Jak zaprosić dziewczynę na randkę? 4 ciekawe pomysły

Na jej widok bicie serca staje się szybsze, język zaczyna Ci się plątać, a spytany o ulubiony kolor – bez zawahania myślisz o jej oczach. Stan zauroczenia jest piękny, inspirujący i nieco kłopotliwy. W końcu, ile czasu możesz skrycie do niej wzdychać?

Nadchodzi moment, w którym warto wykonać pierwszy krok, aby popchnąć waszą znajomość w dobrym kierunku. Nie jest to proste i wymaga zdobycia się na odwagę, lecz bez tego nie uda wam się przejść na kolejny poziom znajomości. Czas się zastanowić, jak zaprosić dziewczynę na randkę?

Jak zaprosić dziewczynę na randkę?

Przedstawiamy 4 najlepsze pomysły na to, jak zaprosić dziewczynę na randkę, by uniknąć niezręcznej odmowy.

1. Zapytaj wprost

Nie każdy jest fanem spontanicznych, szalonych i nieobliczalnych pomysłów. Skok ze spadochronem z wielkim napisem „umów się ze mną” wydaje się spoko pomysłem, lecz może nie do końca w twoim stylu? Na szczęście istnieją jeszcze bardziej klasyczne rozwiązania, które wcale nie są mniej romantyczne i z powodzeniem pomogą Ci zdobyć randkę u wybranki.

Szczere pytanie nigdy nie jest złym wyborem. Nie pozostawia miejsca na domysły i wątpliwości. Jak zaprosić dziewczynę na kawę? Wybierz odpowiedni moment, taki w którym nie będzie zajęta inną czynnością ani pochłonięta rozmową z kimś innym. Postaw na szczerość i zaproponuj kawę lub wyjście w inne miejsce.

Wymaga to nieco większej odwagi niż zawoalowane podchody, jednak główną zaletą tego rozwiązania jest prosty sygnał zwrotny. Dziewczyna może się zgodzić lub odmówić. Powodów odmowy może być wiele, może być zajęta akurat tego dnia lub speszyć się bezpośrednim pytaniem. Nie przejmuj się więc odmową i nie skazuj od razu waszej relacji na niepowodzenie.

2. Przez wspólnych znajomych

Możliwe, że nie masz zbyt wielu okazji przebywania z nią w jednym miejscu, a nie do końca chcesz zapraszać dziewczynę, przez sms-a lub social media. Jak zaprosić dziewczynę na randkę, nie osobiście i nie poprzez social media? Skorzystaj z pomocy wspólnych znajomych!

Podczas spotkania wspomnij, że dana dziewczyna wpadła Ci w oko i spytaj, czy mogą przekazać jej numer do Ciebie. Poproś ich, aby przy okazji przekazania numeru wspomnieli o zaproszeniu na kawę, a jeśli jej odpowiedź będzie twierdząca – niech skorzysta z przekazanego kontaktu i się do ciebie odezwie.

To rozwiązanie ma wiele zalet. Nie jest to nachalna propozycja, jeśli dziewczyna nie będzie zainteresowana, to po prostu zignoruje twój numer i z niego nie skorzysta. Ma też czas na przemyślenie i nie musi odpowiadać od razu w chwili zapytania. Przekazanie zaproszenia przez znajomych jest też mniej stresującą formą, nie musisz stawać bezpośrednio naprzeciwko dziewczyny, która Cię zauroczyła.

Niestety, to rozwiązanie ma też kilka wad. Nie widzisz reakcji dziewczyny, czy ucieszyła ją propozycja? Nie masz też gwarancji, że wspólny znajomy faktycznie przekaże twój numer, ani w jakim odstępie czasowym to zrobi. Gdy dziewczyna się nie odezwie, możesz zastanawiać się, czy nie jest zainteresowana, czy po prostu nie dowiedziała się o propozycji. 

3. Przy pomocy komunikatorów

Obecnie spędzamy bardzo dużo czasu w sieci. Praktycznie każdy korzysta z jakiegoś komunikatora. Czy to Instagram, Snapchat, czy Facebook. Twoja wybranka z pewnością również posiada konto na jakimś portalu. Znając jej imię i nazwisko lub posiadając wspólnych znajomych, z łatwością odnajdziesz jej konto.

Jak zaprosić dziewczynę na pizzę, przy pomocy komunikatora? Na początku zaproś ją do znajomych lub zaobserwuj jej konto. Gdy już zostaniesz dodany, napisz wiadomość, zaczynając od zwykłej niezobowiązującej rozmowy.

Wybadasz, jaki ma stosunek do Ciebie i sprawdzisz, czy ma ochotę z tobą rozmawiać. Jeśli wszystko będzie przebiegało w porządku, rozmowa będzie płynna, a dziewczyna wyraźnie tobą zainteresowana to bez problemu powinieneś poradzić sobie z pytaniem o randkę.

4. Spontanicznie

Planowanie zaproszenia, myślenie o tym i analizowanie różnych scenariuszy może być naprawdę stresujące. Jak zaprosić dziewczynę na kawę, jeśli nie chcesz, aby brzmiało to jak sztywno i niezręcznie? Nie przygotowuj sobie w głowie całej formułki! Pamiętaj, że zależy Ci na spotkaniu w formie randki, jednak nie myśl tylko o tym.

Postaraj się znaleźć okazję do wspólnej rozmowy. Prowadź konwersację swobodnie i bez stresu. Dużo żartuj i znajdź odpowiedni moment, aby ją skomplementować. Wasza rozmowa może przybrać formę lekkiego flirtu, co znacznie bardziej przybliży Cię do upragnionej randki.

W odpowiednim momencie wpleć propozycję spotkania w rozmowę, jeśli podłapie temat i będzie zainteresowana, to ustalcie konkrety, jeśli zmieni temat i będzie unikała odpowiedzi, to nie naciskaj. Możliwe, że nie jest zainteresowana lub przemyśli sprawę i zmieni zdanie później.

Nim zaprosisz dziewczynę na randkę

Choć od kiedy spotkałeś tę osobę, z pewnością twoim głównym problem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak zaprosić dziewczynę na randkę to warto zastanowić się jeszcze nad kilkoma elementami.

Zaproszenie na randkę również wymaga odpowiednich przygotować. Możesz oczywiście być całkowicie spontaniczny, ale niegłupim pomysłem jest też przygotowanie się wcześniej. Jest kilka rad, z których możesz skorzystać, nim zaproponujesz randkę.

Zrób delikatny research na jej temat

Zaplanowanie udanej i kreatywnej randki wymaga wiedzy na temat zainteresowań i pasji dziewczyny. Co lubi robić w wolnym czasie? Jakie kino jest jej ulubionym? Może jest wegetarianką, co jest niezwykle istotną informacją podczas planowania rezerwacji w restauracji.

Wspólnych znajomych, możesz podpytać delikatnie o jej preferencje. Jeśli nie macie takich, rozejrzyj się po jej social mediach. Relacje na Instagramie mogą podpowiedzieć Ci nieco o miejscach, w których bywa, a udostępnione posty na Facebooku o jej poglądach i zainteresowaniach.

Pozbieranie pewnych informacji na jej temat ułatwi Ci zorganizowanie takiej randki, która idealnie trafi w jej gust i będzie niezapomniana. Oprócz tego, dowiadując się, co ją interesuje, będziesz miał gotowe tematy do rozmów i pierwsze spotkanie przebiegnie mniej stresująco.

Przygotuj się na odmowę

Z pewnością zastanawianie się, jak zaprosić dziewczynę na pizzę jest przyjemniejsze, niż analizowanie co zrobisz w sytuacji, gdy odmówi. Jednak dobrze jest być świadomym ryzyka odmowy. Jest wiele powodów, przez które dziewczyna może Ci odmówić.

Możliwe, że już się z kimś spotyka, nie ma obecnie czasu na randki lub zwyczajnie nie jesteś w jej typie. Nie załamuj się, jeśli twoja propozycja zostanie odrzucona. Z pewnością za jakiś czas w głowie zawróci Ci inna osoba. Nie jest też powiedziane, że dziewczyna nie zmieni zdania i za jakiś czas pierwsza nie zaproponuje Ci randki.

5/5 - (2 głosów)
Avatar photo

Marcin Tomaszewski

Od wielu lat pasjonuję się psychologią, rozwojem osobistym i dynamiką relacji międzyludzkich. Uważam, że wiedza na te tematy może nam pomóc tworzyć bardziej satysfakcjonujące i pełne miłości relacje. Na moim blogu znajdziesz wiele cennych wskazówek, inspirujących historii oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci w budowaniu trwałych i zdrowych związków z płcią przeciwną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *