest zainteresowany następnymi spotkaniami i nie potrafi się do tego przyznać. Najłatwiej będzie pogodzić się z tą sytuacją i nie wpędzać samej siebie w kompleksy czy poczucie winy. Wykonałaś już wszystkie ruchy, które miały przybliżyć Cię do mężczyzny. Teraz trzeba poczekać na to, aż on wykona kolejny krok. Kiedy facet zaczyna tęsknić, jest zdolny naprawdę do każdej interakcji

Kiedy facet zaczyna tęsknić, czyli jak zwrócić na siebie Jego uwagę

Być może piszecie od czasu do czasu i nawet jest za wami kilka spotkań. Tęsknisz za nim i chciałabyś nieustannie wiedzieć, co robi, czym się aktualnie zajmuje i z kim spędza czas. Niestety to bardzo prosta droga do tego, aby mężczyzna stracił zainteresowanie Tobą. Pojawia się teraz pytanie „Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać?” – Oczywiście, że tak! To całkowicie normalne.

Niezależnie od tego, kto pierwszy pisze – musisz znać kilka zasad, dzięki którym dowiesz się, jak zatrzymać przy sobie mężczyznę. Są one uniwersalne dla par, które dopiero rozpoczynają wspólną drogę, ale także dla tych, którzy są już razem kilka, a nawet kilkanaście lat. Przede wszystkim daj mężczyźnie swobodę. Pozwól na spotykanie się, z kim chce i nie staraj się za wszelką cenę kontrolować jego wolnego czasu.

Mało tego! Ty również nie musisz informować go o każdej, nawet najmniejszej rzeczy. Ta tęsknota, która powstanie, podczas gdy nie będziecie się ze sobą kontaktować, spowoduje, że na nowo się w sobie zakochacie.

Docenicie te momenty, w  których możecie ze sobą porozmawiać i spędzić czas. Nawet jeżeli zwyczajnie leżycie razem przed telewizorem i oglądacie ukochany serial. To czas tylko dla Was. Skupcie się wtedy na sobie. W ciągu dnia, gdy jesteście w pracy, warto, byś pozwoliła sobie na skupienie na obowiązkach. Mężczyzna także doceni Twoje starania. Możesz być pewna, że kiedy facet zaczyna tęsknić, kocha kilka razy bardziej.

Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać? Odpowiedź jest prosta

Niestety nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, oprócz Ciebie. To Ty najlepiej wiesz, co czujesz do mężczyzny i na jakim etapie jest Wasza relacja. Oczywiście chcesz mieć z nim kontakt i to jest zupełnie zrozumiałe. Nie ma także potrzeby zadawać sobie pytania: „Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać?”. Odpowiedź jest oczywista.

Zawsze możesz napisać, do kogo masz tylko ochotę. Cały sens w tym, czy w ogóle przyczyni się to do pozytywnego rozwiązania Twojej sprawy. Może się okazać, że chociaż Ty starasz się z całych sił, to mężczyzna nie ma najmniejszej ochoty na kontynuowanie relacji. Wówczas nie warto tracić swoich nerwów i marnować sił.

Lepiej zdecydowanie nie pisać. Być może to on pierwszy zdecyduje się na wiadomość do Ciebie. Pamiętaj, że narzucanie się komukolwiek przyniesie efekt odwrotny do spodziewanego. Szanuj siebie oraz swój czas, a z pewnością inni również to uszanują.

4.7/5 - (32 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *